Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с десния фар на Suzuki Vitara

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с десния фар на Suzuki Vitara

    Вчера вечерта си пуснах фаровете и направих два метра и десния отказа (късите светлини , дълги има ) Пробвах с крушката ( здрава е ) както и бушоните . Отидох при един приятел и за закачи на мултицета и показа , че на клемата на крушката има постоянен ток на късия и дългия , но няма маса . Днеска сложих отделен кабел за маса и фара светна , но свети постоянно ( махам допалнителната маса и угасфа ) . Въпроса ми е някой дали е имал същия или подобен проблем , или от какво може да е . Благодаря предварително

  • #2
    От: Проблем с десния фар на Suzuki Vitara

    Първоначално публикуван от ivelin krastev Преглед на мнение
    Вчера вечерта си пуснах фаровете и направих два метра и десния отказа (късите светлини , дълги има ) Пробвах с крушката ( здрава е ) както и бушоните . Отидох при един приятел и за закачи на мултицета и показа , че на клемата на крушката има постоянен ток на късия и дългия , но няма маса . Днеска сложих отделен кабел за маса и фара светна , но свети постоянно ( махам допалнителната маса и угасфа ) . Въпроса ми е някой дали е имал същия или подобен проблем , или от какво може да е . Благодаря предварително
    При повечето японски коли тока се "управлява" по маса, а не по плюс. Замерете отново, но все пак проверете "врътката" за включване на фаровете дето е на лявото лостче за нагорели контакти

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с десния фар на Suzuki Vitara

      Имаш постоянно + и на късия и на дългия, независимо от позицията на ключа, а маса няма?
      Нещо не е както трябва, не трябва ли ключа през реле да пуска + на късия и като включиш дълги да пуска на дългия?
      това чудо две релета за фаровете ли има, погледни там да не е проблема. Сравнете с мултицета какво е положението при здравия фар, така ще се ориентирате къде да търсите проблем.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с десния фар на Suzuki Vitara

        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
        Имаш постоянно + и на късия и на дългия, независимо от позицията на ключа, а маса няма?
        Нещо не е както трябва, не трябва ли ключа през реле да пуска + на късия и като включиш дълги да пуска на дългия?
        това чудо две релета за фаровете ли има, погледни там да не е проблема. Сравнете с мултицета какво е положението при здравия фар, така ще се ориентирате къде да търсите проблем.
        Да и на двете има един същи ток по едно и също време , слагам допълнителна маса от акумулатора и фара светва постоянно дори и при спряно копчи

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с десния фар на Suzuki Vitara

          КактоI.Stoyanov ти каза по-горе - на много японски автомобили управлението на светлините е по маса (-12V) т.е. ключът за светлините /копчИто/ прекъсва масата към фаровете, а не +12V. Затова като подадеш маса с доп. кабел фаровете светят постоянно, защото +12V се подават винаги към фаровете, дори и когато конт. ключ е изключен.
          the Head Lights have power full time 12v. (even with no key in ignition switch)
          the combo switch grounds the lamps.
          Ето примерна схема, на която може да проследиш начина на свързване на светлините при Suzuki:

          Има проблем с ключа за светлините или в опроводяването към фаровете и по някаква причина масата не достига до фаровете. Нагорели контакти в ключа, лоша връзка в някой куплунг, лоша връзка с маса на самия превключвател за светлините и др. подобни - това е което трябва да откриеш и отстраниш за да възстановиш нормалната работа на светлините.
          Ето схема за Suzuki Sidekick, Escudo, Vitara, Geo Tracker, на която са означени и цветовете на кабелите:
          Последно редактирано от Алекс Маринов; 01-03-15, 00:30.
          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
          First impression is not always true. Get inspired.
          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
          Reading is sooo boring, unlike writing!

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с десния фар на Suzuki Vitara

            Най-вероятно на лоста с врътката му е дошло времето, спасение няма-ново и си свиркаш. Коя година е витарата, че от 1996 до 1998г са мноооооооооого кът. Успех

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с десния фар на Suzuki Vitara

              Здравейте !
              Повдигам тази тема, защото забелязах, че и мойте фарове светят по-слабо. Витарата е 1.6, 97.к.с, 1995г., испанка. Изчетох и другите теми, които намерих тук, но не всичко ми стана ясно от тях.
              Първо си направих няколко замервания с мултицет, които качвам, за да кажете дали са правилни и дали логиката ми е вярна.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.JPG
Прегледи:1
Размер:76.3 КБ
ID:5772397
              Долна д., л. и горна клеми са пиновете или клемите на самата крушка. Правих замерванията на закачени фасунки към крушките.
              Ако разсъждавам правилно:
              - първо имам проблем с +12в до крушките, защото достига по-малко волтаж, от колкото е на акумулатора
              - второ масата някъде ми се губи
              Според ситуациите пробвах с кабел, закачен от едната страна на минуса на акумулатора, да го допра до пин-а където има малка стойност на волтаж на крушката и разлика имаше видима в светенето, но не успях да я замеря.


              От тук следват и въпросите:
              1. Когато искаме да слагаме реле:
              1.1 слагаме едно реле, до него стига един кабел директно от акумулатора, а от него се разделят два кабела, с по един бушон - съответно за ляв и десен фар и по схемата по-горе ги връзваме на W/Bl кабел за левия и W/R кабел на червения ?
              1.2 ако е едно реле - то реле за 20А би било предостатъчно ? А откъде да закупя качествено такова ?
              1.3 проводника по различни калкулатори излиза, че би бил достатъчен и 1.5мм2 - да се подсигуря ще сложа 2 или 2.5мм2, има ли смисъл от повече ?
              1.4 а от къде взимаме 12 волта за управляващата намотка на релето? - взимаме някакъв плюс от клемореда на контактният ключ, който се появява след даване на контакт ли ?


              2. Относно изгубената маса:
              2.1 Контактите на лостчето, с врътката, за светлините са ми чисти, защото наскоро отварях там и съм се занимавал, по друг повод
              2.2 клемореда на контактният ключ го отварях няколко пъти в началото на лятото, защото имах проблеми с паленето и всеки път имах леко нагоряло, но мисля, че беше на силовите кабели - ще го отворя пак, но възможно ли е той да е причината, ако има отново нагоряло, има ли смисъл от нов клеморед, ако приемем че му е дошло времето ? - намерих такъв само на едно място в пловдив на цена 35лв. ?
              2.3 днес проверих и масата към купето- беше здраво хваната -> евентуално да пробвам да пусна маса от акумулатора към куплунга на лостчето за светлините /и това го бях срещнал някъде като решение/
              2.4 Пропускам ли нещо по веригата - вероятно един, два куплунга, но в плетеницата от кабели как да ги открия ?


              Та искам първо това да оправя, а след това ще пробвам поне да изчистя/измия рефлекторите и ще сменям с нови крушки.
              Съжалявам за малко дългият пост, ама сякаш нямаше как да съм по-кратък !

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X