Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачки Дружба Урал Тайга

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Резачки Дружба Урал Тайга

    Уралче: http://youtu.be/4EcYL-C-Wc0

    Коментар


    • #77
      От: Резачки Дружба Урал Тайга

      Не иска да работи на високите. Или е от затворен болта за горивото или от стари платна. Второто е по вероятно. Моята е с нови платна днес ги сложих. Болта от към двигателя е за въздуха на ниските обороти-навиваш до край и развиваш 1 об. най много 1.5 об. Външни я е за горивото завиваш до край и развиваш половин оборот.Това е най доброто положение но и ако така не работи сменяй платната които не знам от къде ще намериш. Аз едвам успях да намеря Взех една камара части за 50 лева нови само заради платната. Не искаше да ми продаде само тях.

      Коментар


      • #78
        От: Резачки Дружба Урал Тайга

        Мембрани за въпросните боклуци, с успех си правех от мембрани за ниско налягане от изпарители за АГУ.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #79
          От: Резачки Дружба Урал Тайга

          Честита да ти е и да те слуша! От бракуваните Уралки извадих три карбуратора. На една маса ги разглобих всичките. Харесах си един, промих го и от платната, които се бяха навъдили избрах най-меките, че имаше едни като ламарина твърди. Заводски на Дружба единият винт (централният) трябва да развит с три оборота, а другият (под въздушният филтър) - с два (така е по каталог) и по тази схема правя настройката, докато не потръгне (на Урала не му се нрави много това но..). Обаче тези винтове ги въртях накъде ли не с всякакви възможни комбинации и най-много ефекта беше да държи високи нестабилни обороти на празен ход. Първо ще сменя жилото за газта, че оригиналното е смазано съвсем. Да купя нови платна по нашия край и не само е абсурд. Единственото решение - посещение на специализиран магазин за резачки нейде из Русия. Ще я ръчкам още, като най-вече трябва да разбера откъде и защо изкарва масло, защото си мисля, че може да губи компресия отнякъде (откъдето може би е и маслото, само да не е спукан цилиндър, че нямам гарнитури никакви :Д).

          Коментар


          • #80
            От: Резачки Дружба Урал Тайга

            Ето Уралката в действие
            https://youtu.be/usoT-uDd3wE

            Коментар


            • #81
              От: Резачки Дружба Урал Тайга

              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • #82
                От: Резачки Дружба Урал Тайга

                Здрасти градски, къде в Габрово може да се намерят части за Дружба? Имам един колега, търси си нещо по запалването май беше, ама е малко скаран с компютри и интернет, ако нямаш против дай телефон да ти звънне.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #83
                  От: Резачки Дружба Урал Тайга

                  Части при мен в големия магазин за акумулатори срещу Текстилния техникум ако ме няма в момента казваш за какво си и колегата ми звънва. 0892095920 моя телефон.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Резачки Дружба Урал Тайга

                    ОК, поздрави на Рафито тогава, щом сте колеги, вярно че съм виждал такава техника там. Колегата днес го няма, ще му предам, дано свършите работа.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #85
                      От: Резачки Дружба Урал Тайга

                      здравейте, купувам два стартера за палене за резачка урал 2 електрон-1993г и Дружба 4M електрон-1992г ,за цена от 10лв и за двата за моя сметка доставката по еконт ,пишете на лично поздрави ,трябват ми много тези стартери че дружбата я купих без стартер и още незнам дали работи немога да я паля без стартер , а на урал 2 също нямам че стария го скъсах от дърпане то резачката е в окаяно състояние взет и еживота но ми трябва стратер

                      Коментар


                      • #86
                        От: Резачки Дружба Урал Тайга

                        Доколкото разбирам от това което чета за урал 2 електрон че да работи резачката както трябва трябва платната в карбуратора да са в добро състояние и да е настроен правилно и всички гарнитури ,семиринки да са в добро състояние , на мойта урал е трагедия всички гарнитури в резачката са се разложили и от всякъде има течове , и карбуратура не работи всичко в него е за смяна ,аз мислех че не иска да пали защото е заминала електронната част но съм грешал ,карбуратура щом не е читав и гарнитурите щом не са здрави значи никога няма да запали.

                        Ако вече се намират лесно части за урал 2 електрон 1993 ще ги купя тези които са необходими да заработи резачкта ,ако някой продава тези части за урал да ми пише ,поздрави

                        Коментар


                        • #87
                          От: Резачки Дружба Урал Тайга

                          Така на двете резачки които имам урал 2 електрон-1993г и Дружба 4M електрон-1992г са с развалени КАРБУРАТОРИ и на двете ако имате части и ги оправяте ще ви ги изпратя двата КАРБУРАТОРА да ги оправите и настройте и и ми ги връщате на определената цена за ремонта от вас, че адски много искам да ги оправя резачките ,пишете ми

                          Коментар


                          • #88
                            От: Резачки Дружба Урал Тайга

                            Много жалко че тези части не ги внасят и в нас ,чисто нови са
                            http://www.postmoto.ru/index.php?productID=38654
                            http://www.postmoto.ru/index.php?productID=38652
                            http://www.postmoto.ru/index.php?productID=38650
                            http://www.postmoto.ru/index.php?productID=38737

                            Коментар


                            • #89
                              От: Резачки Дружба Урал Тайга

                              Тая с настройките става , когато са на моторетката.
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Резачки Дружба Урал Тайга

                                ПРОБЛЕМ С РЕЗАЧКА ДРУЖБА 4М ЕЛЕКТРОН 1992 НЕ ИСКА ДА ЗАПАЛИ

                                Имам тази резачка счупих два стартера от дърпане и неможах и неможах ,неможах да я запаля използвах масло Husqvarna и M10D ,от стотици опити пали само за една секунда и веднага гасне когато отвъртя капачката със жилото за гаста от карбуратора и там сипя малко гориво и веднага като дръпна стартера запали за една секунда и веднага гасне много пъти опитах да я запаля така по този начин но нестава, това е единствения начин по който пали но само за една или две секунди.
                                Иначе като натискам копченцето на карбуратора да изпомпва бензин и като прокапе бензин от филтъра на карбуратора и се опитам дая запаля въобще нестава нито един път нетръгна да пали.
                                Отворих карбуратора на резачката и видях че мембраната-платното вътре в карбуратора е малко напукано и малко износено където е каналчето за бензина там се е износила мембраната от това ли неиска да пали или електронната част е заминала какъв е проблема според вас че не иска да запали ПОМАГАЙТЕ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X