Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kia Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Kia Sportage

    Вчера от любопитство звънях да чекна. "Оригинални" по рама на Каяба( казаха ми че било много хубава марка) 280лв.

    Коментар


    • #62
      От: Kia Sportage

      E, никой не е казал, че да караш джип па бил той и КИА е евтино занимание!
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #63
        От: Kia Sportage

        @Коко
        а то ясно, аз като тръгнах да си търся джипка, ми беше ясно, че и разход и поддръжка, ще са повече! Както са казали някои: Кеф цена няма , само заплата за съжаление

        Някой може ли да даде някой линк към някво читаво service manual, че това което намерих е супер неподредено, някви отделни PDF файлове. Пък искам да разбера къде ми е филтъра на купето и искам да изкъртя оная досадна пищялка дето писка постоянно!!!!

        Коментар


        • #64
          От: Kia Sportage

          Първоначално публикуван от I_N_M Преглед на мнение
          Вчера от любопитство звънях да чекна. "Оригинални" по рама на Каяба( казаха ми че било много хубава марка) 280лв.
          Това Каяба - за амортисьори ли говорим? Това цената за един или за два броя е?

          Каяба е японска марка, но както и всички останали, за европейския пазар не ги произвеждат в Япония. Последно си взимах предни амортисьори Каяба за Лагуната. Бяха произведени в Испания. Мой приятел реши, че ще си ги поръча през e-bay от Англия. И неговите бяха произведени в Испания. Когато свалих старите си амортисьори и те се оказаха Каяба, и те също от Испания (имаше си дата 1995 г., т.е. оригиналните на колата). Иначе съм доволен от тях.

          Иначе стандартни задни амортисьори в Колос и Базис има и по 65 лв/бр. Задни за Астра комби, каквито трябват при повдигане, също са двуцифрена сума за 1 бр.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #65
            От: Kia Sportage

            Първоначално публикуван от I_N_M Преглед на мнение
            @Коко
            а то ясно, аз като тръгнах да си търся джипка, ми беше ясно, че и разход и поддръжка, ще са повече! Както са казали някои: Кеф цена няма , само заплата за съжаление

            Някой може ли да даде някой линк към някво читаво service manual, че това което намерих е супер неподредено, някви отделни PDF файлове. Пък искам да разбера къде ми е филтъра на купето и искам да изкъртя оная досадна пищялка дето писка постоянно!!!!
            В замундата има един мануал във вид на програмка. На руски е, но се разбира.

            Филтър на купето може и да нямаш. На пищялката и свикнах, полезна е при забравени фарове. Дразни, че писа при контакт и отворена врата
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #66
              От: Kia Sportage

              @bullet_pk
              Не това 280лв. става на въпрос за две пружини-задни. Казаха ми че били японски и могат да ги доставят чак след месец. Аз не съм тръгнал да ги сменям, просто ми стана любопитно за какви цени става на въпрос. И не става въпрос за повдигане, че да се сменят и амортисьори, а за "съживяване" на задницата, до фабрична височина.

              Коментар


              • #67
                От: Kia Sportage

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                На пищялката и свикнах, полезна е при забравени фарове.
                A???, че аз като изкарам ключовете фаровете изгасват. Би трябвало и при теб да е така? т.е. на мойта няма как да и забравиш фаровете.
                Ще чекна довечера от нас линкчето. Мерси!

                Коментар


                • #68
                  От: Kia Sportage

                  Първоначално публикуван от I_N_M Преглед на мнение
                  A???, че аз като изкарам ключовете фаровете изгасват. Би трябвало и при теб да е така? т.е. на мойта няма как да и забравиш фаровете.
                  Ще чекна довечера от нас линкчето. Мерси!
                  А ся де ..? При мен си свети всичко и с изкарани ключове? Или има разлика за различните пазари, или при теб е правено нещо допълнително.

                  В посочените от мен по-горе магазини, пружините са по-евтини (в единия на половина). Вярно, че не са от посочената марка, ама какво да се прави. Та порови в сайтовете им - имат актуални цени и наличности. Доста от частите им са корейски (оригинални на Кия или на други корейски производители).
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #69
                    От: Kia Sportage

                    Колега I_N_M, akо чаткаш руския, ето тук може да попрочетеш нещо: http://www.parts66.ru/manuals/?mbrid=23&trid=59225
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #70
                      От: Kia Sportage

                      Привет, да попитам нещо и аз. Как се държи вагона на магистрала със 120-130 поносимо ли е вътре или почва да ръмжи? На какви обороти горе-долу е при тази скорост ?!И на мен ми се въртят разни вагони и Аутбеци из главата ама субаруто малко ме плаши със цени на чати и ремонти ,също и със не до там познатия на повечето майстори боксер, хидравлични амове отзад и разни такива нешица
                      Последно редактирано от Kor3ktor; 20-04-15, 23:28.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Kia Sportage

                        Субаруто има за какво да те плаши като цени на поддръжка. Хората си ги хвалят, карат си ги, разправят че били здрави. Но според мен от 12-15 годишна кола, минала през неизвестен брой собственици - съвестни или мърлячи, можеш да очакваш всичко. Субаруто е на самоносеща конструкция, с независимо окачване, фултайм. Магистрална бегачка - със сигурност вози по-комфортно, стабилно, мощно и пъргаво. Тези с ръчни скорости имат бавни предавки (но май не особено бавни - 1,3:1). Дава ти сигурност и стабилност по завои, разчистен снежен път, съвсем леки черни пътища без много заигравки. Общо взето е лека кола, от която не можеш да очакваш кой знае каква проходимост при силно пресечен терен и повечко кал.

                        Докато Кия Спортидж до 2003 г. е на здраво шаси, с цял заден мост, на пружини. Тези неща влошават комфорта и дават по джиповидно поведение на автомобила. Системата 4х4 е Парттайм - т.е. караш кола само на задно и само при необходимост (сняг, кал, много стръмен наклон) включваш ръчно на 4х4 и бавни предавки (около 2:1). Тези неща освен че влошават поведението и комфорта на асфалт, дават по-добра проходимост, възможност за повдигане на окачването и монтирането на доста по-големи гуми от иначе нисичкия заводски размер. Двигателят 2,0 16V е със 128 коня, силен във високите обороти. При 100 км/ч, оборотите са около 3000.

                        Светът ми е - първо си определи бюджет за закупуване и обслужване, предвиди пари и за неочаквани ремонти. Второ си изясни какво точно искаш - стабилна магистрална бегачка с малки възможности извън пътя или джипка с по-лошо поведение на асфалт, но пък с голям потенциал за развите извън пътя. Ако държиш на първото - огледай Легаси, Форестър, ЦРВ, РАВ 4, Мазда Трибют и т.н. Ако държиш на Второто - Спортидж, Витара, Фронтера, Терано, Паджеро, Дискавъри и т.н. При всички положения се качвай, пробвай, карай, докато си изясниш какво ти харесва на тебе. Лошото е че колкото повече залиташ към офроуда, толкова повече се влошава пътното поведение на асфалт и разходът расте. Пълно щастие няма.
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #72
                          От: Kia Sportage

                          Автомата със 120км/ч и гуми 235/75/15 си на 3000 оборота/м

                          Коментар


                          • #73
                            От: Kia Sportage

                            Първоначално публикуван от Kor3ktor Преглед на мнение
                            Привет, да попитам нещо и аз. Как се държи вагона на магистрала със 120-130 поносимо ли е вътре или почва да ръмжи? На какви обороти горе-долу е при тази скорост ?!И на мен ми се въртят разни вагони и Аутбеци из главата ама субаруто малко ме плаши със цени на чати и ремонти ,също и със не до там познатия на повечето майстори боксер, хидравлични амове отзад и разни такива нешица
                            Аутбек и Спортидж нямат нищо общо помежду си. Щом се колебаеш между двете значи си за нещо по средата. Някоя Рав 4, ЦРВ, Маверик 2(Трибют), Оутлендър или Х-Трейл.
                            Моята Киа с 215/75/15 е на около 3000 оборота със 100км./ч. като с този размер по засичане с GPS скоростомера показва почти точно(под 2% грешка), но километража май малко лъже - сякаш ми показва 4-5% по-малко от реалното, трудно мога да го хвана. Максималната комфортна скорост при мен е около 110-120км./ч., не че не може още, но и разхода скача доста рязко още от над 90 заради редица фактори.

                            Наскоро загледах по-горе изброените паркетници и доста се замислих дали в близко бъдеще да не взема някой от тях. Спира ме това, че ходовата им част си е като на лека кола и няма да издържа на по-хард каране като джипа. Предимствата са, че при еднакъв(условно) двигател ще върви повече и ще гори по-малко заради загубите в трансмисията които се убедих, че хич не са малък фактор. Също така са с по-добро пътно поведение на асфалт.
                            Последно редактирано от Иван Жоров; 21-04-15, 19:35.
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Kia Sportage

                              Мерси за изчерпателните отговори. И аз сам си втълпявам че ми трябва я Санта фе 1 я нещо от сорта причината да са насоча към Киа е че търпи развитие от към офф-роад а и със сравнително добър комфорт в сравнение с останалите подобни , другото определящо е цената като себестойност и резервни части а също така и като здравина е добре до колкото знам.Причината да се оглеждам за 4х4 е че си купих парцел на който след време мисля да живея целогучно на около 500-600 м от асвалта е без наклони по чакълиран поът реално с Еспаса стигам без проблем но евентуално зимата при сняг ще е проблем. Та всяко от горе изброените ще ми върши работа предполагам. Но примерно Х-траил е значително по-скъп като себестойност и поддръжка за Трибют/Маверик ... след предната ми кола малко съм неблакоприятно настроен към редки модели а също така са и малко по скъпички за поддръжка не знам та вариантите за мен май са Санта фе-1/Киа Спортидж /Аутбек/Горски-съотетно горския е тясен / аутбека скъп и сложен за поддръжка и май остават Сантата (добро пътно поведение) и Киа (добре поведение извън пътя) цената им е приблизителна. та ще видим приемам всякакви съвети и предложениоя .

                              Коментар


                              • #75
                                От: Kia Sportage

                                а и Сантата май е с по-скъпа поддръжка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X