Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малка победа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Малка победа

    В средата ми, този лаф е непознат. Може и да сме мърльовци, може и да не сме - не го знаем. „Де да знам" - е именно „де да знам". А темата („Тука е така") не само е започната, а-ми е и многостранична.
    Последно редактирано от davc; 08-05-15, 22:58.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #47
      От: Малка победа

      Как съм пропустнал темата?!
      Право да си кажа и на мен не ми харесва "тука е така". Давайте да го ремонтираме.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #48
        От: Малка победа

        Давайте, взимайте...
        Тука за мен не е въпрос на избор!
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #49
          От: Малка победа

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Давайте, взимайте...
          Тука за мен не е въпрос на избор!
          Те сами "нещата"няма да се променят,А трябва ние като родители,граждани и общество да излезем от "апатичното" състояние ,за да се отстояват приетите норми.

          -Тормомоз за институциите и служителите ИМ , за адекватни и законови мерки към "проблемите"(не само за неправилното паркиране,което да пълни касичката).
          -Служителите получаващи заплати от "данъкоплатеца",да не се държат като "ощипани"моми пред проблемите и да чакат "височайшо" нареждане ,а да си изпълняват задълженията.
          -За заплатите ИМ, и това, че трябва да ги "бутаме"да си ГИ заработват иде реч......

          Коментар


          • #50
            От: Малка победа

            Друга малка победа.
            Помогнах законово да обработят тарикатче.(жертвата се беше отказала)

            Е тарикатчето с внезапно изключения GSM върна 150 еврашки от "далаверка" в OLX
            И това си го свърши родната ни полиция . Поздрави на мантристите
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • #51
              От: Малка победа

              Въпросът ми не струва нова тема и ако Ясен позволи - ще го задам в неговата.

              Преди около две години местното туристическо дружество празнува някаква годишнина и на местото, където е основано, засадиха пет брезички. Мястото е до километър асфалтов път за никъде покрай реката до квартала, вероятно изграден заради дружеството. Има и паметна плоча на скалите. Минавам по този път всяка вечер с кучето, виждах ежедневно как дръвчетата се хванаха, преживяха една зима, една пролет, още една зима и бяха готови за поредната си пролет. Преди седмица изненадващо останаха само две. Съвсем случайно пак тогава се появиха три брезички на поляната пред двора на един местен чобанин. Всъщност са двама братя, но двора е на единия. Търпях ги да заграждат каквото сварят покрай реката, да свинят около овцете и кокошките дето гледат, да си мятат боклуците наоколо. С трите брезички, за общо сто лева дето всякак може да си купи цървула, ми дойде повече.
              Има ли смислен начин да ги подредя по закон или е загубена кауза? Емоционално ми иде да им подпаля кошарите, но съзнавам че не е това начина.

              Коментар


              • #52
                От: Малка победа

                Сто....
                Как да кажа - местните феодали надали ще превъзпиташ.
                Незаконните действия не са изход и решение.
                Вероятно пред съда няма как да докажеш, че дръвчетата са точно тези, откраднатите.
                Работещ съвет от мен май няма да получиш...
                Имаш ми моралната подкрепа ако решиш да поведеш борба.
                пп
                Камери някакви сигурно няма наоколо...
                Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                0887/осемпет 66 4осем

                Коментар


                • #53
                  От: Малка победа

                  Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                  Сто....
                  Как да кажа - местните феодали надали ще превъзпиташ.
                  Незаконните действия не са изход и решение.
                  Вероятно пред съда няма как да докажеш, че дръвчетата са точно тези, откраднатите.
                  Работещ съвет от мен май няма да получиш...
                  Имаш ми моралната подкрепа ако решиш да поведеш борба.
                  пп
                  Камери някакви сигурно няма наоколо...
                  Какви камери, то си е дивотия наоколо. Даже не са феодали - сами си гледат десетина овце, още толкова кози, две дузини кокошки и няколко пуйки. Единият има трактор и върши услуги срещу заплащане, другият не го знам какви ги върши, но не е останал гладен със сигурност.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Малка победа

                    Местния феодал е кмета. Всички знаем как се оправя, но че не боли разбираш като го смениш.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #55
                      От: Малка победа

                      Хм... Какви са тия овчари/естети?!? По моя край, щяха:
                      1) да отрежат всичките брезнички;
                      2) да си изделкат колци за домати, или за подпалки;

                      Кой нормален чобанин че сади брези?!? Това и за ракия не става...
                      П.п. това по законен начин не знам как се бори...
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #56
                        От: Малка победа

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        .....
                        П.п. това по законен начин не знам как се бори...
                        Бе и на мен така ми се струва.
                        Имам една връзка с туристическото дружество, ще опитам утре да се срещна с някой отговорен там и да им разкажа. Ще ги посъветвам да пуснат жалба в полицията и да ме ползват за свидетел. Дали полицаите ще пожелаят да се занимават и дали ще успеят да направят нещо - не съм сигурен, но за сега друг начин не виждам.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Малка победа

                          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                          Въпросът ми не струва нова тема и ако Ясен позволи - ще го задам в неговата.

                          Преди около две години местното туристическо дружество празнува някаква годишнина и на местото, където е основано, засадиха пет брезички. Мястото е до километър асфалтов път за никъде покрай реката до квартала, вероятно изграден заради дружеството. Има и паметна плоча на скалите. Минавам по този път всяка вечер с кучето, виждах ежедневно как дръвчетата се хванаха, преживяха една зима, една пролет, още една зима и бяха готови за поредната си пролет. Преди седмица изненадващо останаха само две. Съвсем случайно пак тогава се появиха три брезички на поляната пред двора на един местен чобанин. Всъщност са двама братя, но двора е на единия. Търпях ги да заграждат каквото сварят покрай реката, да свинят около овцете и кокошките дето гледат, да си мятат боклуците наоколо. С трите брезички, за общо сто лева дето всякак може да си купи цървула, ми дойде повече.
                          Има ли смислен начин да ги подредя по закон или е загубена кауза? Емоционално ми иде да им подпаля кошарите, но съзнавам че не е това начина.
                          Що не поговориш с двамата братя? Вервам, не са толкова страшни. И ще ги помоля най- учтиво, с подходящ тон, да посадят пет брезички, които лично ще им предоставя от близкия разсадник ... Ако не са навити, засади ги сам, но вече, ще знаят, че са под зорко наблюдение.
                          Ако продължават да се правят на интересни, шепнИ нещо на ухото на кучето и то ще свърши работата... Аз така съм се зарекъл на едни козарки, дето ми унищожиха два реда сливи, ама мойте са специализирани дивосвинедави...
                          Онова по закон, де го мислиш е абинерви...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Малка победа

                            Според мен няма никакво място за лошо настроение в случая. Важно е че брезичките не са счупени/унищожени, ами преместени на нова място. В природата нищо не се губи. Брезови издънки има стотици и хиляди /до работата има един стар склад - на северната тухлена стена постоянно избиват нови и нови издънки, аз лично съм разсадил около пет, колегите също вземат, а има вече и по три метра високи/, същата работа е и с липи, акации, гледичии, софори и какво ли не.
                            Колега сто, ако те дразни празното място на трите брези, сложи нещо не толкоз атрактивно на тяхното място и ето ти повод за щастие. И да се похвалиш у форума, разбира се.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Малка победа

                              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                              Дали полицаите ще пожелаят да се занимават.
                              Ako пуснеш жалба са длъжни да започнат проверка и ще проверят, след време ще япрекратят поради недостатъчно и маловажно нещо си.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X