Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви гуми да избера?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какви гуми да избера?

    Доверил се е на каката,щото тук смислен отговор не е получил,само догатки,аз съм сигорен че при заводски размер,255/65/16 другите размери като 235/85/16 и 265/75/16 без лифт няма как да станат.А размера които е поръчал е сходен до оригиналния,и за това са му го препоръчали.
    SUZUKI VITARA V6
    HONDA CBR 919RR
    MERCEDES ML
    MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

    Коментар


    • #17
      От: Какви гуми да избера?

      Първоначално публикуван от Kapitanoff Преглед на мнение
      Колеги ще го вдигам терракана, но с малко просто пружини и амортес.Значи днеска ходих и видях гумите ето тези гуми http://diana-ltd.com/tire?3435 и се чудя какво да правя смисъл дали ще ми дойдат малки като широчина или за теракана са супер?!
      Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
      Доверил се е на каката,щото тук смислен отговор не е получил,само догатки,аз съм сигорен че при заводски размер,255/65/16 другите размери като 235/85/16 и 265/75/16 без лифт няма как да станат.А размера които е поръчал е сходен до оригиналния,и за това са му го препоръчали.
      Подчертаното прочел ли си го? Аз от него си правя извод, че се търси по-голям от оригиналния размер гума.
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #18
        От: Какви гуми да избера?

        То маи и той не знае точно кво ще прави,ако го повдига първо е трябвало да го вдигне и тогава да търси гуми.
        SUZUKI VITARA V6
        HONDA CBR 919RR
        MERCEDES ML
        MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

        Коментар


        • #19
          От: Какви гуми да избера?

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Подчертаното прочел ли си го? Аз от него си правя извод, че се търси по-голям от оригиналния размер гума.
          То и аз съм го прочел, ама от всичките му, малко противоречащи си, мисли и аз стигам до извода, че

          Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
          То маи и той не знае точно кво ще прави,ако го повдига първо е трябвало да го вдигне и тогава да търси гуми.
          и понеже когато не знаеш на къде си тръгнал, винаги стигаш до някъде другаде,
          каквото и да направи с джипа, при липса на концепция, ще стане нещо, което в последствие няма да му хареса.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Какви гуми да избера?

            Самата гума без правилната джанта, е като да отидеш до Рим и да не видиш Папа-та!

            Не знам колегата дали вече си е купил гуми, но ще напиша каквото съм намислил (може да е полезно на някой друг).
            Смяната на оригиналния размер гуми с по-големи (повече от един размер нагоре) освен визуално удовлетворение, задължително води и до промяна на поведението на автомобила. Задължителна операция е слагането на фланци, а още по-добре на минусови джанти, защото лифта (body или suspension) решава единствено проблема с опирането в подкалниците и бронята, и/или арките на самите калници освен ако не се запази ширината на оригиналния размер гуми. По-широката гума опира в носачите, което води до ограничаване на радиуса на завиване и преждевременно и неравномерно износване на гумите. Фланеца или джантата с отрицателен офсет решават този проблем, но монтажа им вече се води не малка промяна на оригиналната геометрия на автомобила, което касае работата на окачването - увеличава се разстоянието между точките в които е захванато окачването (за моста или носача) и точките в които автомобила контактува с пътя. Усещането е, като за втвърдяване на возията (започваш да усещаш неравности които не си забелязвал до този момент), заради променените вектори на силите, които окачването трябва да поеме. Появяват се вибрации във волана които може да са проблем за неподготвен шофьор в определени ситуации. Автомобила става и много чувствителен от към баланс на гумите и "правина" на джантите. При силно изнесени гуми, дори и малко понатрупана кал по гумите и джантите може да доведе до дисбаланс на предницата (силни вибрации, които се появяват при определена скорост, които могат да бъдат опасни за човек който не знае какво се случва). При определени типове геометрия на предното окачване (при повечето модели на Jeep, например) се получава т.нар. "Шими" (предното окачване изпада в резонанс, който може да е толкова силен, че да доведе до загуба на управление или инцидент), което после се лекува с още интервенции по автомобила, водещи до допълнителни разходи. По-големите гуми водят и до чувствително увеличаване на спирачния път - спирачната система се претоварва и прегрява (при по-агресивен стил на шофиране), което може да доведе и до загуба на спирачките - феродовите накладки губят свойствата си при много високи температури. Решението на проблема до някъде, е монтажа на вентилирани спирачни дискове, но не винаги помага. Истинското решение е преминаването на по-голям цолаж джанти и монтажа на дискове с по-голям диаметър и по-големи спирачни апарати (увеличава се контактна площ на спирачната система). Дано съм бил полезен.

            Поздрави
            Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 03-03-15, 08:41.

            Коментар


            • #21
              От: Какви гуми да избера?

              Колега Капитаноff, добре, че Марто е видял темата, щото той обича да пише, ти пък го прочети.

              Но повечето написаното от него е за Jeep, а ти си с независимо окачване отпред, което ти спестява "шими"-то,
              но пък и няма да можеш да си снимаш Теракана разчекнат, с едната гума вдигната на мотокар , но пък седи по-добре на хАасфалт.

              Та пътя, горе-долу, е такъв:

              1.Решаваш за какво ще ползваш джипа, и като го измислиш,
              2.Решаваш колко висок ти трябва, и после
              3.Решаваш какъв размер гуми ще сложиш, и чак след това
              4.Решаващ какъв модел гуми ще са ти нужни.


              Теракана, отпред, се повдига за 10-15 минути, а отзад сменяш пружини, или като за начало минаваш с подложки.
              Като го повдигнеш, задължително му изнасяш гумите с минусови джанти или с фланци, и сменяш амортисьорите с по-яки, и с подходящи ходове, щото иначе ще се чудиш "Що така ми се клати джипа ?!"

              Това с което мога аз да съм ти полезен е, да ти кажа какво да направиш, какви амортисьори да сложиш, и да те почерпя едни подложки 2.5 или 3 см. правени за Теракан,
              2.9Д 150 коня, черен.

              0898 82 О1 82
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Какви гуми да избера?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0046.jpg
Прегледи:1
Размер:122.8 КБ
ID:5646314


                Това са гумите,гумите който избрах.Темата може да бъде затворена,защото взе да става напечено!

                Коментар


                • #23
                  От: Какви гуми да избера?

                  Идеален е - карай си го така
                  Ако (но само) в резултат на твоето каране имаш ТИ забележки - значи вече знаеш какво искаш. Тогава ние може да ти помогнем с решение/я.
                  Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какви гуми да избера?

                    ... то и мойте подложки не му вършат работа, за черен са.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X