Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята фронтера-проблеми и решения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Моята фронтера-проблеми и решения

    Павка, чета всеки един пост и всяка една тема даже по няколко пъти от мерак.Не съм пропуснал никой,просто гледам някой по-лесен начин да се реши проблема.
    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
    feikot@abv.bg
    Обратно дороги - НЕТ !

    Коментар


    • #32
      От: Моята фронтера-проблеми и решения

      Чудесно,снощи не знам какво съм гледал,манометъра ли не ми мери,не са 2.5,а 3 атм.,свалих ги на 2 и има някаква разлика но не осезаема.Един приятел пък ми каза че съм се втилявал и че не друсала,ама според мен тропа и друса не нормално.
      Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
      feikot@abv.bg
      Обратно дороги - НЕТ !

      Коментар


      • #33
        От: Моята фронтера-проблеми и решения

        Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
        ...Един приятел пък ми каза че съм се втилявал и че не друсала,ама според мен тропа и друса не нормално.
        Моето впечатление за ДБ е много далече от друсане! Дори и моята КБ си ми изглежда да вози нормално, недрусащо. Все пак да не забравяме, че возията на джипките ни повече се приближава къмто камионесто/бусово поведение, отколкото към нормален лек автомобил!
        Казано е:
        -"Обичай ближния",
        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

        Коментар


        • #34
          От: Моята фронтера-проблеми и решения

          Опита на задницата да се изстреля към космоса при всяка по-голяма неравност идва от целия заден мост - това не можеш да го промениш и предполагам е причината за общия дискомфорт като цяло!
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #35
            От: Моята фронтера-проблеми и решения

            То мнението ми се базира на преминаването през дупките от към предницата,отзад не ми прави впечатление,но като мина през неравности или дупки имам чувството,че съм в картинг или каруца,без никакво омекотяване,иначе сега като изпуснах малко гумите е по-добре и не тропа така,но пак имам такова усещане.Влизам ли в дупка все едно няма нищо,което да омекоти,като в момента само имам догадки,защото не съм проверил дали амовете са изпуснали.Със сигурност шофьорската биалетка е за смяна,за шарнирите не мога да изкажа мнение,за амовете също,тъй като са газови и не се омасляват,ако изпуснат.Другата седмица ще кажа със сигурност
            Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
            feikot@abv.bg
            Обратно дороги - НЕТ !

            Коментар


            • #36
              От: Моята фронтера-проблеми и решения

              Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
              То мнението ми се базира на преминаването през дупките от към предницата,отзад не ми прави впечатление,но като мина през неравности или дупки имам чувството,че съм в картинг или каруца,без никакво омекотяване,иначе сега като изпуснах малко гумите е по-добре и не тропа така,но пак имам такова усещане.Влизам ли в дупка все едно няма нищо,което да омекоти,като в момента само имам догадки,защото не съм проверил дали амовете са изпуснали.Със сигурност шофьорската биалетка е за смяна,за шарнирите не мога да изкажа мнение,за амовете също,тъй като са газови и не се омасляват,ако изпуснат.Другата седмица ще кажа със сигурност
              То ако имаш изпуснали амове ще имаш по-мека и клатеща возия а не обратното! Доколкото знам маслени амове не се препоръчват за машини, като нашите, защото имат големи натоварвания, затова има газови и газово-маслени. Моят съвет е да се повозиш на друга, като твоята Фронтера и тогава да се впрягаш толкова на возенето. Ако е като твоята, или подобна просто свиквай. И колегата са прави, че усещането в тези машини е по-скоро, като на камионче отколкото на кола... За мекото возене значение имат и гумите, като модел и марка. Имах едни стари високи и тънки, които возеха доста меко. Като купих нови BF Goodrich започна да вози, като каруца...
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • #37
                От: Моята фронтера-проблеми и решения

                Здрасти колега щом имаш чувството че вози като картинг погледни отдолу на какво растояние е тампона от долния носач,защото ако е омекнал турсиона носача може да няма ход и да бие в тампона.Дори да смениш амортесиорита ако няма ход пак ще вози като картинк.

                Коментар


                • #38
                  От: Моята фронтера-проблеми и решения

                  Аз моите гуми ( заводски размер, асфалтови ) ги карам на 2.2 и нямам проблеми с друсането. Даже бих казал, че вози доста меко и отпуснато.
                  Като я взех, докато свикна се чувствах като в лодка.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Моята фронтера-проблеми и решения

                    Аз за това и не изказвам крайни мнения защото не знам в какво състояние е предницата докато не я закарам в сервиза,което ще е другата седмица. Fanatic свалих копчето за огледалата,кажи ми как и какво да изкривя на тая пружинка в копчето.Мерих диода свети,мерих и стъклата дават верига и на 200 ома дават 10.5 ома съпротивление (голямото само мерих),така че си мисля,че не са изгорели

                    И тоя телефон нокията,който е вграден може ли да върши някаква работа,ако му се сложи карта,така като гледам не би трябвало да има проблем,но да питам

                    Имам и друг въпрос-какъв цокъл са крушките в таблото,защото като се разглобява за смяната на радиаторчето мисля да ги сменя всичките с ЛЕД,да знам да ги поръчам предварително

                    хахаха телефона тръгна,имаше една вложка като фоно карта и изрязох формата на сим картата на нея и я вкарах и тръгна,даже водих разговори обаче не мога да го накарам да се чува през колоните.Върнах се в моментите когато чаках смси
                    Последно редактирано от feikot; 01-03-15, 17:29. Причина: телефон
                    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                    feikot@abv.bg
                    Обратно дороги - НЕТ !

                    Коментар


                    • #40
                      От: Моята фронтера-проблеми и решения

                      ми не помня точно. Отваряш самия бутон/цъцкалче за подгряването, и вътре имаше една пластинка която като натиснеш копчето не дава контакт докрай, изгривяваш я малко да е под по-голямо напрежение и тръгва. Поне при мен така се оправи и на 2-те фронтери. А тоя телефон за който говориш е допълнително поставян, не е фабрична екстра....
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #41
                        От: Моята фронтера-проблеми и решения

                        Ама като дам на контакт или като натискам някое копче се чува от десните колони,само разговора е по слушалката.И радиото има функция за телефона в настройките Phone no/lo/hi не че ми е жизнено важно де,но все пак а копчето го пробвах на отворено,като го натисна до край микрето дали включва и не включва.Мерих и на двойния кабел дали затваря верига,не я затваря.Може и да е заминало

                        Крушките на таблото какви са ? Тези,които осветяват,не индикаторните
                        Последно редактирано от feikot; 02-03-15, 08:31.
                        Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                        feikot@abv.bg
                        Обратно дороги - НЕТ !

                        Коментар


                        • #42
                          От: Моята фронтера-проблеми и решения

                          След като реших проблема с радиаторчето на парното,остана само да намеря тампони за стабилизиращата щанга отзад,отпред ги били поръчали от Румъния,но задните ги нямало никъде.Някой може ли да помогне ?
                          Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                          feikot@abv.bg
                          Обратно дороги - НЕТ !

                          Коментар


                          • #43
                            От: Моята фронтера-проблеми и решения

                            Пробвай при пловдивчани- търси в гугъл dbk-dimitrov .Произвеждат всякакви тампони.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Моята фронтера-проблеми и решения

                              Срещу 1200 лв. вече е пушка Сменени масла,антифриз,филтри,ремък,ролка,радиаторче,биалетки,маншони и тампони
                              Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                              feikot@abv.bg
                              Обратно дороги - НЕТ !

                              Коментар


                              • #45
                                От: Моята фронтера-проблеми и решения

                                Така първото закъсване юнашко и с тая кола,кал до коляно (буквално) и тиня...като изключим начина и джипките които ме изкараха,ми направи впечатление,че вдигна 100 градуса и не се включиха перките... Тъй като закъсах на 500 метра от вкъщи (канал) като се прибрах пак беше 100 градуса и се сетих,че на пасата като му включа климатика и се включва перката. Пуснах го и тръгнаха и двете перки за около 5-10 секунди,след което температурата рязко слезе на 85 градуса.Термостат,датчик или датчика за перката нещо правят ?
                                Коя е охлаждащата перка или се включват и двете,което има нужда ?
                                Нито е завирала нито нищо,на място си ги вдигна тия
                                Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                                feikot@abv.bg
                                Обратно дороги - НЕТ !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X