Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв бояджийски пистолет да си купя ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв бояджийски пистолет да си купя ?

    Здравейте,
    дълго време се чудех каква точно техника да си купя, за да ми върши работа като пръскане на един калник,
    на броня, на компютър, на някоя пластмаса и си закупих следните неща:
    Филтър, който се монтира на пистолета;
    Филтър, който се монтира на компресора;
    Регулатор на пистолета.
    Един комплект от тези с маркуч, пистолет за обдухване, за помпате на гуми, някакъв за боядисване с 1.5 дюза, който
    мисля да ползвам за филер.
    И тъй като ми изпадна тънко едно компресорче със следните параметри взех и него:


    Мощност - 1.87 W;
    Въздухосъдържател обем - 25 л;
    Максимално налягане - 120psi;
    Дебит - 270 л/мин на изхода;
    Максимални обороти - 2850 об/мин;
    Към него ще вържа още една бутилка 50-100л.




    Та въпроса ми е какъв пистолет от тези китайските да взема за този компресор HVLP,LVLP или LVMP?
    До колкото разбирам LVLP изискват най-малко въздух, но стават ли за нещо? Би ли ми свършил горе споменатите неща
    с приемливо качество HVLP? Изисква повече въздух, но аз няма да го ползвам нонстоп за цяла кола, а за детайл и
    други неща, и ще започвам с пълна бутилка. Ще съм благодарен на колкото се може повече мнения, предложения, линкове
    и каквото и да било!

  • #2
    От: Какъв бояджийски пистолет да си купя ?

    Това е твоя пистолет. Поръчай го с дюза 1.4. С нея ще може достатъчно добре да пръскаш и база, и лак.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:auaritalvlp1.jpg
Прегледи:1
Размер:43.3 КБ
ID:5644765


    За филер, лично мое мнение е, че под 1.8 дюза е мъка. Айде нека да е 1.7. Всички принадлежности и маркучи, както и бързи връзки, трябва да са ти поне на 8мм иначе губиш налягане и дебит при по-дълги маркучи. Компресор вече не коментирам, щото не ми съвпадат разбиранията с тези на болшинството от колегите.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Какъв бояджийски пистолет да си купя ?

      Много благодаря на теб и на teran за помощта. Аз също на този се бях спрял и явно другата седмица ще си поръчам един такъв.

      Коментар


      • #4
        От: Какъв бояджийски пистолет да си купя ?

        Кaквa е реaлнaтa рaзликa между хвлп и лвлп?
        Едното дърпa повече въздух рaзбрaх, но в крaйнa сметкa нaли може дa се сменят дюзите и дa се нaстрои въздухa.
        Конкретно питaнето ми е зaщото имaм aуaритa h 827 с 1,4 дюзa. Предишния беше от нaй- дивите китaйци и го зaсилих към стенaтa. Този го взех , но все още не съм го изпробвaл.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #5
          От: Какъв бояджийски пистолет да си купя ?

          Ами, не е точно така за съжаление. Има един праг на дебита, под който пистолета вече не работи по предвидената технология с всички произтичащи от това "грешки" при боядисването - ивици, облаци, вълни, портокал на вълни и тн. Да не споменавам най-големия кошмар - промяната на цвета.

          П.П. За подобен пистолет трябва да имаш нонстоп осигурен дебит от 400 литра при минимум 4 бара. Казвам минимум, защото така ще имаш възможност и при по-дълги маркучи да закараш около 3 бара на входа на пистолета. HVLP-тата работят обикновено с 2.5 бара.
          Последно редактирано от коко келеша; 13-03-16, 08:36.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Какъв бояджийски пистолет да си купя ?

            Колеги бихте ли споделили, какво означават различните наименования при пистолетите за боядисване примерно hvpl,lvmp,lvlp?

            Коментар


            • #7
              От: Какъв бояджийски пистолет да си купя ?

              Накратко казано, това са означенията за принципа на работа на дадения пистолет както следва:

              HVLP - High Volume Low Pressure - висок/голям обем, ниско налягане. На входа на пистолета подаваш около 2 бара, на дюзата е около 1 бар. Употребява около и над 400 литра в минута. Необходим ти е много читав компресор. Прави малко мъгла и нанася до 70% от материала.

              LVLP - Low Volume Low Pressure - нисък/малък обем, ниско налягане. Почти като горното, но с доста по-малък обем на потребявания въздух, от 200 до 300 литра. По мое виждане това е пистолета за нашенските гаражни условия, защото може да работи и с по-хилав компресор.

              LVMP - Low Volume Medium Pressure - нисък/малък обем, средно налягане. Комбинация от конвенционалните и HVLP пистолети. По-високо налягане на входа - 3-3.5 bara а на дюзата е под 1 бар. Също потребява по-малък обем на въздуха от HVLP, но по-голям от LVLP от 300 до 400литра. Уж се явява по-модерна технология. Осигурява почти 80% използваемост на материала/боята.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Какъв бояджийски пистолет да си купя ?

                Здравейте, някой има ли впечатления от бояджийски пистолет, italco h-2000.
                Благодаря предварително.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X