Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой знае ли какво е това?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой знае ли какво е това?

    Някой има ли идея какво е това?
    На третата снимка батерията е 18650 и е сложена само за мащаб.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150304_195732.jpg
Прегледи:1
Размер:122.9 КБ
ID:6082122

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150304_195746.jpg
Прегледи:1
Размер:124.2 КБ
ID:6082123

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150304_200300.jpg
Прегледи:1
Размер:119.7 КБ
ID:6082124
    www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
    0898777327

  • #2
    От: Някой знае ли какво е това?

    Това ми прилича на част от локаторна станция в транспортен вид ........Нещо свързано със СВЧ

    Коментар


    • #3
      От: Някой знае ли какво е това?

      Мите, утре ще питам знаещите, ако кажат нещо, ще пиша.
      Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
      BMW F650CS
      Радо о885 5о 59 5о

      Коментар


      • #4
        От: Някой знае ли какво е това?

        Аз си мисля, че ,това е магнетрон. Генераторна лампа за СВЧ. Като му гледам изхода е за "сантиметров" диапазон(от 3 до 30 GHz). По принцип най-просто казано представлява лампов диод, който работи в силно магнитно поле при което се получават ВЧ генерация.

        Коментар


        • #5
          От: Някой знае ли какво е това?

          Първоначално публикуван от Shoni (Румен Минчев) Преглед на мнение
          Аз си мисля, че ,това е магнетрон. Генераторна лампа за СВЧ. Като му гледам изхода е за "сантиметров" диапазон(от 3 до 30 GHz). По принцип най-просто казано представлява лампов диод, който работи в силно магнитно поле при което се получават ВЧ генерация.
          +1

          Не мога да преценя в кой диапазон излъчва и как точно изглеждаше магнетрона, но за сантиметровият обхват има една теория покрай разработването на лазерната система някъде в края на ВСВ, когато изследвали кохерентността на електромагнитното излъчване и открили,че в този обхват лъчите в лека облачност се " разпадат" ( образно казано). С този ефект се опитват и да дадат отговор на въпросът защо американските ПВО локаторите не са сработили при нападението на японската авиация над Пърл Харбър, радарите са работили в сантиметровия обхват тогава и времето е било облачно.
          Бая години минаха откакто седях зад екрана но зиповете във военните станции бяха в по солидни дървени кутийки и с партиден номер на тях. Тези ми приличат от някой учебен кабинет изоставени.
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • #6
            От: Някой знае ли какво е това?

            Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
            +1

            Не мога да преценя в кой диапазон излъчва и как точно изглеждаше магнетрона, но за сантиметровият обхват има една теория покрай разработването на лазерната система някъде в края на ВСВ, когато изследвали кохерентността на електромагнитното излъчване и открили,че в този обхват лъчите в лека облачност се " разпадат" ( образно казано). С този ефект се опитват и да дадат отговор на въпросът защо американските ПВО локаторите не са сработили при нападението на японската авиация над Пърл Харбър, радарите са работили в сантиметровия обхват тогава и времето е било облачно.
            Бая години минаха откакто седях зад екрана но зиповете във военните станции бяха в по солидни дървени кутийки и с партиден номер на тях. Тези ми приличат от някой учебен кабинет изоставени.
            Извинявам се, не е за сантиметрови а за дециметрови вълни( от 300 MHz до 3 GHZ ). При сантиметровите изхода е вълновод(правоъгълен отвор), а на показания магнетрон е твърд фидер(прилича на тръба с централен проводник по средата).
            Колкото е по-висока честотата на излъчване, толкова повече и влияят всякакви препятствия съразмерни с дължината на вълната при разпространението й в пространството.Затова радиолокационните станции за борба с грдушките са в сантиметров диапазон на излъчване( в армията се водеха СОН-станция за оръдейно насочване на зенитни оръдия, обсег до около 30-40 км.) - прекрасно "виждат" градоносните облаци, и знаят по кои да стрелят с ракетите против град.

            Коментар


            • #7
              От: Някой знае ли какво е това?

              Колеги, благодаря ви за информацията.
              www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
              0898777327

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X