Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачки Дружба Урал Тайга

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачки Дружба Урал Тайга

    Купих един урал 2 , работи пет минути и нещо се прецака карбуратора започна да тече бензин от него нищо ново под слънцето.

    Коментар


    • От: Резачки Дружба Урал Тайга

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Предай на този който ти е казал, че карбураторите от АТВ или скутер, може да полваш при резачка, че е кретен. Мога да обясня защо, но едва ли ще ме разбереш, предвид, че , крайно елементарното съветско недоделие те затруднява.
      Не си съвсем прав, ако резачката не се накланя или двигателят се ползва за карт става!
      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

      Коментар


      • От: Резачки Дружба Урал Тайга

        Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
        Не си съвсем прав, ако резачката не се накланя или двигателят се ползва за карт става!
        Знам че става за карт и куп още неща, ама за резачка си е леко непрактично, ако че на тези боклуци се върти шината, а не резачката.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: Резачки Дружба Урал Тайга

          Някой да има такава машина в излишък може и развалена да е???

          Коментар


          • От: Резачки Дружба Урал Тайга

            Колега ural2 само не разбрах как присади съединител от урал на дружба като общото между двата е само това че са кръгли? Ти как ги махаш съединителите от двигателите? Развиваш гайката и ги вадиш или се мъчиш да ги развиеш от коляновия вал и като не успееш хващаш флекса и му разказваш играта,както беше свалил оня дето ми го прати.Моля не разваляй машините. Ти неможеш да ги разглобиш правилно а какво остава за сглобяване. Сто пъти ти обясних всичко по телефона но ти си правиш каквото си искаш. Да ти кажа,че този двигател дето си го млатил с чука и си рязал с флекса и после ми го прати да ти го правя го приемам за подигравка с желанието ми да ти помогна. Съжалявам но няма да стане майстор от теб.

            Коментар


            • От: Резачки Дружба Урал Тайга

              Здрасти,много пъти съм ти чел темата.Наскоро си изнамерих една Тайга,перфектна е на външен вид,но електронната плочка или маховика са прецакани и не дава искра.като ги гледам са различни от Уралковите.Дай акъл от къде мога да взема или предложи.Дали пасва от Дружба,дали може да се нагласи от Уралка или дай съвет какво да направя?

              Коментар


              • От: Резачки Дружба Урал Тайга

                Реших малко да раздвижа темата с моята резачка. Раглобих я до последния чарк, смених всички гарнитури ( картерите ги намазах със силикон), изчистих всичко перфектно и смених семерите на коляновия вал. Остана ми само да намеря мембраните за карбуратора. Някой, ако може да ми помогне по този въпрос да ми пише на ЛС.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • От: Резачки Дружба Урал Тайга

                  Когато имах съветското извращение си правех мембраните от такива за изпарител на газова уредба и ставаха доста добре.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Резачки Дружба Урал Тайга

                    https://www.olx.bg/ad/rezachka-ural-...2-ID7Sw8f.html


                    Възможен бартер за моторна коса по възможност кандидата да е от София

                    Последно редактирано от novnov; 27-06-19, 16:41.

                    Коментар


                    • От: Резачки Дружба Урал Тайга

                      Здравейте господа! От година имам една руска помпа "ЦБН-3 Нептун". Много съм доволен от работата й, но дойде момента да се ремонтира и се усети проблема с липсата на части в БГ. Става дума за храповика на стартера. Изглежда е теглен безобразно и зъбците са се изяли до степен да захващат веднъж на 20 опита. Тързих втора ръка и намерих тук-там, но не знам в какво състояние ще са и предпочитам, ако има от къде, да си купя нов комплект. Става дума за тези: https://мотодворик.рф/zapchasti-dlya...opily-druzhba/ и насрещника на коляновия вал - https://мотодворик.рф/zapchasti-dlya...druzhba-krupn/
                      Моля, ако има някой, който знае вариант да се сдобия с тези части или добър стругар, да ги възпроизведе - нека ми пише, а после и ще пие
                      Благодаря!

                      Коментар


                      • От: Резачки Дружба Урал Тайга

                        Ако пък си вземеш някоя Хонда или в краен случай Бригс и Стратън ще си МНОГО по-доволен и откъм производителност и откъм шум, разход и надеждност.
                        Иначе за стартера аз бих си направил стария - не беше нещо сложно.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • От: Резачки Дружба Урал Тайга

                          Еха, "Урал" . "Дружба" и "Тайга" за няко са извращения , а мен ме кефят, много ми беше интересно и занимателно да ги поправям като дете. Имам и книгите по устройство и ремонт. На тавана имам една "Дружба" форсирана по съветите на една книга"Картинги" която си купих като дете. Дружбата стана оса вдига оборотите като хускварна и бая дърва е нарязала. На село баща ми има нова "Дружба" правена от помпа за вода. Благодаря ви за тая тема , толкова носталгия и радост от детството ми дари!

                          Коментар


                          • От: Резачки Дружба Урал Тайга

                            Ще проверя дали нямам нещо по рафтовете .

                            Коментар


                            • Здравейте колеги!Не видях някъде в темата някой да казва нещо за частите има ли ги да се продават някъде. Намерих обява във продавалника два дена звъня телефоните за изключени..питането ми е за Урал 2Т електрон по точно търся мембрани за карбуратора КМП 100У е модела му или ако не се намират мембрани може ли да се купи нов кабуратор..Предварително благодаря на отзовалите се на помощ
                              основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                              Коментар


                              • Това си го намерих на вилата. Ако трябва на някого да свирка на Л.С.
                                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X