Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайхатсу роки 2.8 д -проблем с алтернатор или регулатор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайхатсу роки 2.8 д -проблем с алтернатор или регулатор?

    При работа на обороти дава 12v (+-).При подаване на газ, покачва и стига 15. Когато е включен консуматор (фарове ,парно) не дава повече от 12,5. Алтернатора е проверен-здрав е ,маси и кабели са прегледани. Майстори ми казаха ,че проблема е в релето ,ама не мога да намеря такова . Можело да се сложи на bosch ,но ще отпадне волт- метъра (и/или) нещо друго ,по таблото. Ако някой е имал такъв проблем или знае нещо за това състояние , нека даде едно рамо


    п.с. извинете ме ,ако не съм ясен или точен с написаното.

  • #2
    От: Дайхатсу роки 2.8 д -проблем с алтернатор или регулатор?

    Би трябвало да отчита по-висок волтаж, ако гледаш показанията на уреда.
    На Ферозата дори на празен ход отчита над 14 в, а при обороти е между 16-18.
    Колко е реалния обаче, не е ясно.
    Възможно е да е от релето.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: Дайхатсу роки 2.8 д -проблем с алтернатор или регулатор?

      За леките автомобили знам ,че не трябва да не пада под 13,4. На един приятел тераното също държи 14.

      Коментар


      • #4
        От: Дайхатсу роки 2.8 д -проблем с алтернатор или регулатор?

        Снимаш с тел. номера на релето, малко играчка в гуглето и ...намираш алтернативата на Denso, само че електронно - съвпадат буксите, монтажни отвори и т.н.
        Работи и волтметъра, пробвано - вече 3 години съм така. Има една фирма между Орландовци и Бенковски до ЖП прелеза / на лични да не стане реклама/ - пробваш на място и ......щастлив. По спомен струва около 25 лв.
        Различни са за 3-те вида дизели на Роки, ако не си от София - ще помагаме.
        Не давай да ти "кривят" пластините на ръчното реле - ще стане беля - за 25 лв. не си струва......
        Успех.

        Коментар


        • #5
          От: Дайхатсу роки 2.8 д -проблем с алтернатор или регулатор?

          Номера на релето е изрит ,личи -02600..4..0. Рокито е 1989г 2.8д хард топ. Още по сервизите ми казаха -нема такова ,животно . Гледах ги в нета има подобни .Ако може да дадете някакъв №. Ако трябва и до София ще ида , да го видим на място .

          Благодаря предварително !

          Коментар


          • #6
            От: Дайхатсу роки 2.8 д -проблем с алтернатор или регулатор?

            Първоначално публикуван от Александър Станев Преглед на мнение
            Номера на релето е изрит ,личи -02600..4..0. Рокито е 1989г 2.8д хард топ. Още по сервизите ми казаха -нема такова ,животно . Гледах ги в нета има подобни .Ако може да дадете някакъв №. Ако трябва и до София ще ида , да го видим на място .

            Благодаря предварително !
            Без номера ...няма да стане - много видове са и рискуваш да е по-зле от старото. Някой със същия двигател да помага с номера и след това , както съм писал по-горе.

            Коментар


            • #7
              От: Дайхатсу роки 2.8 д -проблем с алтернатор или регулатор?

              Аз имах подобен проблем. Успях обаче да настроя релетата в някакви поносими граници. Изтърях го така известно време. Купих си електронен ргулатор от Лада-6лв. Монтира се, така че да замести само релетата. В сновата на оригиналното реле има платка с няколко елемента, тя остава да си работи. Не помня цветовете накабелите, но буксата е на удобно място и се измерва лесно. Ако има обаче заместител на целия блок, бих си купил. Пишете на ЛС координатите на споменатия по-горе магазин.
              Приятели не се печелят - губят се завинаги.
              УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
              Времето е ценно, само ако не бързаш.
              0889623098

              Коментар


              • #8
                От: Дайхатсу роки 2.8 д -проблем с алтернатор или регулатор?

                Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
                Аз имах подобен проблем. Успях обаче да настроя релетата в някакви поносими граници. Изтърях го така известно време. Купих си електронен ргулатор от Лада-6лв. Монтира се, така че да замести само релетата. В сновата на оригиналното реле има платка с няколко елемента, тя остава да си работи. Не помня цветовете накабелите, но буксата е на удобно място и се измерва лесно. Ако има обаче заместител на целия блок, бих си купил. Пишете на ЛС координатите на споменатия по-горе магазин.
                Имаш ЛС. Успех.

                Коментар


                • #9
                  От: Дайхатсу роки 2.8 д -проблем с алтернатор или регулатор?

                  Колеги ,ходих до Франсизкуп (в Стара Загора ).Няма "светлина в тунела " .Отидох с капака на релето(поне разчетох номера с малко фантазия -026000-4190) . От магазина ме пратиха ,да ида до Пловдив, в друг техен магазин .Ама с цялото реле . Та ако някой е сменял реле с такъв номер да даде жокер . Иначе търсенето продължава .
                  п.с. Ровиха из едни каталози, намериха го ,но казаха че нямало електронен заместител .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дайхатсу роки 2.8 д -проблем с алтернатор или регулатор?

                    Колега,има толкова много коли които се продават на части,защо не работиш в тази посока?!То в мобиле.бг.,карс,бг.,OLX.bg.,Мгапартс са също много коректнио и т.н..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дайхатсу роки 2.8 д -проблем с алтернатор или регулатор?

                      Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                      Колега,има толкова много коли които се продават на части,защо не работиш в тази посока?!То в мобиле.бг.,карс,бг.,OLX.bg.,Мгапартс са също много коректнио и т.н..
                      Колко па да са коректни Мегапартс-3 пъти им звъня за различни части разпознати от мен и налични според сайта им-има ли -има ,отивам там след 10 мин,вися и 3-те пъти като кайш по 40 минути и накря се показва от една ламаринена врата главата на един гашник от там работещите извиква-няма и се скрива пак!А пък сайта им-снимките,описанието им и наименуванието на частите нама да го коментирам изобщо.
                      -1 завинаги от мен за Мегапартс!!
                      Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                      Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                      Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                      Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дайхатсу роки 2.8 д -проблем с алтернатор или регулатор?

                        Защото релето е механично ,а Рокита няма много в моргите . А и да има такова реле, втора ръка .Не е гаранция ,че ще е читаво и никой няма само да го пробва работи или не . Друг е моя проблем ,че джипа е за лов и не мога да го разкарвам, напред-назад ,защото няма български документи .Затова се допитвам до хора с такива джипове Дайхатсу Роки 2.8 д твърд таван.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дайхатсу роки 2.8 д -проблем с алтернатор или регулатор?

                          Мисля че Ясен е човека, да каже може ли да го заместиш с друго реле.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дайхатсу роки 2.8 д -проблем с алтернатор или регулатор?

                            Намерих релета в различни магазини. Не разбрах дали са едни и същи - цената варираше от 100лв до 55лв . След като реших ,че няма какво да губя ,свалих моето реле да видя какво ще измисля . Не видях болт или пружина за натягане. Закачих буксата и нагласих мултицета ,да го виждам. След няколко искри и изгорял бушон , ми стана ясно кое краче е за зареждането. То е в механизъм с стоманена пластина , която при натиск покачи зареждането . Тя пък се опира на краче ,което подава на натиск .И така го нагласих около 14 v . Само че , при форсиране стига 16 v ,но като включа фаровете връща на 14. Засега ще покарам така и ще видя . Благодаря на всички за насоките !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дайхатсу роки 2.8 д -проблем с алтернатор или регулатор?

                              Здравейте приятели,имам проблем с оборотомера на Дайхатсу роки 2.8td-може ли някой да ми каже как да го поправя.Ще му бъда много благодарен!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X