Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Семеен СУВ дилема.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Семеен СУВ дилема.

    Здравейте,
    с някой от се познаваме с други не но това няма значение.
    Въпроса е следния търся си СУВ не джиБ (било то и черен).

    Трябва ми семеен сув с достатъчно пространство и да е поне малко луксозен, това изискване е продиктувано от раздялата ми със всякакви седани които имах.

    Спрял съм се на сумата от 15000лв. крайна със първоначалното главоболие (обслужване).

    След доста сондиране на мнения и четене стигнах до два вариянта Гранд Черок 2003-2004-та и ЛР П38 - 2001-2002.

    Изискванията са ми за ЗАПАЗЕН екземпляр подържан и от двете се намират за около 6 евра такива.

    Знам мнението на повечето от вас и за двете но целта на заниманието е да не се налага като отивам на "къщи" по балкана и в родопите да си оставям "седана" три села преди дестинацията и да продължавам с нечия друга кола. С две думи се търси луксозен паркетник

    И ако не трябваше да си продавам левия бъбрек за да го поддържам, щях да си купя Ауди Аллроад.

    Въпроса кое е за предпочитане според вас.

    И най-съществения въпрос зарибяват ме много със КИА Соренто 2005+ какво мога да очквам от нея.

    Забравих автомата кожата и двузоновия климатроник са е задължителени....

  • #2
    От: Семеен СУВ дилема.

    За 11-12000 можеш да купиш Диско-2 (2003-04), за 1000 лв.- обслужване, още 1000 - за нови гуми и ще ти останат 1000 - да почерпиш!
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Семеен СУВ дилема.

      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      За 11-12000 можеш да купиш Диско-2 (2003-04), за 1000 лв.- обслужване, още 1000 - за нови гуми и ще ти останат 1000 - да почерпиш!
      По принцип си прав стига да не тръскаше толкова, карал съм гранд и останах очарован ама наистина, от П38-цата няма да си казвам мнението относно комфорта.

      Киа не съм карал и нямам никакво мнение нито за двигателите нито за автомата.

      Между диско 2 и П38, п38цата печели, вътре диското не ме кефи ама хич, а са ми къси чорапите за диско 3

      Коментар


      • #4
        От: Семеен СУВ дилема.

        Търсиш СУВ, а не джип и си се спрял на ГЧ, който на места квалифицираш и като паркетник. Хм, избора е добър, ама нека видим мненията и реакциите на собствениците на ГЧ какво ще кажат за тоя паркетник:-)
        SUV

        Коментар


        • #5
          От: Семеен СУВ дилема.

          Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
          Търсиш СУВ, а не джип и си се спрял на ГЧ, който на места квалифицираш и като паркетник. Хм, избора е добър, ама нека видим мненията на сибствениците на ГЧ какво ще кажат за тоя паркетник:-)
          Ами какво да кажа има приличен багажник чуствам се добре на седалката, вътре е сравнително луксозно и няма много пластмаси, движи се прилично със 140 по магистралат без да се налага да слагам шлемофони паркетник значи със хубаво 4*4

          Коментар


          • #6
            От: Семеен СУВ дилема.

            Нещо тия две думички СУВ и Балкан не ми се вписват в едно изречение, но пък и ГЧ и РР за малко не се вписват при паркетите. Мисля, че и подсказката за Соренто си заслужава внимание, особено при положение, че улучиш комбинация автоматик с TOD, което ще рече, че колата сама си включва предния мост при необходимост. Само дето мойто приятелче кара Соренто от по-старите с 140к.с. мотор.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Семеен СУВ дилема.

              За 15к лева ще може да се вземе мноооого добре запазен поддържан Гранд Чероки WJ/G 2003-4, стига да го намерите обаче, че и пари за глезотийки ще останат. И все пак WK/H(следващия Гранд) е по-семеен според мен и личният ми съвет е да се напънете с още 2-3к лева за такъв, ако ще е Гранд. Иначе Соренто също не е никак лош избор, с редки оплаквания(информация от втора ръка).
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • #8
                От: Семеен СУВ дилема.

                Volvo XC90 гледал ли си?

                Коментар


                • #9
                  От: Семеен СУВ дилема.

                  Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
                  Volvo XC90 гледал ли си?
                  предвид ценовия клас... мисля че няма нужда да гледам..

                  идеята е че от горните могат да се вземат много прилични екземпляри за тези пари докато от XC-то ще бъдат сериозно уморени и вече ще стана "инвеститор"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Семеен СУВ дилема.

                    За какво ти е ГЧ, ако няма да го краш целенасочено офроуд? А и има доста по-икономични "СУВ", които да поддържат 140... Най-добре си вземи това, което те кефи и не питай за съвет, че ще стане страшно (като в подобните около 1000 такива теми)...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      От: Семеен СУВ дилема.

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      За какво ти е ГЧ, ако няма да го краш целенасочено офроуд? А и има доста по-икономични "СУВ", които да поддържат 140... Най-добре си вземи това, което те кефи и не питай за съвет, че ще стане страшно (като в подобните около 1000 такива теми)...
                      Е кажи му нещо и за твоя паркет де!
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        За какво ти е ГЧ, ако няма да го краш целенасочено офроуд? А и има доста по-икономични "СУВ", които да поддържат 140... Най-добре си вземи това, което те кефи и не питай за съвет, че ще стане страшно (като в подобните около 1000 такива теми)...
                        Това е ясно за това съм ограничил до гирните три, по принцип до две, но много ме облъчват с корееца а нямам никави впечетления от него като двихатели и кутия. април наближава и трябва да взема решение.

                        Гадното е че почти бях решил, но пак намесиха грандовете и ми промиха мозъка.

                        Иначе класацуята е:
                        1. П38 без значение на двигателя.
                        2. Гранд малко е тегаво с двигателите тука, но всичко зависи от конкретния екземпляр.
                        3. Тая кия толкова ли оферта че ми я промотират много, а аз съм малко предубеден.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-03-15, 13:22.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Семеен СУВ дилема.

                          Що не се огледаш за нещо такова,ама из Eвропата.С голем мотор е 3.5 бензин /едно пиле ми каза,че обичаш големите мотори/огромно купе и бая глезотии.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_57 (1).jpg
Прегледи:1
Размер:137.3 КБ
ID:5645161Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_57.jpg
Прегледи:1
Размер:157.0 КБ
ID:5645162
                          Последно редактирано от gimax; 26-02-15, 21:37.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Семеен СУВ дилема.

                            Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                            Що не се огледаш за нещо такова,ама у немачко.С голем мотор е 3.5 бензин /едно пиле ми каза,че обичаш големите мотори/огромно купе и бая глезотии.

                            [ATTACH=CONFIG]781410[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]781411[/ATTACH]
                            А пилето казали ти че почти взех един Навигатор, но като се изправих до тая газка на живо и дриснах.....

                            Иначе то пе ще е германия или Холандия е почти 100 процента сигурно.

                            Това дето ми го предлагаш не ме кефи.

                            П.С. оная П38- където ти я показах я изтървах докато намеря схемата кой да отиде до нея.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Семеен СУВ дилема.

                              Соренто е много добър вариант, но силно препоръчвам пробно каране, че не е за всеки вкус возията му. Иначе Трупър 3.0 има за продажба и във форума и можеш да бъдеш сигурен че ще получиш изчерпателна информация както за марката, така и за конкретния джип. Успех.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X