Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с парно

    Проблемa с пaрното ще се изясни ,мa не ми е ясно що темaтa е в тоя рaздел........????
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с парно

      В първото ми мнение съм написал най-отдолу, за което отново се извинявам.
      Хммм....ще пробвам да обезвъздушава, там където има обезвъздушител. Имам и бойлер и там е качен обезвъздушителя горе, та ще тряя и там да проверя, че е високо да не се е събрал там въздух. Имам една резервна помпа, ама ми се струва хамалогия да свалям/качвам, пък и вода ще тече, ама ако се наложи.....

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с парно

        Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
        ....Значи радиаторите са 6, топлят и няма студени части.....
        - следователно , радиаторите са ти обезвъздушени .
        Бойлерът ти е седма "точка" и ако водата в него се загрява от парното , това означава , че и там нямаш проблем . Всъщност , дори да има въздушна тапа в него , това не е причина от два "кЪрпела" да кипне ризата .

        Голяма е вероятността проблемът да е в помпата .
        Там обаче има 2 момента :

        - или помпата вече е пътник , или както каза Фастера - да е затлачена .

        А това последното ме подсеща нещо : "Водния цикъл" , демек : смяната на тръбите за ВиК , минали ли са по твоята улица ?
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с парно

          Абе то минаха ......ама филтъра го чистих, беше мръсен, ама не и запушен. Май 8-10години на помпата и приключва... .

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с парно

            Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
            Абе то минаха ......ама филтъра го чистих, беше мръсен, ама не и запушен. Май 8-10години на помпата и приключва... .
            Филтъра каквото е хванал - хванал . Финното е в помпата . Ако не друго , "помогнало" е поне.
            Пък и 10 години живот не са малко де . Смени помпата и ще си покаже . Едно източване на водата имаш , не е кой знае колко . Тъкмо ще промиеш системата , че ако знаеш каква тиня се набива с новите тръби ....
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с парно

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Филтъра каквото е хванал - хванал . Финното е в помпата . Ако не друго , "помогнало" е поне.
              Пък и 10 години живот не са малко де . Смени помпата и ще си покаже . Едно източване на водата имаш , не е кой знае колко . Тъкмо ще промиеш системата , че ако знаеш каква тиня се набива с новите тръби ....
              Интересно, че филтърът имаше май лека интервенция. Забелязах, че е надупчен с дупки ф3,4мм. Ще си поиграя скоро време с качване и сваляне да видим. Обаче ми идва на акъла една проба. Ако е помпа, би трябвало на първа степен да е много зле, а на 3-та да се пооправя, щот са вдига дебита. Ще пробвам и тва....

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с парно

                Ако е заплескана турбината скоростите ще се усещат слабо като поток , но може и да е риза,дано не е.Това ти и казвам за една от пробите,варирай със скоростите и гледай силата на потока на някоя точка-обезвъздушител независимо къде е.По принцип ,такива обикновенни трябва да имаш на всеки радиатор,чиста работа,с автоматични професионално съм брал много ядове ,дори с доказани ,в къщи такива не слагам.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с парно

                  Сега да видим що разбрах. Значи отивам на някои радиатор, свалям капачката и натискам и гледам дали се променя сериозно потока. При по-силно тряя повече да тече.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с парно

                    А така!Само гледай да е най високата или далечна точка ,щото и гравитачните сили си натискат,например ,ако си на два етажа.То щом ти греят работят ,но пак може да е спъната циркулацията !Абе нямаш ли някой познат около тебе дето може да ти помогне в проверките!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с парно

                      Така. Имаме развитие. Свалих помпата и качих другата. Междувременно се оказа, че кранът, който спира водата от разш. съд не държи...явно от топлината и наводних 1/3 къща. Никакъв ефект. Помпата макар и нова издаваше пак подобен звук. Умувах, умувах и загрях, че сигурно остава на сухо и затова бучи. Викам чакай да пусна да пълни системата и шумът изчезна. Явно е нямало достатъчно вода в системата, а аз питам:при положение, че чат пат доливам къде отива тая вода, при положение, че не тече от никъде?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с парно

                        При отворена система има загуби,особено ако разширителният съд е по-малък от необходимото за дадена система иска по- често допълване.На разширителен съд не слагам кранове,единствено и само на него,връзвам го на първа точка на разпределителния колектор за топла вода ,с цел каквото и запушване да стане ,налягането да избие през него,,поради тази причина няма и кран ,щото един кран може да даде доста изненади,съда съм го монтирал на тавана .Допълва се преди началото на отоплителния сезон и не трябва да има проблеми,ако разширителя е достатъчен за системата.Допълва се винаги на абсолютно студена система.По принцип и на затворените системи се слагат автоматични пълначки и там има некви минимални загуби на флуид,но за дълъг период от време.Успех!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X