Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Merscedes-Benz W123 280CE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Merscedes-Benz W123 280CE

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    T = touring = комби..
    D = diesel = това е ясно, де

    Двувратите комбита - хм, те са за последния курс в живота...
    ТД от турбодизел.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #32
      От: Merscedes-Benz W123 280CE

      До преди 1994 г. Мерцедес-Бенц използват цифробуквена система за категоризиране на своите автомобили, състояща се от последователност от цифри, показващи обема на двигателя в литри, умножен по 100. След последователността от цифри има буквени наставки, показващи вида на купето и двигателя.
      • „C“ се използва за купе или кабриолет
      • „D“ се използва за дизелов двигател
      • „E“ (за „Einspritzen“) показва, че двигателят е бензинов с инжекция. В повечето случаи (лимузината Мерцедес-Бенц 600 е изключение). Ако няма „E“ или „D“ като означение двигателят е бензинов с карбуратор.
      • „G“ се използва Geländewagen офроуд автомобили.
      • „K“ се използвал през 30-те години на XX век за да покаже наличието на суперчарджър („Kompressor“). Изключение е SSK, където K стои за „Kurz“ (късо междуосие).
      • „L“ се използа за „Leicht“ (лек) при спортните модели и „Lang“ (дълго междуосие) при седаните.
      • „R“ се използва за „Rennen“ (състезание), използван при състезателните автомобили (пример: 300SLR).
      • „S“ се използва за „Sonderklasse“ (специална класа) за флагманите си.
      • „T“ се използва за „Touring“ и комби моделите.

      Някои модели имат допълнително означение за свои специални характеристики:

      • „4MATIC“ показва автомобили, оборудвани със задвижване на четирите колела.
      • BlueTEC“ показва наличието на дизелов двигател с избирателно намаляване на отработените газове.
      • „BlueEFFICIENCY“ показва модели с различни системи за намаляване на разхода на гориво (директно впръскване, старт-стоп система, модификации на аеродинамиката и др.)
      • „CGI“ (Заредена бензинова инжекция). Показва наличието на директна бензинова инжекция.
      • „CDI“ (Директно впръскване с обща релса). Показва наличието на common-rail дизелов двигател.
      • „Hybrid“ показва, че автомобилът е бензино- или дизело-електрически хибрид.
      • „NGT“ показва, че двигателят работи с природни газове.
      • „Kompressor“ показва наличието на двигател със суперчарджър.
      • „Turbo“ показва наличието на двигател с турбокомпресор. Използва се само при моделите А-, B-, E- и GLK-класа.

      Коментар


      • #33
        От: Merscedes-Benz W123 280CE

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение

        Някои модели имат допълнително означение за свои специални характеристики:

        В този случай имам въпрос: според мен всички ML са с задвижване на четирите колела, но защо само на някои от тях има обозначение „4MATIC“ ????

        Коментар


        • #34
          От: Merscedes-Benz W123 280CE

          Щото може да си поръчаш колата без надписи. Или са 4х4 но не са 4matic.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #35
            От: Merscedes-Benz W123 280CE

            4matic е търговската им марка за 4х4 модели без Г-то и Спринтери 4х4, нещо като 4motin, xdrive, quattro и др.
            мисля, да зема а се замисля...

            Коментар


            • #36
              От: Merscedes-Benz W123 280CE

              Аз знаех, че 4matik е точно определена система за 4х4 на Даймлер. Но по какво се различава от Xdrive например ме ни е ясно.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #37
                От: Merscedes-Benz W123 280CE

                Мисля,че само мнооого тесен специалист може да е в час с разликите на всички видове 4х4, още повече, че всяка система сменя вече няколко поколения. Хdrivе-то го разработваха на готово от опита на Ровър, но пък съм карал БМВ Е30 325 IX, много преди да се сближат БМВ и Ровър.
                мисля, да зема а се замисля...

                Коментар


                • #38
                  От: Merscedes-Benz W123 280CE

                  Първоначално публикуван от vasko4 Преглед на мнение
                  В този случай имам въпрос: според мен всички ML са с задвижване на четирите колела, но защо само на някои от тях има обозначение „4MATIC“ ????
                  Прочети първите три думи от поста ми - ML стъпва на конвейер три години по-късно.

                  Иначе 4Матик е търговско наименование на системата 4х4 на мерседес - това значи AWD - от тук 4, и автоматична скоростна кутия - оттук MATIC = 4MATIC.

                  Щото може да си поръчаш колата без надписи.
                  Точно така - опцията беше 984, ако се не лъжа.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Merscedes-Benz W123 280CE

                    Има и друг вариант да си останал без надписи
                    мисля, да зема а се замисля...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Merscedes-Benz W123 280CE

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Прочети първите три думи от поста ми - ML стъпва на конвейер три години по-късно.

                      Иначе 4Матик е търговско наименование на системата 4х4 на мерседес - това значи AWD - от тук 4, и автоматична скоростна кутия - оттук MATIC = 4MATIC.

                      Точно така - опцията беше 984, ако се не лъжа.
                      Искате да кажете, че между ML без надпис 4MATIC и ML с надпис 4MATIC няма разлика??? Силно се съмнявам !! Според мен, без да съм чел дебелите книги 4MATIC е доработка на обикновено 4х4.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Merscedes-Benz W123 280CE

                        Кое е обикновеното 4х4?

                        Това на Г-классе? На Нива, УАЗ, или нещо друго?

                        Във викито пише разни неща за обща култура, които може да се четат, без да се задълбава в дебелите книги

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X