Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтера 2,4 или Терано 2,4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фронтера 2,4 или Терано 2,4

    Здравейте колеги има подобни теми но за дизелови мотори.Аз съм пред такава дилема затова пускам темата. Става въпрос за фронтера 2,4 бензин 93г и терано 2.4 бензин 96г и двете са дълга база с климатици. По принцип се бях ориентирал към тераното но случайно ми изпадна много запазена фронтера като се повозих с нея много ми хареса но не съм се отказал и от тераното.Джиповета ще се карат на газ мисля че и на двата модела им допада.Аз месля че и двете са добри машини и трябва да се вземе по запазената но как да я разбереш търговците като ги направят едни лачени иди ги разбери.Как стоят нещата с подръжката намиране и цени на частите.Като разход мисля че са еднакви. Споделете мнения ?

  • #2
    От: Фронтера 2,4 или Терано 2,4

    Имам наблюдения над Фронтера,именно 2.4 /ДБ/ с газова уредба.
    Много читава машинка излезе,мотора е изключително як и непретенциозен.Освен това е с верига.
    В никакъв случай не беше пъргава,но все пак за теглото си имаше някаква,макар и вяла динамика.
    Човека я кара 3 години и не малко километри,както по черно,така и по асфалт и за това време смени веднъж бензинова помпа и веднъж дребен ремонт по окачването-/смяна на шарнир мисля беше/.
    Други проблеми е нямала и беше много читава откъм шаси и купе.
    После я продаде и мина на Паджеро 3.0,което пък от своя страна излезе с доста дертове,но така е при атомобилите втора ръка-не винаги марката има решаващо значение,а конкретния екземпляр!
    Така че успех и най-вече много късмет с покупката колега.

    Коментар


    • #3
      От: Фронтера 2,4 или Терано 2,4

      За годините дето си отбелязал (93 и 96), по-добре гледай конкретния екземпляр. В случая имаш и по-широк диапазон, т.е. не е само един марка-модел автомобил и би трябвало при по-голям избор, да попаднеш и на нещо читаво (що-годе).

      Успех
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • #4
        От: Фронтера 2,4 или Терано 2,4

        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
        Имам наблюдения над Фронтера,именно 2.4 /ДБ/ с газова уредба.
        Много читава машинка излезе,мотора е изключително як и непретенциозен.Освен това е с верига.
        В никакъв случай не беше пъргава,но все пак за теглото си имаше някаква,макар и вяла динамика.
        Човека я кара 3 години и не малко километри,както по черно,така и по асфалт и за това време смени веднъж бензинова помпа и веднъж дребен ремонт по окачването-/смяна на шарнир мисля беше/.
        Други проблеми е нямала и беше много читава откъм шаси и купе.
        После я продаде и мина на Паджеро 3.0,което пък от своя страна излезе с доста дертове,но така е при атомобилите втора ръка-не винаги марката има решаващо значение,а конкретния екземпляр!
        Така че успех и най-вече много късмет с покупката колега.
        +1!Не искам да хваля Фронтерата,карам такъв гръстник,много жилаво говедо ,евтино за подръжка и въобще скрита лимонка в положителен смисъл!Карам я 4 години,за това тегло ,двигателя се справя добре,барнах я и почти няма разлика на вървене бензин-газ!Съжалявам ,че не мога да кача клипове откъде и как минава и на сухо и на мокро-кал!Досега съм закъсвал само върху1м. преспа,уяздих я,но за около 10 минути излезе почти сама,малко помощ с лопатката под гумите!Успех в избора!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Фронтера 2,4 или Терано 2,4

          Мен ако питаш - и двете стават. Един клас машини, с почти еднакви конструкция и параметри, почти еднакви цени на поддръжка, почти еднакви възможности извън пътя. Наблегни на състоянието и особено на ръждите отдолу. На мен лично Тераното ми е по-удобно като купе. Има малко повече мято във височина. Фронтерата отзад вероятно ще е на ресьори, та забележи как вози. И друго - Фронтерата държи малко по-ниска средна цена, т.е. за едни и същи пари би трябвало да намериш по-запазена Фронтера.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Фронтера 2,4 или Терано 2,4

            Мисля,че чaстите зa Опелa сa по-нaдолу и то достa,инaче и Терaното си е мaшинa.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              От: Фронтера 2,4 или Терано 2,4

              Обидно е да се сравнява Нисан с опел!
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • #8
                От: Фронтера 2,4 или Терано 2,4

                А и частите на фронтерата са доста по скъпи, за справка няколко теми по надолу.
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #9
                  От: Фронтера 2,4 или Терано 2,4

                  Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                  Обидно е да се сравнява Нисан с опел!
                  Защо? Окачването е идентично. И двете са японски. Двигателят е еднакво маломощен.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фронтера 2,4 или Терано 2,4

                    Хахаха,тук маи всеки хвали това което има.Фронтито 93г.мисля че е с ресори от зад,а тераното с пружини,та кое е идентичното.
                    SUZUKI VITARA V6
                    HONDA CBR 919RR
                    MERCEDES ML
                    MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фронтера 2,4 или Терано 2,4

                      Да така е. Според теб голяма ли е разликата?
                      Колко е ходът на пружинния мост на Тераното - за Фронтерата съм го измерил и публикувал тук.
                      п.п. Аз нищо не хваля.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фронтера 2,4 или Терано 2,4

                        като изключа симпатиите другия плюс на тераното е доста по просторен с по голям багажник позицията на седалките си е като на джип а на фронтерата си като в лека кола(седалката е с доста по ниска позиция).според мен е добре да се вземе под внимание.
                        ако търсиш визия и красота сам правиш избора

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фронтера 2,4 или Терано 2,4

                          Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
                          като изключа симпатиите другия плюс на тераното е доста по просторен с по голям багажник позицията на седалките си е като на джип а на фронтерата си като в лека кола(седалката е с доста по ниска позиция).според мен е добре да се вземе под внимание.
                          ако търсиш визия и красота сам правиш избора
                          Кaто избирaм возило много голямо знaчение ми е външния вид. Терaното не ми хaресa!
                          A сегa де! Докaжи ми нa мен че терaното ти е крaсиво!

                          П.П. Откровенно взе дa ми писвa от рaзбирaчи които ми кaзвaт, че нещо което от няколко години ми върши рaботa и струвa никaкви пaри не стaвaло.
                          Стaвa и зa евридейкa и дa те измъкне от кофти ситуaция. Зa състезaния не стaвa.
                          Но зa състезaния не стaвa и терaно и лaдa нивa и грaнд чероки и уaз и кия и още достa модели джипове.
                          Aко някой искa дa ме обори- къде и колко броя от моделa и клaсирaнето им.
                          Последно редактирано от //Радо//; 22-02-15, 20:42.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фронтера 2,4 или Терано 2,4

                            Я собствениците на Терано да кажат колко струват стъклата на стоповете в задната броня,ама честно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фронтера 2,4 или Терано 2,4

                              Височинaтa е голям минус при стрaничен нaклон изпитaл съм го многокрaтно,особено в съчетaние височинa и тесни мостове спрямо нея.И кaкво лошо имa в нормaлно рaзположени седaлки ,реaлно рaзположен си в купето ,не си кaто нa "кокили",вaжен и клиренсa,който при новите Фронтери без повдигaне е зле ,почти сa си кaто комбитa,но не и стaрото купе с ресори,пък и возиятa не е толковa зле,който искa возия дa се мяткa нa Кaдилaк.В крaйнa сметкa ресорите сa много товaроносими,изпитaно също многокрaтно.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X