Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв компресор за пясъкоструй?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какъв компресор за пясъкоструй?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    ....
    Второ за целите на пясъкоструенето е нужно да се направят малко сметки по линия на триците и маймуните или по закона за запазване на енергията. За да работи непрекъснато пясъкоструйна машинка е необходимо компресорът (или компресорите) да харчи едни киловати, примерно 10-12 минимум. Тва винтов, бутален, един голям или 5 малки, са подробности. Бегла забележка - тези мощности са в областта на трифазния ток или както Мишоци намекна - ДВГ.

    .....
    За триците , маймуните и сметките си прав .

    Затова се чудя , защо прати обобщаващо колегата при някакви киловати - от 10 нагоре ?!

    Необходимият минимален дебит за работа на песъкоструйката му е 600 л/мин. Следователно : теоретично - компресор , осигуряващ този дебит е на границата . Независимо дали винтов или бутален .

    Практически , 20% отгоре са му достатъчни.Но като избере и наличен по стандарт - с компресори по около 1000л/мин. е пълно на пазара, ще има и достатъчен запас , за да не го товари на 100% . Имам предвид бутален , защото с винтовия ще му отвинтят главата с цените.
    6 , максимум 8 КW трифазен мотор го движат без "Ох" .

    ПС. Я! Не забелязах , че колегата е писал над мен
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #32
      От: Какъв компресор за пясъкоструй?

      Компресорът,който ни е в гумаджииницата работи неспирно по 9-10 часа в сезона и още не е издъхнал.
      А не би трябвало да работи без почивка.

      Едит, нямам за цел да продавам във форума, слава богу нямам нужда да рекламирам на такова място. За подписа вероятно трябва да платя на някой за ми "позволи", и това не става. Махам го и няма да го сложа даже и да ми "позволите".

      Коментар


      • #33
        От: Какъв компресор за пясъкоструй?

        Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
        Логически си прав! Но в моят случай и с добър компресор става. Консумацията на пясъкоструя е около 600л/мин ,а ако компресора е хубав (1000л/мин) =рецептата работи. Реално,когато имам въздух,за около 10мин правя една джанта,което реално означава че компресора ще работи неспирно,около 40-50мин на ден ,като не е проблем да го оставя да почине за 15-20мин.
        Компресорът,който ни е в гумаджииницата работи неспирно по 9-10 часа в сезона и още не е издъхнал.
        Най евтиния вариант е едно УК 50 .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: Какъв компресор за пясъкоструй?

          Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
          Ясни са ми всички написани от Вас неща. За Атласите знам много,но не ми върши работа за моите нужди. Просто ми трябва голям компресор с около 1000л/мин и ще си върша работа перфектно,все пак правя по 2-3 комплекта на седмица, не промишлен цех за пясъкоструене. Дори в момента с този,с който работа съм ОК ,но просто трябва да го изчаквам да ме настигне,което когато бързам ме дразни,но всичко с времето си.
          Вчера четох темата и ми се видя малко "странна". Днес вече малко се "избистря"...
          -Колега ,задаваш въпроси на които знаеш отговорите ....
          Не беше ли по лесно да "помогнеш" на компресора с втори (и без подсказване го знаете) за тези 10-20 минути,вместо да си теглим "локуми".
          Чао и успех.....

          Коментар


          • #35
            От: Какъв компресор за пясъкоструй?

            Между другото има рециклирани винтови, но цените пак не са евтини и не е ясно кой какво е рециклирал. Ако се окоти може да струва доста пари. Ясно е какво му трябва на колегата, остава да има парите.

            Коментар


            • #36
              От: Какъв компресор за пясъкоструй?

              Дискусията е майка на истината. Харесва ми,че повечето колеги сте компетентни и предпочитам да обсъдим,а и винаги смятам,че има какво да науча....затова започнах темата. С течение на темата ми стана ясно,че гледната ми точка всъщност е правилна,защото иначе се колебаех дали грешката не е в моите сметки.
              Не ми е по-лесно да му помогна с втори,защото вторият уж е сериозен (FIAM 270l /700l/min ) ,а всъщност излиза,че много слаб за случая. Като напомпа и започна да работя,за под 1мин пада на 5атм и неможе да ме настигне,ако не спра да работя. Та след тези опити,стигнах до извода,че ми е нужен един ABAC Pro B7000 500 FT10/1210,който обаче си е 4000лв и исках да чуя и вашите съвети,за които съм Ви благодарен. Пък и е добре да ги има тези неща изписани,ако някой реши да върви по моя път - по-добре да знае рецептата и да си направи сметка на готово - дали да се залавя.
              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

              Коментар


              • #37
                От: Какъв компресор за пясъкоструй?

                Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                А не би трябвало да работи без почивка.
                Знам! И немога да разбера защо неможе да напомпа бързо?!...Сегменти?
                Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                Коментар


                • #38
                  От: Какъв компресор за пясъкоструй?

                  Би могло, за всеки случай ти е крайно недостатъчен. Друг вариант е ако те влече да купиш бутилка и мотор втора ръка ако намериш евтино и останалото да си го правиш. Из продавалника има разни електродвигатели от разтурени производства.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какъв компресор за пясъкоструй?

                    Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                    Би могло, за всеки случай ти е крайно недостатъчен. Друг вариант е ако те влече да купиш бутилка и мотор втора ръка ако намериш евтино и останалото да си го правиш. Из продавалника има разни електродвигатели от разтурени производства.
                    Не ми се върви по този път! Мисля да спра с компромисите и да си взема една истинска машина "за цял живот" . Неможе само да искаме да взимаме,без да даваме!
                    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какъв компресор за пясъкоструй?

                      Така е, но хората се пробват с хоби машини и ако мине номера. Наскоро един с шивашки цех с 20 машини донесе за ремонт компресор от 200 лв и даже се нервеше че работил само 5-6 години и работниците му седели без работа заради това.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какъв компресор за пясъкоструй?

                        Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                        Наскоро един с шивашки цех с 20 машини донесе за ремонт компресор от 200 лв и даже се нервеше че работил само 5-6 години и работниците му седели без работа заради това.
                        Явно този подход е национален "патент".
                        -Извинявам се ,но много "бизнесмени" се опитват да правят "боя с пръдня",-става -кафява и мирише!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какъв компресор за пясъкоструй?

                          Ако няма решение на проблема със стъклото...Няма ли поне някой колега стъклар,та да му стана на него абонамент?
                          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какъв компресор за пясъкоструй?

                            Здравейте,

                            Ще използвам тази тема за моя въпрос, за да не отварям нова.

                            Преди време си купих най-малката песъкоструйна камера от Полимета. Само че апетитът идва с яденето и ми се иска да си взема по-голямата. Само че в техническите характеристики има нещо, което доста ме озадачава, а именно, че на малката пише консумация на въздух 150 л/мин, а на по-голямата 340-710 л/мин.

                            Когато попитах търговците от къде идва разликата, дали пистолетите не са едни и същи, те ми отговориха, че са еднакви, но разликата в консумацията идва от обема на камерата. Не съм спец по физика, но ми се струва малко странно.

                            Има ли въобще някаква логика в това самата камера да има определена консумация на въздух и тя да е различна за различните обеми? Не зависи ли от пистолета?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какъв компресор за пясъкоструй?

                              [QUOTE=ivokbg;3298304]
                              Когато попитах търговците от къде идва разликата, дали пистолетите не са едни и същи, те ми отговориха, че са еднакви, но разликата в консумацията идва от обема на камерата. ]

                              Отговора се съдържа в изложението -"търговеца" !
                              А логиката Ви е правилна .При еднакви дюзи и налягане разхода е еднакъв. Разликата вероятно има в дюзите на пистолета -4,6,8,... мм.
                              Сандъка няма пряко отношение към разхода на въздух.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какъв компресор за пясъкоструй?

                                Да не пускам нова тема. Този ГДР-ейски компресор струва ли си? 2-3 бара е, 90лв, няма мощност за гайковерт. Ставал за помпене и бояджийство..
                                Трябва ни за шир потреба, но да може лесно да се пренася (За някой ремонт...).
                                Мен ме опасява теглото - 27кг без балона. Все си мисля че има и по-добри неща вече, но брат ми се е наумил че ще взема "вечна" машина.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X