Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Captiva vs Santa Fe vs XC90

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Captiva vs Santa Fe vs XC90

    Привет колеги, решил съм да влизам в "клуба". Спрял съм се на няколко модела джипки и имам нужда от мнения и отзиви.

    Критериите ми са следните:
    - година на производство - след 2006-2007
    - шосеен джип (не за истински офроуд)
    - конфортен интериор и голям багажник
    - сравнително евтина поддръжка.
    - (по възможност автоматик)

    Спрял съм се на следните модели:
    - Chevrolet Captiva
    - Hyundai Santa Fe
    - Volvo XC90 (тук годината вече пак на 2004-5)
    евентуално и
    - Honda CR-V
    - Suzuki Grand Vitara

    Бюджет за момента: 15,000 лв.

    Всякакви мнения ще ми бъдат от полза. Кои модели да гледам, кои да избягвам, какви двигатели, ръчни/автоматик, възможни скъпи ремонти в последствие и т.н.

  • #2
    От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

    Волво и "евтина поддръжка не вървят заедно... Сузуки ГВ и голям багажник още по-малко...
    Мисля, че СФ-то най-много покрива критериите...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

      Минал съм по тоя път. Ако случиш на читава кола, Санта фе е най-разумният и реален избор. Естествено всеки си има мнение, карал съм от всичките. Каптивата, просто няма да я коментирам, независимо от комфортният вид на салона. Волвото е доста проблемно като качество, хондата малко не сериозно ми стои като външен вид, а сузукито му е много семпъл салона. Знае се, че Санта фе е с най-малко проблеми и отзвука от майстори е именно за него. Първоначално се обслужва всичко, ако няма сервизна история. Не е нещо зверско като цена в предвид че е джип. Багажника е голям , а и седалките се свалят и може да спиш от зад. Вози меко, автомата е надежден и ако се обслужва редовно, ще надживее колата така, че няма за какво да се притесняваш за него. Широко и просторно купе със светъл кожен салон, удобни подлакътници отпред и от зад с много отделения и стойки за чаши, двигател е без ония филтър за частици, дето го крадат по паркингите и е с евтини амортисьори. Говоря за модела 06-07г. 150к.с, а не 155к.с двигател. 2,2 CRDI 4х4. Колкото и невероятно да звучи на някой хора, разхода градско зимата е 9,2, а лятото 8,8. По бордовия комп и спокойно каране в Пловдив. Така, че след всичко на което се качих и карах, включително и ML, това бе разумното решение и не съжалявам. Данъка също ще го преглътна, на половина е от на МL-а. За X5 не ми се даваха още пари. Иначе тя щеше да е печелившата, въпреки скъпото каско, щото това е най-краденият джип. Естествено избора си е лично твой и зависи кое ти е на сърце, аз нямах фаворит и след тестовете, мнения на майстори и четене за проблеми по форуми от България и чужбина , се наложи това като избор. След повече от 20к навъртяни, спокойно мага да заявя, че не съжалявам за избора. Разбира се, че всяко стадо си има мърша, така, че си отваряй очите и за сервизна история и диагностика се ходи само в официалният дилър на марката.
      Последно редактирано от vamfan; 28-02-15, 16:34.

      Коментар


      • #4
        От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

        Как така го реши, че Волвото е проблемно като качество...?Някак си несериозно ми се вижда да сравняваш Волво със Сантафе по качество.
        Нещо не си наясно с DPF...И какво общо има МЛ и Сантафе с изчисляването на данъка?

        Иначе да, Сантафето е добро, сравнително евтини части, возията му е повече като на лека кола отколкото на "джип".

        Коментар


        • #5
          От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

          Мерси за мненията до момента. В тях се потвърждават няколко неща, за които до момента бях чувал.

          - волвото е скъпо за поддръжка, а и при определения ми бюджет трябва да направя компромис с годините.
          - сузукито е тясно, а по таблото му с трън да влачиш няма какво да закачиш
          - сантафе-то е ок, евтино за поддръжка и сравнително безпроблемно

          Струва ми се че тук във форума има някаква неприязън към Каптивите. На фасон изглеждат ок, оферта са откъм години/цена, понеже са близначи на Опел Антара би трябвало да се евтини за поддръжка. Какво пропускам за тях?

          А някой с мнение за Хондите?

          Коментар


          • #6
            От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

            Еми от така изброените само 2 волво и санта фе като за багажник санта фе е по добре - другото вече е въпрос на вкус и мераци

            Коментар


            • #7
              От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

              Волвото е доста добре, но като ново е два пъти по-скъпо, доста по-сложно и съответно частите и обслужването са поне 2 пъти по-скъпи...
              Принципно автоматикът Айсин на Волво е потенциално проблемен.

              Ако избереш СФ, гледай да е фейслифта от 2010г с 6-ст автомат и дизел 2,2 197кс...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение

                Ако избереш СФ, гледай да е фейслифта от 2010г с 6-ст автомат и дизел 2,2 197кс...
                Ако намериш такова да се вмества в зададения бюджет от 15 000 ми пиши да го грабна!

                Коментар


                • #9
                  От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

                  Е то и читаво xc90 за 15000 е "бяла лястовица" ...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

                    Карам Каптива от 2009 г. Аз я изкарах от магазина навъртях и 110 000км досега, освен предна лява главина и червяче за клапата на въздоховода друго не съм сменял.
                    Датчик на ABS дава грешка понякога ,но не ми е голям проблем.
                    Honda CRF 250 X
                    Touareg 3.0 TDI

                    Коментар


                    • #11
                      От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

                      И аз карам Каптива 40000км вече.Малко е слаб съединителя,иначе като обем и возия е добре и до 15000лв има колкото щеш!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

                        Първоначално публикуван от tatii Преглед на мнение
                        Еми от така изброените само 2 волво и санта фе като за багажник санта фе е по добре - другото вече е въпрос на вкус и мераци
                        Ами не е така, на Сантафето е по-малък, на XC90 имаш и 3 ред използваеми седалки и отзад остава още малко място.

                        За тези пари и читаво XC90 се намира трудно, но не и невъзможно

                        Коментар


                        • #13
                          От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

                          Еми да де, по-добро е Сантафе то. За какво спориш, като казваш същото. Волвото са му скъпи частите, на приятел точно този модел му умря на 2 пъти компютъра. Нищо общо няма санта фе с ML, освен , че и двете са 06-07г. обаче на едното данъка е 650лв , а на другото 315. Щом човека пита за евтина поддръжка значи са му важни парите. И вероятно ще му е по-изгодно с по-евтин данък и гражданска, не мислиш ли.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

                            Първоначално публикуван от vamfan Преглед на мнение
                            Еми да де, по-добро е Сантафе то. За какво спориш, като казваш същото. Волвото са му скъпи частите, на приятел точно този модел му умря на 2 пъти компютъра. Нищо общо няма санта фе с ML, освен , че и двете са 06-07г. обаче на едното данъка е 650лв , а на другото 315. Щом човека пита за евтина поддръжка значи са му важни парите. И вероятно ще му е по-изгодно с по-евтин данък и гражданска, не мислиш ли.
                            А така- а така колега много правилно го каза по обраната подръжка и парите са важен фактор. нали трябва да има някъкви граници в тоя живот иначе кефа цена няма ма за много малко хора у Б-г

                            Коментар


                            • #15
                              От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

                              Да ме извинявате, но на какво Хюндая може да се опре на XC90?На комфорт ли, здравина, безопасност, на вървеж ли-на пътя и извън него, качество на изработка?
                              Този мит с частите ми е любим
                              За да не съм празнословен всеки, който иска да пише на ЛС да му дам данни да провери историята в Мото пфое на другата кола - пак волво, само че седан и да види за 2 години навъртяни 170хил.км какво е сменяно При нас колите се карат много и това е единствената марка, която може да издържи на такова юркане


                              И колега, моля те, просветли ме какво общо имат марките с изчисляването на данъка?
                              Разликата в цената на гражданската на 2.2 и 2.4 е огроооооомна, нали???

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X