Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Раница за 72 часа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Раница за 72 часа

    Хаха, Колега, тенкс за линка! Тия неща обикновено ги чета отзад напред и сега само като видях че "10 категория" започва с "1000 долара - желателен минимум" и веднага след това - тоалетна хартия, отивам да тегля и да пазарувам. Дано не предизвикаме срив на банковата система...

    Коментар


    • От: Раница за 72 часа

      Ако си сам и не те търсят, две кила концентриран алкохол, четири кила вода, кибрит, нож, мушама, две кутии цигари, три кутии русенско варено и руло тоалетна хартия ти стигат. Да кажем... 8 кила багаж. На 73-тия час ще си по- мъдър и ще ти се приискат и други работи.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Раница за 72 часа

        Ако съм сам? Хм, Алкохол, цигари, две кутии русенско и рулото отпадат одма. Другото на колан, джобове и у противогазната. А по последното ти изречение никакъв спор не може де има...

        Коментар


        • От: Раница за 72 часа

          Концентрираният алкохол и консервите не са само за пиене и ядене...
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Раница за 72 часа

            Знам. И то много добре. По същия начин и рулото не е само за... Но ако съм соло, мога и без тях.

            Коментар


            • От: Раница за 72 часа

              Някои съображения от последните дни.
              Промишлена авария, транспортен инцидент или нещо друго - взрив, пожар, пълни и частични разрушения, вторични пожари и обгазяване. Жертви и пострадали. Първата реакция на хората е самопомощ и помагане на околните, някои напускат засегнатата територия, останалите - след обявяване на евакуацията. Ако сем. автомобилът е оцелял, в изправност и ако в него по принцип си има необходими неща си е идеален случай. Иначе - с дрехите на гърба, децата, някое лекарство ако трябва и някой документ, ако се сети човек и една чанта багаж. Никой не носи скъпи раници и готварски пособия. Оптимално би било по една малка раница/чка за всеки /презраменна торба/ и една ръчно носима чанта да речем.
              Таа, идентифицирайте си рисковете. Да не се окаже, че докато сме готови за всичко, едно оживено кръстовище под терасата може да ни изненада. Или пък място, където се събират много хора, стадион например... И връхни дрехи за всички - подходящи за рисковите събития и близо до изхода - па и по джобовете да има по нещо. В случая бедствието и пораженията бяха в рамките на населеното място /общината/ и държавата си беше на мястото. При областен или регионален мащаб, пак ще си бъде на мястото, но разчетите във времето ще бъдат по-различни.

              Коментар


              • От: Раница за 72 часа

                Йорданов, много хубаво пишеш. Съжалявам, че поводът е толкова трагичен. Но,, при криза тип ,,хибридна" война ,,а-ла Украйна", какво да си подготвя в раницата.
                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                Коментар


                • От: Раница за 72 часа

                  Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                  .. Преди близо 40 години, като десетгодишен, станах неволен участник в масова психоза прераснала в спонтанна евакуация, при която почти целият ни градец /около 30 хил./ се изнесе нанякъде. Случката е малко известна, ...
                  Можете ли да разкажете повече за тая случка?
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • От: Раница за 72 часа

                    Сопот беше преди около 35 години, та нещо друго ще да е.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Раница за 72 часа

                      Свищов - Свилоза.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • От: Раница за 72 часа

                        То хубаво малка раничка ма не се сьбирам в нея,иска си нещо от рода на 5.11 72
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Раница за 72 часа

                          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                          Можете ли да разкажете повече за тая случка?
                          Понеделник, 07.03.77г., предиобед. Химкомбинат Свилоза, на три километра от Свищов. На заводското сметище почват да пушат някакви боклуци и една ведомствена пожарна тръгва да полива. С пуснати буркани, /звуков сигнал не знам имало ли е/, напълно щатна ситуация. Моментът обаче е тежък и крайно неподходящ /нещо подобно на тия дни, разликата е в СМИ/, в града има разрушени сгради от земетресението и вече се говори за десетки/ стотици жертви. Та някакви хора видели пожарната, помислили че нещо е станало, пускат приказката че има авария в завода и хукват. След тях /а може и преди тях, не знам/, тръгва лавината... Като куриоз, в същия момент тогавашният държавен ръководител Т. Живков е в градския съвет - съвещание на всички отговорни фактори след земетресението - и според градската легенда вкупом излизат да успокояват паникьорите, че няма нищо. Няма спиране обаче, всички възможни превозни средства обират всичко живо и потеглят в обратната посока на завода. Чувал съм - родилният дом беше в центъра - спирали са рейсове и са товарили родилките на тях, не знам така ли е било, но първите хукнали са минали едно 150-200 километра.
                          Аз съм трети клас, не бяхме на училище. Нашите на работа /баща ми в Свилоза/, аз отивам да взема хляб от магазина. На връщане /нашата улица е републикански път/ нещо ми направи впечатление - страхотно движение, клаксони, самосвали натоварени с хора и т.н. което си беше необичайно все пак, даже и за мен. Влязох в къщи и изскочих на терасата, на първи етаж съм, един чичо тичаше и като ме видя - бягай бе момче, че завода гръмна! Уплаших се много, щото съм сам и нашите ги няма, но все пак излязох навън пред входа. Тука ме видя една комшийка, тя със сина си и ме дръпна на тротоара, ние май бяхме последните пешаци. Веднага спря Жук-фургон, качиха ни и вече извън града един Милиционер ни отклони към поляната на баира. Чак тука се усетих, че още стискам под мишница хляба от магазина. Ами изядохме го с няколкото момчета наоколо и тъкмо вече се отпуснахме и айде по колите и обратно - фалшива тревога. Като се прибрах, баща ми ме чакаше пред входа и ми се скара къде съм тръгнал сам.
                          Такива работи, тия теми никак не са приятни за хора които са ги преживели, нормална реакция и всеки иска да забрави. Даже и сега, след толкова години, мноого много рядко някой участник може да сподели нещо с недомлъвки, па и то май повечето не са и живи. Все пак съм чувал от хора, които са шофирали, че в двупосочен път са се движели три колони автомобили, в някои участъци даже по четири и са минали без една драскотина за изключително кратко време. Сигурно никой не може да направи такава организация, та и затова се надявам, че ги има описани и анализирани тия събития някъде, но не знам.

                          Иначе за хибридната война няма какво да говоря, едно че не съм специалист и второ, че съм крайно непретенциозен. Та във форумно пространство по тоя въпрос го давам само активен слушател.
                          Последно редактирано от jordanov sv; 12-12-16, 16:22.

                          Коментар


                          • От: Раница за 72 часа

                            Баща ми е разботил тогава в Свилоза. За случая казва, че в момента в който някой се качи в кола независимо коя, останалите врати се отварят, 4 човека (най-близкостоящите до колата) сядат на останалите места и колата изчезва с въртене на гуми. Тогава съм бил на минус 1 година
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • От: Раница за 72 часа

                              Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                              Йорданов, много хубаво пишеш. Съжалявам, че поводът е толкова трагичен. Но,, при криза тип ,,хибридна" война ,,а-ла Украйна", какво да си подготвя в раницата.
                              Виж онази тема за паметката на мобилизирания. Но там списъкът отдавна е надхвърлил размера на каквато и да е раница, и в момента е някъде между лекотоварен автомобил и малотонажен камион.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Раница за 72 часа

                                [QUOTE=BENZBOSS 5.11 Rush 72 и [U]НЕ ТИ я препоръчвам[/U]. Твърде малка е! Не ми се вижда и здрава! Виж, ако можеш да си купиш CAMELBAK BFM ще бъдеш МНОГО, АМА МНОООГО ДОВОЛЕН! Имам няколко продукта на CAMELBAK и са разнасяни по Гърция, по язовири, по близки планински преходи и пренатоварени с неща и мед-пак, не са мръднали, впръки зверската експлоатация.
                                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X