Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с парно

    Здравейте, колеги! Имам парно, което е отворено. От 10 години го имам и до миналата работеше без грешка, бутах дърва колко искам и температурата не се качваше повече от 80 градуса. Да, ама напоследък се опитва да ври, дори когато съм сложил малко дърва. Реших, че филтъра е мръсен преди помпата, свалих го, изчистих го и пак го сложих. Днеска паля печката и блея на компютъра и мяркам с поглед стрелката.......беше на 20 градуса, пуснах един клип буквално и гледам стрелката на 50......е**х го. Помпата върти сигурен съм, но издава един звук не постоянно, ама периодично и често. Според моите познания или помпата е свършила или има въздух? Ама ако е второто нали на всеки радиатор има автоматични обезвъздушители. 8 години нищо не съм пипал и си работеше. Постоянно си доливам системата, та има вода. Давайте съвети кво да права, напоследък все по-често ми се случва да заври.......Въртях и копчето за обороти на помпата, ама....нъцки. Оппсс май обърках раздела.....тук е само за авто......ако може някой модератор да я премести....Благодаря предварително!
    Последно редактирано от venkabg; 07-03-15, 10:04.

  • #2
    От: Проблем с парно

    Не казваш нищо за радиаторите, топлят ли? Как е температурата при тях ? Иначе правилно си се насочил, най вероятно помпата не върти водата за да ти завира в печката. Другото е да има запушване някъде, но това веднага ще се усети по студен радиатор/и/.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с парно

      Веднага след изхода за топлата вода на печката с каква тръба е направено?
      Ако е направо с тази бялата-алуминий и пластмаса, при някое инцидентно излизане на вряла вода е възможно пластмасата да се стопи, и да направи тапа по пътя на водата. Там трябва да има поне метър метална тръба, която да играе роля на импровизиран радиатор.

      Друго-колко си сигурен в липсата на въздух по системата? Пълна ли е, и ако да-по какво съдиш? На моето парно като му намалее водата помпата започва да издава звук, иначе си е тиха, което е нормалното положение.

      Друг възможен проблем е в самата помпа, но те са си много издържливи, та рядко дефектират. То си зависи и каква ти е помпата де, ама...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с парно

        Значи радиаторите са 6, топлят и няма студени части. Аз съдя че системата е пълна, като пускам водата и чакам.....по едно време почва да прелива от разш. съд. Значи е пълна. Значи от ризата излиза тръба 3/4 тръба, което се разклонява и отиват пласмасови до радиаторите. Всичко е Herz. Който иска нека дойде, с две дървета държа 80градуса на водата. Открих система без загуба явно....

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с парно

          Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
          ... Който иска нека дойде, с две дървета държа 80градуса на водата. Открих система без загуба явно....
          В такъв случай , освен да почерпиш - друго не виждам .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с парно

            То убаво почерпка....ама кат са малко дървата стаята дет е камината се не греее. Не е една беля...

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с парно

              Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
              То убаво почерпка....ама кат са малко дървата стаята дет е камината се не греее. Не е една беля...

              Ееее , ама и ти сега !
              Баба ми навремето казваше " Две добри - нема ! "

              Туряй радиатор и в стаята с камината и тъкмо няма да ври водната риза .

              ...макар , че все ми се струва , че има нещо гнило тука . То верно , че температурите са над нулата въпреки снега , ама ...
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с парно

                Може ли помпата дет върти водата да няма дебит? Не съм разглабял такова нЯщо. С турбина ли е? 8години не е кипяла никога, а аз съм душманин. То излиза че с времето вместо да пада КПД то, то на пук расте!

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с парно

                  автоматичните обезвъздушители понякога отказват и се образува въздушен джоб.От дълга служба.Моите ги смених с ръчни и нямам грижи.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с парно

                    Абе и моята камина е с 5 радиатора,има и запас от киловати,ама при мен в стаята където е камината става яката жега,а иначе в другите където са радиаторите,си е нормално.И моята е отворена и никога не е завирала,работи на 60-70 градуса.При теб има някаква ''улдурма''.
                    Yamaha Yz450F
                    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                    Всичко с ''рошави''гуми!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с парно

                      Щом радиаторите греят би трябвало да няма въздух, поне според мен. Но помпата преди не се чуваше. А сега периодично си издава някъв звук, който според мен или е въздух или нещо втулки или пък лагери. Кажете нещо да пробвам?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с парно

                        Винта на помпата развивал ли си да видиш в помпата дали има въздух ? Вземи разглоби помпата, не е трудно, да видиш в какво състояние е .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с парно

                          Като отвия болта на помпата започва леко да тече вода. Изчаках да изтече към 200мл и пак го завих. На коя степен тряя да е помпата?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с парно

                            Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                            Като отвия болта на помпата започва леко да тече вода. Изчаках да изтече към 200мл и пак го завих. На коя степен тряя да е помпата?
                            Втора или трета ако има такава. Колкото по голям кръг върти на по горна степен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с парно

                              Автоматични обезвъздушители правят проблем.Провери циркулацията на най-далечна точка ,сложи обезвъздушител ,ако няма.На всички камини от 10 до 24 кв/в момента съм с такава/,правя вход и иход 1" тръбна разводка поне два метра и зависи от системата вече нагоре с каква алуминиева вложка ще продължи или мед.Специално на мойта тази година сложих помпа ТХС на цол и половина холендри работи на пушка ,старата Вило беше на цол,също си работеше добре.На качващата вода от камината ,ако имаш предпазен клапан го отвори ръчно ,да не би в ризата на камината да се е създал въздушен джоб.Моята направи един единствен път така ,но вдигнах скороста и изгони всичко,някои фабрични водни ризи на камините са трагедия,следващата ще си я правя аз ,като на котел, тръбна.Проследи си циркулацията и ще откриеш проблема ,сигурен съм.Обезвъздушавам почти винаги с водопроводно налягане,най- бързо става ,стига да е изстудена системата ,че иначе може да спука някъде дори при хладка вода,така ще обезвъздушиш бързо и сигурно!п.с.лопатки на турбината на самата помпа ,може да има затлачени от системата ,ако не си сменявал флуида отдавна.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X