Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Captiva vs Santa Fe vs XC90

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

    Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
    Ами не е така, на Сантафето е по-малък, на XC90 имаш и 3 ред използваеми седалки
    Незнам за колко точно раници остава място при едното и при другото, но съм се возил и на двете и чисто визуално на санта фе-то му е по-голям багажника (по-дълбок, по-широк, по висок) и то според мен с много!

    На трети ред и при едното и при другото колената са ти на ушите!

    Коментар


    • #17
      От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

      На XC90 на вторият ред се регулира напред/назад и няма да ти е тясно

      Коментар


      • #18
        От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

        Пак да се включа с уточнение, че данъци, каско и т.н. не са фактор при избора. Цената на масло, филтри, гуми, накладки и други консумативи също. Под "евтина поддръжка" имам предвид предвид парите които се оставят по сервизите. В момента карам кола с която под 500 лв не съм оставял в сервиз, наиграл съм се, стига ми толкова.

        Иначе Волво-то вероятно като комфорт и качество си е ОК, но ако не се вписва в бюджета и критерия за евтина поддръжка ще отпадне като вариант. Иначе ясно че кеф цена няма, но когато се купуват пасиви трябва да има ясни критерии

        Коментар


        • #19
          От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

          Тъй като основния ти критерии е "евтина поддръжка" и си писал като вариант ЦР-В, то от горепосочените мисля, че то е с най-евтина такава. Но с 15000 лв. малко трудно ще вземеш 3 -та генерация, а 2-ра е малко невзрачна и грозна според някои. Така, че огледай, покарай и ако ти хареса това е твоята кола! Карам 12-годишно ЦРВ на 250 к + км и нищо друго освен консумативи не са сменяни до този момент! Без претенции за лукс, комфорт и проходимост, но с претенции за надеждност, икономичност и "евтина поддръжка"
          HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

          Коментар


          • #20
            От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

            Колега, стига си се чудил, колкото повече , толкова се омотаваш. Търси читаво Санта фе, автомат и забрави за проблеми. Проверка в официалния сервиз за история и диагностика. Щом искаш комфорт- светлия кожен салон, бъкана е с екстри, комфортно вози, широко купе и багажник, намират се евтини ОРИГИНАЛНИ части с отстъпка. И най-лошата марка може да ти е безпроблемна, а най-хвалената да те изненада не приятно. Така че сигурно няма. Аз освен консуматив нищо не ми се е налагало да сменя, като се имат предвид нашите пътища, това си е постижение. Естествено избора си е твой, но след много обикаляне и каране на коли, това беше избора ми, освен това от сервиза потвърдиха километрите и сервизната история, сменена гаранционно водна помпа. Така че скочих на тази бройка, ако намериш поддържана, работата е сигурна. Този модел е много сполучлив и дава сравнително рядко проблеми, знаят го всички майстори , а и проучванията на немската авто гилдия го поставят на 4 място , пред него са само мноооого скъпи марки. Ако това е от значение за избора ти, дано съм помогнал.

            Коментар


            • #21
              От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

              Първоначално публикуван от [Georgi] Преглед на мнение
              Струва ми се че тук във форума има някаква неприязън към Каптивите.
              Каптивата не става за офроуд, затова. За градски автомобил обаче си е тамън, вози като беемве. Санта Фе е с по-добър 4х4 да слезеш до реката, обаче в града люшка повече като минаваш полегнали полицаи или висок бордюр. Ако ходиш до морето след 5 часа шофиране ще си по-малко уморен с Каптива, имат повече комфорт във всички отношения, включително за пътуващите на задните седалки. Леко предимство за Санта Фе ако ще товариш едрогабаритни багажи, но в нормални условия едва ли всеки ден тъпчеш фотьойли в багажника.

              Коментар


              • #22
                От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

                Имах СФ '08 и си беше екстра за дълъг път. Единствено от предните седалки може да се желае още - задната е супер. Има и 3-ти ред, ако е купувана от БГ.
                Седалките на волвото на 90% вероятност са естествена кожа с N-бр регулировки. Частите и обслужването на Волво са ДОСТА по-скъпи. Просто е друг клас кола - все едно да сравняваме подръжка на 10-годишен Рейндж с тази на 7-годишна Тойота или Нисан. Разходът на волвото също е по-висок.
                Лично на мен каптивата не ми харесва, а и е доста по-малка като обем от другите две...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #23
                  От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

                  XC90 за SUV си е доста икономичен, ръчка среден разход около 8-8.5 дизел, максимум 9 и то в най-студените зимни дни с работеща печка.Автоматик ще е малко по-висок.

                  На санта фе само на 2.7i V6 сме му замервали разхода - 18 газ.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

                    Яко спам...
                    Не съм карал нито едното.
                    Тъй като Волвото като ново е по-скъпо, за същите пари като конкурентите трябва да е по-изразходвано.
                    Възможно е да е с по-скъпа поддръжка, без да е сигурно.Не за друго - марката се плаща.
                    Без да съм ги управлявал, но съм се качвал и в двете, (за разлика от Волвото) Хюндая определено ме спечели повече.
                    И цялото това ти го казвам, просто да си помислиш.
                    И ще ти кажа стандартните фрази в случая:
                    Качи се в трите.Може би наистина най-важното.
                    Ако можеш и да ги покараш малко...безценнно.
                    Третият стандартен съвет е да се вземе возилото в по-добро състояние.
                    Не че е лишен от смисъл.Вярвай ми, може да си постъпил много разумно като ви взел читавия екзепляр, но не ти ли е на душата...ще го намразиш.
                    Офф топика свърши.Успех с покупката!

                    P.S.
                    А иначе накрая всеки си купува Тойота...
                    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                    0887/осемпет 66 4осем

                    Коментар


                    • #25
                      От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

                      Според доклада на DEKRA за 2015 - отговора е ясен: Volvo XC90
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #26
                        От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

                        С тая разлика, че аз съм имал СФ 1 и СФ 2, а сега карам Волво (вярно ХС70, а не 90, но ходовата част е еднаква). Разходът на ХС70 Д5 2003г автомат с кандърми и "галене" може да падне и под 8/100, ама кой си купува такова МПС да го кара със 100 по магистралата? Нормалното извънградско каране е 8.5-9/100... Градско няма вариант да слезе под 10/100. За ХС90 е поне 1л/100 отгоре, както и да го гледаш... По-тежко е от ХС70 с 400кг - аз затова и въобще не проявих интерес да си купувам 90-ка.
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #27
                          От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

                          Баща ми от години кара второ волво ХС90. Първото беше 185 кс, второто 200 кс с ФАП. Обслужва го в Мото Пфу. Консумативите са скъпи, гори нафта средно /БК никога не е нулиран/ 11,3 това малко градско и много извънградско. Освен от удари досега нищо не е сменял.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

                            От опит с две Каптиви, определено не бих я препоръчал. Доста висок разход на гориво без значение дали е дизел или бензин, скъп и доста проблемен съединител. Като интериор е ок и нищо друго което да ми хареса.
                            sigpic
                            Land rover lightweight-series 3
                            Range Rover V8
                            Range Rover Classic Vouge SE V8
                            Mercedes G280

                            ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

                              От всичко прочетено до момента везните натежават в полза на СантаФе-то. Започвам търсенето на читав екземпляр и ще видим оттам нататък.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Captiva vs Santa Fe vs XC90

                                Е тва е приказка!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X