Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До по-разбиращите от EXCEL-копиране на формула?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До по-разбиращите от EXCEL-копиране на формула?

    Здравейте!
    Често ми се налага да правя разни изчисления в службата, създавам си формулите, но с последните изменения в изискванията се налага на два реда да събирам информация от два worksheet-a. При копирането/с влачене или Paste Special-Formulas/ на формулата в колоната се получава прескачане на редове.
    Оцветеното със зелено е добре, но вече червеното прескача желаните от мен редове.
    Ще съм благодарен ако някой даде жокер за копиране на подобна формула.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: До по-разбиращите от EXCEL-копиране на формула?

    адресът, който искаш да застопориш, фиксираш с $ например

    искаш винаги да се използва клетката C15, тогва я записваш като $C$15

    ако копираш надолу в колона и искаш винаги да ввзима колона С, но да мени реда при копирането, фиксираш само колоната $C15

    ако копираш по редове и искаш да се запази реда, а да сменя колоните, фиксираш реда C$15
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: До по-разбиращите от EXCEL-копиране на формула?

      С фиксирането го знам и ползвам, но проблемът е в това, че формулите за първите двама/в примера/ ги създавам без проблем и при копирането на формулата/с влачене или Paste Special-Formulas/надолу в колоната за 3-ти;4-ти и т.н. служител редовете се прескачат.
      В конкретния пример: Във "ФОРМУЛА" за №1-Иван И.Иванов в "С3" пресмята броя на буквата А в worksheet"1" от "С3" до "N3" и ги умножава по 8. В "С4" пресмята същото само, че за буквата В.
      За №2-Иван И.Иванов пресмята същите работи съответно в "С5" и "С6".
      За №3-Иван И.Иванов формулата е копирана, но брои от "С7" до "N7" вместо от от "С5" до "N5"
      За №4-Иван И.Иванов формулата е копирана, но брои от "С8" до "N8" вместо от от "С6" до "N6"
      За №5-Иван И.Иванов формулата е копирана, но брои от "С11" до "N11"вместо от от "С7" до "N7" и т.н.
      Проблемът е в копирането на формулата. Досега го правех ръчно, но трябва да има по-лесен начин.

      Коментар


      • #4
        От: До по-разбиращите от EXCEL-копиране на формула?

        Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
        С фиксирането го знам и ползвам, но проблемът е в това, че формулите за първите двама/в примера/ ги създавам без проблем и при копирането на формулата/с влачене или Paste Special-Formulas/надолу в колоната за 3-ти;4-ти и т.н. служител редовете се прескачат.
        В конкретния пример: Във "ФОРМУЛА" за №1-Иван И.Иванов в "С3" пресмята броя на буквата А в worksheet"1" от "С3" до "N3" и ги умножава по 8. В "С4" пресмята същото само, че за буквата В.
        За №2-Иван И.Иванов пресмята същите работи съответно в "С5" и "С6".
        За №3-Иван И.Иванов формулата е копирана, но брои от "С7" до "N7" вместо от от "С5" до "N5"
        За №4-Иван И.Иванов формулата е копирана, но брои от "С8" до "N8" вместо от от "С6" до "N6"
        За №5-Иван И.Иванов формулата е копирана, но брои от "С11" до "N11"вместо от от "С7" до "N7" и т.н.
        Проблемът е в копирането на формулата. Досега го правех ръчно, но трябва да има по-лесен начин.
        Разбрах, но нямам решение, освен ако не промениш резултативната таблица. Проблемът е, че имаш данни в 20 реда, а после разполагаш реултата в два пъти повече редове, т.е. обединяваш редове 2 в 1. ако можеш да преработиш това, ще става лесно...................е, ще имаш повече колони, но с една пивотка после няма проблеми да вадиш само които ти трябват за рекпитулацията.PROBA-2.xls
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: До по-разбиращите от EXCEL-копиране на формула?

          Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
          Здравейте!
          Често ми се налага да правя разни изчисления в службата, създавам си формулите, но с последните изменения в изискванията се налага на два реда да събирам информация от два worksheet-a. При копирането/с влачене или Paste Special-Formulas/ на формулата в колоната се получава прескачане на редове.
          Оцветеното със зелено е добре, но вече червеното прескача желаните от мен редове.
          Ще съм благодарен ако някой даде жокер за копиране на подобна формула.
          Свалих си файла, но така си го насвяткал с измислени неща, че нищо не разбирам. Окей - ясно "Иван Иванов" е твоят човек - от там нататък какво следва? И защо в двата листа има "A", "B" и "C", а в третия числа не мога да схвана. Какво смятаме?

          A, B и C-тата ли броим или какво правим с тая формула... В смисъл искам да помогна, но...

          EDIT: виж няма значение - и без това няма отношение към решението. Много тъп начин ползвам за да разпростирам формули, когато са по-сложни. Копирам си клетките, които са с точната формула (в твоя случай са C3 до C6 от лист Формула) и ги paste-вам на следващата клетка от която трябва да продължат (в твоя случай C7) след това просто копирам от C3 до C7 и paste-вам на C14 или там която се пада следващата от която искаш да продължи поредицата. Драсни после дали ти се е получило, защото при мен работи... уж...

          EDIT2 И при мен не работи гладко. Проблема е, че Excel не разбира последователността в която искаш да следват формулите. Най-вероятно това е заради неконсистентност в начина по-който си ги направил. Казано съвсем просто - някъде си сложил нещо по-различно и програмата го отчита, като условие да промени поредицата. Опитай да пресъздадеш формулите от начало като не копираш нищо - т.е. просто ги изпишеш. Също не сменяй формат или тип данни на клетката. Също за теста моля използвай само числа (или поне явно латински букви - Z, Y, X). Възможно е някое от тия "A"-та да е изписано на български и за това да го отчита, като условие да насича формулите.

          Ако ти е добре съставена таблицата проблеми няма да имаш.
          Последно редактирано от господин никой; 28-02-15, 21:26. Причина: EDIT

          Коментар


          • #6
            От: До по-разбиращите от EXCEL-копиране на формула?

            Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
            Здравейте!
            Често ми се налага да правя разни изчисления в службата, създавам си формулите, но с последните изменения в изискванията се налага на два реда да събирам информация от два worksheet-a. При копирането/с влачене или Paste Special-Formulas/ на формулата в колоната се получава прескачане на редове.
            Оцветеното със зелено е добре, но вече червеното прескача желаните от мен редове.
            Ще съм благодарен ако някой даде жокер за копиране на подобна формула.
            Абе има още един начин да изглежда, както ти си показал, но е куц по построение и аз лично не бих го използвал. Допълнително е хамалогия ако таблицата се променя много често.

            На твое място бих променил малко изгледа на таблицата, както Иван е показал.
            Прикачени файлове
            Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

            Коментар


            • #7
              От: До по-разбиращите от EXCEL-копиране на формула?

              Благодаря на всички отзовали се.
              Проблемът е това,че образеца е на Word и за всеки служител информацията трябва да е на два реда.
              Таблицата на Павлин работи, утре ще разгледам формулите подробно, че досега не съм ги ползвал.


              п.п. Информация за всички формули на български има ли?

              Коментар


              • #8
                От: До по-разбиращите от EXCEL-копиране на формула?

                Ето, но е наистина по-скоро методология, а не конкретни формули. Пак в същият сайт (https://support.office.com) можеш да намериш и описание на всяка формула поотделно.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X