Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kia Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kia Sportage

    Здравейте, пускам тема тук, че по-рано писах в тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=29005&page=6
    а ми изскочиха и други въпроси на които ако някой ми отговори ще съм ви много благодарен.
    Кой бензинов мотор на Киа Sportage (дълга база) 2.0I(118к.с.) или 2.0I(128к.с.) според вас харчи по-малко?
    Логиката ми е по-мощният, да е по-икономичен, но в ауто датата дават доста по-икономичен(извънградско) малкият, като им дават равни градски разходи?
    http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=2737
    http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=2738
    7.7л./100км. -118кс.с
    9л./100км. - 128к.с.

  • #2
    От: Kia Sportage

    Този принцип за по-икономичния по-мощен мотор важи, ако малкият е с такива параметри, че му е трудно да тегли купето и от там харча да е по-голям. Нали знаеш лафа: "Абе малко са му конете на това купе".
    118 коня за Кия Спортидж са си достатъчни според мен, ако говорим за нормално градско и извънградско каране, т.е. не знам вече при офроуд, калища и т.н. кой ще даде повече разход, ама ти не питаш това. А и все пак има някакъв праг на "по-голям". Едно е да сравняваш разход на 90 коня със 110 коня на едно и също не леко купе, където малкият мотор ще харчи сигурно повече и друго е 110 коня да сравняваш с 200 коня пак на едно и също купе, където обаче със сигурност по-големия мотор ще харчи повече. А и когато се сравнява нещо е редно да са двигатели от едно и също поколение на съответната марка. Не казвам, че тук не е така, но по-новите технологии може да са по-мощни и същевременно да харчат по-малко в сравнение с по-куци от към коне, но по-стари двигатели.
    Та в конкретния случай явно малкият си е по-икономичния, щом така го дават, а и гледам единия само една година е почнал по-рано да се произвежда, но по едно и също време ги спират от производство. Нека колегите с точно такива мотори да си кажат!
    Последно редактирано от Dydo; 26-02-15, 12:27. Причина: Допълнение
    SUV

    Коментар


    • #3
      От: Kia Sportage

      @Dydo
      "Едно е да сравняваш разход на 90 коня със 110 коня на едно и също не леко купе, където малкият мотор ще харчи сигурно повече..."
      Именно това имам в предвид и аз и от там ми идва логиката , че 128к.с., трябва да харчи по-малко от същият 118к.с.
      А някой може ли да каже колко би струвал един евентуален ремонт на хлътнали клапани, че тая дето я гледам е с газово, а чух, че май го правели този проблем. Все пак си е кола 2002г. и за газовото пише "оригинално", т.е. със сигурност е направило доста километри!

      Коментар


      • #4
        От: Kia Sportage

        Пък другия 2.0 с 95к.с харчи повече и от двата.

        Коментар


        • #5
          От: Kia Sportage

          Не знам, ама по-слабият е с две ламбда сонди и два катализатора. Първият го водят PreCat и се намира в изходящия колектор. Със сигурност покрива по-висок еко стандарт.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Kia Sportage

            А според вас кой от двата двигателя е по-добър?

            Коментар


            • #7
              От: Kia Sportage

              128к.с.
              "Като ще е гарга да е рошава"!!!

              Коментар


              • #8
                От: Kia Sportage

                Ако под "дълга база" разбираш наистина дългата Киа, с резервната гума в багажника, там е задължително да е големия мотор, щото имаш още половин метър железа назад.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Kia Sportage

                  Той двигателят е един и същ. Разликата е в програмата на компютъра, сондите и катализаторите. Направили са го да покрият еко нормите.

                  П.П. Понеже аз се прецаках със спукана глава, нека ти кажа за какво да внимаваш:

                  Аз ходих в непознат град, чукнахме си среща на една бензиностанция и т.н. Дойде колата, двигателя работеше много добре и т.н. Груба грешка! Така не отворих капачката на радиатора, за да видя че е пълен с вода, а не с антифриз. На другия ден когато запалих, колата заработи на 3 цилиндъра. След минута работа, всичко се оправи. И така при всяко палене на студено. Та като се уговаряш, излишно изискай от продавача колата да е идеално изстинала. Провери задължително какво има в радиатора (вода, боза, масло или бистър антифриз).

                  И още нещо - гледай да няма ръжди отдолу, особено в задната част на шасито. Идеалният вариянт е шасито да е с оригинална боя и да не е обработвано до сега, че виж какво дърво можеш да гризнеш:

                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...57#post2710657
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: Kia Sportage

                    Благодаря за съветите, аз нарочно се направих на леко чукнат за да разбера къде е колата и казах, че ще отида по обед, а ще цъфна реално сутринта. Човека каза, че не се кара колата, така че се надявам да я запаля на студено. И аз много държа на това, че много ме притеснява да не е с хлътнали клапани, заради "фабричното" газово, а май само на студен двигател могат да се чуят дали тракат.
                    Иначе става въпрос точно за дългата база.
                    А някой знае ли дали клапаните са със сменяеми легла все пак?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Kia Sportage

                      Тази която гледах 128к.с. се оказа с духнала гарнитура и много други забележки.
                      и понеже сега има само 118к.с. за продажба, някой знае ли дали може да се финтират тия катализатори. Те със сигурност са поне частично задръстени, че поне да ги махна да не пречат, че може пък и някой изгубен кон да се възстанови!
                      Някой да ги е махал да знае?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Kia Sportage

                        Колегата Желязков по-горе е прав.
                        Като е гарга, да е рошава.
                        Така или иначе над 100 коня отиваш в "големите" данъци.

                        Ако пък няма да слагаш газ, не си състезател и не ти се плаща повече данък, дизела е твой.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Kia Sportage

                          Едно време къртехме катализаторите с достатъчно дълга щанга. Къртил съм на трилитрово Скорпио, на Субару и разни други орели и подобни. Само не си спомням как стояха нещата с ламбда сондите.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Kia Sportage

                            Първоначално публикуван от I_N_M Преглед на мнение
                            Тази която гледах 128к.с. се оказа с духнала гарнитура и много други забележки.
                            и понеже сега има само 118к.с. за продажба, някой знае ли дали може да се финтират тия катализатори. Те със сигурност са поне частично задръстени, че поне да ги махна да не пречат, че може пък и някой изгубен кон да се възстанови!
                            Някой да ги е махал да знае?
                            Къртиш смело този апендисит да се премахне.Компа на този модел не "усеща" разликата...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Kia Sportage

                              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                              Къртиш смело този апендисит да се премахне.Компа на този модел не "усеща" разликата...
                              Ей това ми е чудно да не стане проблемец с компа? Тези две ламбда сонди, да не са в катализаторите?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X