Обява

Свий
Няма добавени обяви.

при достигане на работна темп. угасва фронтера 2.4i

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • при достигане на работна темп. угасва фронтера 2.4i

    какав може да е проблема . Студена пали като загрее угасва и няма палене и т.н. фронтера2.4i на гас и на бензин .

  • #2
    От: при достигане на работна темп. угасва фронтера 2.4i

    Температурен датчик на охладителната система...за компютъра, не за таблото. Може да е прекъснал и да подава информация за -40 градуса постоянно т.е. много богата като загрее.

    Коментар


    • #3
      От: при достигане на работна темп. угасва фронтера 2.4i

      Датчик на Хол,може би.

      Коментар


      • #4
        От: при достигане на работна темп. угасва фронтера 2.4i

        благодаря за инф. 6те ги проверя и 3-те

        Коментар


        • #5
          От: при достигане на работна темп. угасва фронтера 2.4i

          Ако е датчика на Хол няма да има искра на свещите. Същото и за бобината. Температурния датчик не влияе на работата на LPG.

          Коментар


          • #6
            От: при достигане на работна темп. угасва фронтера 2.4i

            Датчик на Хол според мен.

            Коментар


            • #7
              От: при достигане на работна темп. угасва фронтера 2.4i

              Първоначално публикуван от miro7912 Преглед на мнение
              какав може да е проблема . Студена пали като загрее угасва и няма палене и т.н. фронтера2.4i на гас и на бензин .
              Звучи малко като тест за "напреднали шофьори". Би трябвало да дадеш малко повече информация - газовата система инжекция ли е или с плочка, и в двата режима на работа ли се случва. Мига ли "грешка на двигателчето", ако е с газов инжексион - има ли модул за "изпреварване на запалването" ...... .
              Този двигател беше с една бобина и делко и може би (не знам, моята запалителна система е друга - с две бобини и без делко) с датчик на хол на делкото. От елекрическата схема, с която разполагам ми изглежда, че няма датчик на хол при делкото. Компютърът му беше Motronic 1.5.
              Според мен "ключа за бараката" е в отчитането на "повреден датчик" от Мотроника. Не зная дали го прави и дали въобще допуска палене на двигателя с такава грешка(за температурен датчик, трябва да се прегледа списъка с кодовете за грешки а в момента го нямам). Ако е така - прочитането на грешките ще даде резултат. Другите датчици, чиято повреда би мола да окаже подобно влияние - "дебитомера", температура на въздуха и "стъпковото двигателче" - би трябвало да не допускат въобще палене на двигателя при "грешка".
              Ако го прави и на газ и на бензин е възможна следната ситуация - здрави датчици и прекъсване на ел. верига в резултат на температурното разширение към някой от тях при загряване на двигателя (и на всичко около и по него). При това положение обаче - "жълтото двигателче" би трябвало да мига докато двигателя е още топъл. Т.е. компютъра да открива грешка (поради прекъсната верига към някой датчик) и да не допуска палене. След като всичко изстине (и връзката се възстанови) на компютъра всичко му изглежда нормално и допуска палене. В тази ситуация трябва да се прочетат грешките и .... .
              Ако "жълтото двигателче" не мига нито при студен нито при топъл двигател и особенно ако въобще не свети - първо трябва да се види да не му е изгоряла лампата и да се мисли пак за други варианти .....
              ОФБ ДБ X22SE
              Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X