Страница 1 от 4 1234 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 66

Тема: От V69

Място
    София
    Публикации
    277
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране От V69

Получават се понякога интересни снимки и се започва едно чудене... Не знам дали дадена снимка е точно за определена тема и се притеснявам да не спамя хубавите фотографски раздели, отделно се започва и едно търсене и преглеждане на темата и преценяване дали и е точно там мястото на дадената снимка. За това реших да си направа тема в която спокойно и без притеснения да си публикувам снимките си които смятам, че си заслужават вниманието ви. Снимам предимно с Olympus OM-D E-M5, но се случва да излезне нещо интересно и от Сони-то което винаги ми стои в раницата но за съжаление качеството на снимките не ме радва и за това рядко го използвам. Силата на това Сони е под водата, там се справя значително по-добре от колкото над водата. Не се притеснявайте да изказвате мнения и препоръки относно видяното тук, даже ще се радвам на конструктивната критика. От сега казвам на Любашки777, че ако види крив хоризонт може веднага да го изправи, че да не се излагаме пред хората.

Днес с приятели се посмяхме на една снимка която направих в края на миналата година и за това реших да я споделя тук. Втората снимка я пускам защото леко закача темата подхваната от първата.
    Име:  vlekach.jpg
Прегледи: 431
Размер:  112.9 Кб

Име:  teglich.jpg
Прегледи: 432
Размер:  155.4 Кб
    Последно редактиран от Виктор (V69) ; 23-02-15 в 03:22
    Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,484
    Точки (при гласуване)
    27

По подразбиране От: От V69

Хахаха...Викторе разсмя ме с този хоризонт...
    Радвам се, че си решил да направиш тази тема и да споделяш кадри тук с нас.Ще ми бъде интересно, а и не само на мен предполагам!
    Добре дошъл в този под-форум и на добър час на темата ти!
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

Място
    София
    Публикации
    277
    Точки (при гласуване)
    10

Параклис

Име:  paraklis.jpg
Прегледи: 379
Размер:  112.7 Кб

Публикации
    1,762
    Точки (при гласуване)
    13

Браво и аз се абонирам!

Място
    София, Самокоз
    Публикации
    2,404
    Точки (при гласуване)
    19

Екстра. Ще те следим и наслука

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,484
    Точки (при гласуване)
    27

Викторе, много е хубава...и звездите са излезнали горе в небето,а и цветовия нюанс мен лично много ме кефи...
    NISSAN FOREVER

Място
    София
    Публикации
    277
    Точки (при гласуване)
    10

Обичайните заподозряни вече са тук и това ме радва. Лятото снимам предимно пейзажи и градска среда, есента наблягам на планинските пейзажи, а зимата поради липса на цветове в природата се забавлявам с нощни щракания.

Това е една кръчма високо в планината (925 м н.в.)

Име:  кръчма в планината.jpg
Прегледи: 351
Размер:  505.9 Кб

Място
    Бургас
    Публикации
    814
    Точки (при гласуване)
    7

Браво!!! Добре дошъл в клуба ... Много добър старт! Давай нататък, а ние ще те следим изкъсо
    По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

Място
    София
    Публикации
    277
    Точки (при гласуване)
    10

Залез над Кицбюел. Малко мрачна се получи, май трябваше да махна филтъра.

Име:  kitzbuhel.jpg
Прегледи: 328
Размер:  292.0 Кб

ПП. Да попитам, само на мен ли ми реже снимките в десният край или и при вас е така? Намалих я под 1024 ама май не е достатъчно. На предишните не им личеше толкова, но на тази ми липсва рамката в дясно и това ми вади очите.
    Последно редактиран от Виктор (V69) ; 24-02-15 в 23:16

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,484
    Точки (при гласуване)
    27

Май наистина е трябвало да махнеш филтъра...
    П.П.аз лично си ги намалявам до 1023, ама то е от суеверие.Принципно до 1024 включ. не би трябвало форумния софтуер да ти пипа кадъра.Пробвай няколко пиксела по-малко и виж дали пак ще е така...
    П.П.П.Филтъра какъв е? Поляризатор ли е..., ако да какъв е , на кой производител?
    Прави ми впечатление, че малко ти жълтее кадъра.И небето и снега долу жълтеят, а не би трябвало според мен да се получава така.Принципно порялизатора насища цветовете, но не би трябвало да ги променя...
    NISSAN FOREVER

Публикации
    1,762
    Точки (при гласуване)
    13

[QUOTE=lubashki777;
    П.П.П.Филтъра какъв е?Поляризатор ли е..., ако да какъв е , на кой производител?

Според мен е неутрален...

Място
    sofia
    Публикации
    1,522
    Точки (при гласуване)
    13

С рязането на кадъра и аз го имах този проблем, докато за монитор използвах телевизора а не монитор. Снимката в момента не я виждам да е срязана от някъде.
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

Място
    София
    Публикации
    277
    Точки (при гласуване)
    10

Компютрите не са за индианци! По принцип ми е трудно и главоболно да се занимавам с машини в които водещата роля не е на зъбните колела, ама няма начин, трябва да се боря. Като прочетох, че колегата вижда снимките в цял размер реших да отворя форума не през Мозилата, а през Експлорера. Еми, виждат си се цели, та даже остава още място отстрани. После отворих и с Хром и пак са си добре. Върнах се на Мозила, пак срязани отдясно, а шрифта бая по-едър от на другите браузери. Светна ми лампичката в главата и намалих размера на страницата с "ctrl -" и всичко си дойде на мястото. Трябваше сам да се сетя след като последната я бях намалил до 1000Х621, та и я рамкирах за да "яде" от рамката, а не от снимката и въпреки това пак не ми излизаше цялата, ама... индианец.
    И двамата сте познали за филтрите, но аз използвах и трети, а именно него смятам за виновник. Апарата беше с 45 милиметровия твърд и когато попаднах на тази гледка реших, че е по добре да пробвам с 9-18мм обектив. При смяната не обърнах внимание, че от предишният път отпред на "широкия" са останали и поляризиращия и неутралния (под него). Поляризиращият си го исках заради небето, ама другия... Но всъщност жълтеенето идва от вградения софтуерен филтър който стопля или изстудява цветовете. Претоплил съм ги, но като за начинаещ във фотографията се надявам да ми простите бързо. Ще взема да сложа един воден знак "У" като на учебните автомобили или триъгълник с удивителна на снимките ми за следващите две години . Апарата е хубав, с много екстри и е лесно човек да прекали в стремежа си да направи нещо различно. Трябва ми време, а и с ваша помощ може би ще влезна по-бързо в правия път.

Като се заговорихме за вградени филтри реших да ви покажа една снимка направена с "Драматични тонове". Дано да не съм претоплил манджата и тук. Странно ми беше защото за първи път през живота си наблюдавах морски залез на запад.

Име:  PB280312.JPG
Прегледи: 314
Размер:  238.6 Кб

stargazer е офлайн
    Димо Йорданов
    Старши участник | СзО || +ПЛ |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    2,941
    Точки (при гласуване)
    18

Това последното ми хареса
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

Място
    Рударци
    Публикации
    352
    Точки (при гласуване)
    9

Хубави снимки, за мен имат смисъл, което е най-важно. Чакаме още
    Y61

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,484
    Точки (при гласуване)
    27

И на мен ми харесва как се е получила, само...барни малко хоризонта, че отива да изтича в дясно морето...
    П.П.Ей...мислех да си трая за хоризонта, ама ...пак се изтървах...
    NISSAN FOREVER

Място
    София
    Публикации
    277
    Точки (при гласуване)
    10

Любашки, аз хубаво ще изправя морето, ама къде ще карат после водни ски хората?! В интерес на истината нямам представа как се прави това хоризонтиране, не разбирам много от програми за обработка на снимки. Най вече кропвам, останалото е за можещите и разбиращите, а аз не съм от тях. Преди време се запалих по една тема на Гоблин за наслагването на кадри във фотошоп и тогава направих долната снимка. От тогава не съм пускал шопа, а това са почти две години вече.

Име:  GOTOWO.jpg
Прегледи: 300
Размер:  131.0 Кб

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,484
    Точки (при гласуване)
    27

Изправянето на хоризонта става бързо и отнема цели...60-70секунди...това с почесването помежду операциите и бодването с виличката за картофче и отпиването от халбичката на глътка биричка...
    Мога да ти покажа на ЛС как става...ако искаш де...
    П.П.Аз набарах много по-лесен начин за направа на последната ти снимка...
    NISSAN FOREVER

Публикации
    1,762
    Точки (при гласуване)
    13

Браво, Викторе! Направо с ,,бутонките'' в... ,,Изрбано''!

Място
    София
    Публикации
    277
    Точки (при гласуване)
    10

Изгрев над Кортина д'Ампецо

Име:  PA200213.JPG
Прегледи: 284
Размер:  153.8 Кб

Страница 1 от 4 1234 ПоследенПоследен

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •