Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

    Машината е 97 год.Газовата е обикновена ,хвърлих я вътре за 2-3 часа.С нея няма ядове ,дава приличен разход и достатъчна мощност в разходките в неделя.
    Проблема е следния на бензин.Пали работи гладко но при натискане на педала на газта ,прекъсва и гърми яко в дросела.Ако подавам плавно успява да стигне прекъсвач.Като загрее се пооправя но почва да губи празния ход ,дъвче ,ембалира и угасва.
    Проверени ТПС ,стъпков мотор ,лан сонда ,дебитомер.С диагностика записва греки 44 и 45 бедна/богата смес.
    Паразитен въздух няма и мотора е в страхотна кондиция с нови клапани е правени глави ,сегменти и т.н.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:905762_928871083789958_1208060321086148477_o.jpg
Прегледи:4
Размер:243.6 КБ
ID:6081489
    Това
    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

    0895шест29410 .

  • #2
    От: Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

    Само като идея - регулатора на налягането на бензина. Моя наскоро го смених, че беше спукана мембраната му. Тогава вкарва бензин през маркуча за вакуума във входящия колектор и бърка работата на мотора. Откачи маркуча на вакуума и виж дали има бензин в него
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

      Откачах маркуча ,няма ядове с регулатора ,но лошото е че нямам подходящ манометър за да видя налягането на горивото.
      РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

      0895шест29410 .

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

        Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
        Откачах маркуча ,няма ядове с регулатора ,но лошото е че нямам подходящ манометър за да видя налягането на горивото.
        Аз имам, но нямам път към Габрово за съжаление... Провери, какво е положението с налягането погледни и клапана за обратно гориво. За всеки случай погледни дали не ти светят кабелите на свещите на тъмно. Предполагам си премерил и датчика за температурата на антифриза...?
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

          Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
          Аз имам, но нямам път към Габрово за съжаление... Провери, какво е положението с налягането погледни и клапана за обратно гориво. За всеки случай погледни дали не ти светят кабелите на свещите на тъмно. Предполагам си премерил и датчика за температурата на антифриза...?
          Стоиностите на температурата са коректни .Клапан за обратното гориво ,това имаш в предвид регулатора или ?
          РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

          0895шест29410 .

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

            Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
            Стоиностите на температурата са коректни .Клапан за обратното гориво ,това имаш в предвид регулатора или ?
            Да малко неточно съм се изразил...
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

              Айде и аз да дам една идея!При мен се получава отвреме на време да започне да работи с прекъсвания (все едно е на 3 цилиндъра)и да няма мощонст на ниските обороти.Проблема след много смени на бобини се оказа че на 4 цилиндър незнайно как искрата си прави алтернативна пътечка по самата канбанка на кабела!Седи като нагоряло а на самата свещ седи все едно е спукана.След като зачистих нагорялото от гумата всичко си дойде както трябва!Но ми го е правила 2-3 пъти за 4 години и все на 4 цилиндър (с различни марки кабели и свещи).Като гледам и твойта е със същия двигател като моя да не ти прави същите номерца!?
              Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
              LZ1NES

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

                Аз залагам на дюзи.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

                  Решил съм да сложа добавка в горивото за почистване.
                  РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                  0895шест29410 .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

                    Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                    Аз залагам на дюзи.
                    аз на помпа
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

                      Аз пък предлагам да събирам залозите ....-

                      След като проверите запалването и горивното налягане, вижте зацепването на ангренажа- (на газ този проблем не е толкова осезаем)
                      -Има "опция" да са и дюзите, както предлага колегата.(За да не се разглобява, може да ги "прослушате" със стетоскоп или да "видите" с датчик за пулсациите)
                      -Да видим от коя трънка ще изкочи заека при Вас!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

                        Така днес остана време и за джипката .Измерих налягането на бензина.3 бара в почти всички режими на мотора ,като почти на прекъсвач пада до 2.5 но въстановява като задържа газта.
                        Налял съм добавка ,ще опитам да покарам на бензин повече и ще пиша пак.
                        РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                        0895шест29410 .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

                          Проблема кога се появи-преди или след газификацията?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

                            Миналата седмица .Работеше като часовник тоя мотор на бензин .Ще търся да чистя дюзи някъде и ще пиша.
                            РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                            0895шест29410 .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

                              Ако е след газификацията (не ми стана ясно) проблема може да е в размера на отвора на плочката за газта. Свали плочката и пробвай без нея ,за да я елиминираш като вариант.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X