Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко на север

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Малко на север

    Питоне, пак изтрепа рибата!
    BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
    LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
    Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

    Коментар


    • #17
      От: Малко на север

      Спешно съм в командировка до края на седмицата,и съм само със мобилен нет,затова ще почакате малко,че немога да качвам снимки.
      И внимавайте да не ме ядосате...
      Димитър Анастасов
      d.anactacov@gmail.com

      Коментар


      • #18
        От: Малко на север

        Що бе, не си ли се научил още да летиш?... Да ти покажа
        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

        Коментар


        • #19
          От: Малко на север

          Ау, страхотия! Записвам се да следя пътеписа и аз.
          Кръвна група 0+

          Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

          Коментар


          • #20
            От: Малко на север

            +1...ЧУДЕСНО НАЧАЛО....ОЧАКВАМЕ ПРОДЪЛЖЕНИЕТО.
            I am just a simple man.

            Коментар


            • #21
              От: Малко на север

              Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
              Що бе, не си ли се научил още да летиш?... Да ти покажа
              Аве, вий с Африките, нещо май... Да не ви се видЯ тесен света,а???
              Димитър Анастасов
              d.anactacov@gmail.com

              Коментар


              • #22
                От: Малко на север

                Първоначално публикуван от МИТЬО(питона) Преглед на мнение
                Аве, вий с Африките, нещо май... Да не ви се видЯ тесен света,а???
                МНОГО сме! СИЛНИ сме!

                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #23
                  От: Малко на север

                  Благодаря за споделеното! Не се ядосвай, че очакваме продължението.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Малко на север

                    Преди доста години се запознах ,със един евреин от Израел.Бяхме на оглед ,из родопските пещери.Той беще разбрал от интернет за това ,и веднага долетя.Прекархме незабравима седмица със него.Разказвахме си разни истории,и така разбрах за място на ,което стъпваш на яйцевиден камък ,заседнал между две скали,високи по 1000м.Евреинът беше много впечатлен,и реших,че някой ден трябва да видя защо е така!! Този ден настъпи...
                    Днешният ден,най дългия в годината,най дългия и за нас(поне за мен) .
                    Планът беше,понже знаехме,че много хора искат да се изкачат до Яйцет0.За да ги избегнем,решихме да тръгнем максимално рано, 6ч.
                    Трябваше да покараме, отново по серпентината до панорамната тераса,да оставим моторите на паркинга,и да повървим около 7ч.,в двете посоки.
                    Денивелацията,беше 400м.,но с много спускания и изкачвания.
                    Впоследствие,след превзетата цел,трябваше да преплаваме със фери 3ч.,до моста,който ще ни свърже със друга голяма забележителност,а именно скалата Прейкостулен.Което означаваще,че ще минем полунощ,хем да избегнем отново навалицата ,хем да се накефим максимално на най дългия ден в годината.

                    паркинга на панорамата,вече спираме във една клетка

                    пътеката в началлото

                    паркинга от високо,все още празен







                    докато снимаме ни настигнаха тройка унгарци



                    отива към,някой водопад






                    фиорда от високо



                    все още времето,се опитваше да разкъса облаците.



                    снимат мее..






                    Ииии така стигнахме доо мястото.
                    Камъка е на 1020м. надморска височина ,като пропаста между краката ти е 715
                    м.красота голяма
















                    нямам снимки на Павлин,и той бая хоро игра върху тоя камък



                    снимки за спомен със унгарците



                    това,бяхме единствените хора,по това време.



                    тези са на отсрещната скала и дойдоха със вертолета,ще скачат.
                    Тези са със парапланери,а имаше още една скала,която не се виждаше,от там са онези другите с крилата..



                    ако се вгледатате,ще ги видите.



                    рано сабахлян опашката е малка!!!












                    На връщане,насрещния поток все повече се увеличаваще,дотам,че започнахме да заобикаляме пътеката.Може би и затова срещнахме , уникални лица.
                    Винаги съм смятал,че излезеш ли от потока виждаш най истинските неща.
                    Това са три хлапета,в първия момент помислихме ,че едното е сляпо и другите му помагат да се изкачи,но се оказаха скаути от някакъв клуб,пред който са обещали да се изкачат до скалата,като си помагат взаимно.
                    единия е със вързани очи.втория е със вързани крака(армирано тиксо).Третия е бос със товар,който тежи 40кг.
                    Бяхме много респектирани от тях,както и те от нас.










                    Навалицата стана ,много голяма,китайци ,японци,дори семейство българи,които преди да стигнат и половината път ,бяха пред отказване.Излъгахме ги,че не е страшно и продължиха.
                    На връщане,и аз досущ,като скаутите реших и слязох със завързани очи по серпентината на Лисеботен...
                    Слязохме долу в къмпинга.Ох баня,ох кеф,спане ,опаковане на багажа и на стоянката на ферито.








                    Това е немско семейство,мноо симпатични(особенно дъщерята),баща,майка и дъщеря с три различни мотора.









                    имаше и още няколко мотора.


                    Ферито до нашата спирка ,беше 3ч.Веднага започнаха да се зареждат едни гледки.









                    Това е Яйцето отдолу!!!












                    след моста е спирката ни.
                    След слизанито ни,трябваше да покараме 30тина км. и да стигнем на следващата скала,която незнайно защо е най голямата забележителност на Норвегия!
                    ПРЕЙКОСТУЛЕН,или както там се чете!

                    снимката е от нета,комерсиална!
                    напълно отвесна 600м. пропаст над фиорда,доколкото прочетох ,още толкова и под водата.
                    По пътя до там,видяхме два къмпинга,и ги набелязохме.
                    Странно за Норвегия е <че свободното къмпингиране е позволено навсякъде,освен на обозначените със знак места.Това беше такова и единствено през целия ми престой там.Не бе разрешено за свободно къмпингираше,понеже там беше най голямата туристическа забележителност,уж.
                    Със право,защото тези тълпи,които посещаваха там,щяха да осерат сичкоо.
                    Стигнахме паркинга на Там към 20:00,беше почти празен.оставихме моторите и тръгнахме да изкачваме.Времето за което пишеше,че се взима е 7,8 часа в двете посоки.Ние го взехме за 5ч,със снимките.









                    това е Там



                    Това е Павлин




                    50 сантиметра назад и айдеееее...






                    Не се научи да снима с телефон ,тоз Павлин.Тва съм АЗ.
                    [img]ttp://media.snimka.bg/s1/4375/034994484-big.jpg?r=0[/img]






                    Имаше няколко палатки и няколко човека само със спални чували ,около Там.Всички чакакха първо залеза на най дългия ден,а след час,два изгрева на следващия,явно е култово място за най дългия ден.
                    На слизане,взех да си търся джобовете за ключа на мотора,но Не няма го.Мина ми най лошата мисъл,но не я споделих със Павлин.Имах резервен ключ,и предпочитах,да не съм го забравил на контакт.
                    На контакт беше...
                    носих някакви кабелчета за всеки случай,но няма ,батерията беше паднала до край.
                    Минаваше 1ч.,нямаше никой наоколо,оставаше само едно решение.Утрото е по умно от сега.
                    Накрая на паркинга намерихме хубаво място за палатки със беседка,дори имаше и още една Палатка със колоездачи.
                    От Там ,насетне,на който норвежец казахме,че в един ден сме изкачили Kjerag(яйцето) и Прейкостулен,не ни вярваха..

                    Хапнахме набързо,и умряхме.
                    Беше дълъг ден,най дългия...


                    П.С.
                    Това със осъществената мечта(от предния ми пост) ,бе през следващите два дни,нещо съм се объркал.
                    Последно редактирано от МИТЬО(питона); 19-03-15, 20:31.
                    Димитър Анастасов
                    d.anactacov@gmail.com

                    Коментар


                    • #25
                      От: Малко на север

                      Супер. Много е красиво. И дето беше казал някой..........ИСКАМ ДА СЪМ ТААААААААМ.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Малко на север

                        Страхотни снимки/места.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Малко на север

                          Много е красиво! Благодаря!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Малко на север

                            Тръпки ме побиха от тези височини! Страхотно красиво обаче!
                            Кръвна група 0+

                            Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                            Коментар


                            • #29
                              От: Малко на север

                              Мнооого яко!!!
                              HONDA XL650

                              Коментар


                              • #30
                                От: Малко на север

                                Много рано сабахлян,започнаха да преидват турягите.Един кемпер спря точно до палатките,като целия паркинг беше празен.Оказа се немско семейство.Павлин ги попита за кабели,и вече имахме всичко необходимо.сега като се замисля,то всеки кемпер ,трябва да си има кабели.
                                Избутахме мотора до кемпера,че беще чак на другия край,и го закачихме да вдига ток,докато съберем катуна.
                                Врътнах,възпламени и тръгнахме.


                                Днешния ден,искахме да изкачим Троллунга(тролския език).Това беще едно от местата,което ме накара да тръгна за Норвегия,може би точно заради него.
                                Троллунга е скала,надвесена над езеро,на отново огромна пропаст.До там се стига или със хеликоптер или пеша.
                                Ние ,бяхме за пешато.В двете посоки е 21км.със много изкачвания ,като за пръв път тръгвахме почти от морското равнище.По табели се равняваше на 10-12часа.пеш,в двете посоки.
                                Откакто преди известно време(отдавна),видях снимка на Троллунга,бях възхитен и реших един ден да .....
                                До Tyssedal,селото до което се намираше мястото,бяха 240км,със 2 фериботни пресичания на разни фиорди.
                                Пътя ,беше повече от живописен.Карахме покрай реки,фиорди,водопади,планини.







                                Чудих се,за неокосени покриви,дали не ги санкционират.Тука е малко,по нататък,какви обрасли покриви видях,ако бяха в германия веднага пробация!!
















                                Да апнем..

                                Да дремнем...































                                Сега ,като публикувам,как се кефя,не е истина.






                                стигнахме селото Tyssedal

                                Малко трудно намерихме пътя за изходната точка за Троллунга,явно местните си живеят добре и не искат много туряги.Въобще няма табели,или каквото и да било за езика.
                                Бяхме на изходната точка около 14-15 часа.Решихме да не пробваме днес да качваме,първо незнаехме дали времето ще стигне,и второ сутрин слънцето щеше да е с нас за снимките,все пак ,това бе най важната точка за мен, Нордкап и всичко останало, бе бонус.Решихме да атакуваме на другия ден,по познатата тактика,рано сабахлян.
                                И за да ми се затвърди мнението,че местните неискат туряги,най близкия мотел или къмпинг ,бе на 20 км.Дори и мобилния обхват се губеше.
                                По късно Павлин,получи,някакъв имеил за работа,и реши че спешно трябва да се връща.Едвам го отказах.Имейли,ще продължава да получава,но това е веднъж,послуша ме.
                                Имаше една поляна до езерото със една палатка,питахме магазинчето за сувенири,дали да се опнем,казаха че е приватно място и ще мине собственика да иска пари.Който иска да идва,колкото пари да иска,ние опъваме.Отидохме до селото да хапнем,като се върнахме на поляната имаше още няколко палатки.










                                Явно умората се натрупваше,не само от пътя,но и от емоциите и рано,рано умряхме.
                                сутринта в 5.00
                                Това ни е пътеката за следващите 2км.Стара линия на железницата,която поне преди 40години е спряла да се движи,или поне когато са измислили хеликоптерите.
                                Понеже линията е поставена върху дървена конструкция,и е много стара,има табела,че е забранено да се върви по нея.Има туристическа пътека,която се вие ,около железницата,но ние предния ден видяхме няколко туряги да я използват.
















                                След релсите













                                стигнахме,слънцето ,беше точно там,където искахме...




                                според мен по хубавата снимка е от телефона!!!















                                така се носи и се стига до там!!







                                така се чувствах,като великан.Черешката,беше изядена..



                                На връщане










                                Взехме го за 7ч.със снимките и обяд ,във двете посоки.
                                На връщане,Павлин ми предложи за 1000 евро,да се върнем,но категорично,му отказах.И аз ,му предложих и той отказа!!
                                Половин,час не си изкарах краката от езерото.Събрахме слязохме до селото,проверихме си пощите,и се разделихме.
                                Павлин трябваше да се прибере в Берлин,за някаква спешна работа.Учудвам се,че не се е включил досега.Поне да разкаже,неговата сага по скоростното прибиране,със това скутерче.
                                Същия ден стигнах Берген 150км.(малко по грешен път,но затова се казва пак ,ще отида),трябваше да е по обиколен и по красив.намерих си къмпинг в града.
                                На рецепцията се запознах със 3ма немци,които се връщаха от Нордкап.Поговорихме си,докато намали опашката от кемпери,и решихме да вземем заедно едно бунгало за 4ри човека.
                                Последно редактирано от МИТЬО(питона); 23-03-15, 22:53.
                                Димитър Анастасов
                                d.anactacov@gmail.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X