Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автономни охладители на вода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автономни охладители на вода

    Имам едно питане,имам камион пътна помощ и няма климатик а лятото е ужас за работа в него и съм намислил това лято да му монтирам климатик.В нета попаднах на атономни охладители за кабини.Работят на принципа на вода,така пише,по точно нямам си на идея как охлаждат само знам че в някой държави ако нямаш такъв тип охладители в кабината не ти се признава почивката.Някакъв търговец в продавалника продава такъв тип охладители и цената е 1300лв,не е малко за това питам ако има тук шофиори който имат такава джаджа в кабината си да кажат дали това нещо охлажда ,най-вероятно няма да може да охлажда като климатик но поне лятото да ми е конфортно в кабината,Давам линк с описанието на следната джаджа,дано не се счита за реклама но няма как да обясня за какво става дума понеже аз дори и на живо не съм виждал такова нещо и малко ме съмнява да действа и за това трябва да попитам.http://www.agri-m-bg.com/_m1036/%D0%...B8%D0%BD%D0%B0
    0 8 76 36 8 542

  • #2
    От: Автономни охладители на вода

    Преди време продаваха подобни "климатици" за помещения. Много бяха нефелни.

    Вероятно единствената роля на подобен "охладител" е да получи камионът сертификат без реално да се свърши работата. Като основен проблем - при висока влажност не работи, като втори проблем - овлажнява въздуха. В Саудитска Арабия може и да е много хитро ама в нашия климат ще работи 1/3 от горещите дни.

    Коментар


    • #3
      От: Автономни охладители на вода

      Това се е жива набутвация,за тези пари можеш да комлектоваш климатик от някоя морга и ще си сигурен,че ще върши работа!
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #4
        От: Автономни охладители на вода

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Преди време продаваха подобни "климатици" за помещения. Много бяха нефелни.

        Вероятно единствената роля на подобен "охладител" е да получи камионът сертификат без реално да се свърши работата. Като основен проблем - при висока влажност не работи, като втори проблем - овлажнява въздуха. В Саудитска Арабия може и да е много хитро ама в нашия климат ще работи 1/3 от горещите дни.
        И аз това си мислех ама бях длъжен да питам понеже не става дума за малка сума пари.Тогава минавам на вариянт две преди малко намерих пак в продавалника комплект за допълнително вграждане климатик.Опасявам се че комплекта за вграждане е руски но пък ми дава плюс че е нов и е 500лв.Ще дам пак линк да го видите за какво става дума http://olx.bg/klimatitsi-za-kamioni-...busi-i29395349.
        0 8 76 36 8 542

        Коментар


        • #5
          От: Автономни охладители на вода

          Това ми изглежда подчертано зле.

          Коментар


          • #6
            От: Автономни охладители на вода

            за комплект Ок, но компресорчето изглежда като моторче за чистачки?

            Коментар


            • #7
              От: Автономни охладители на вода

              Абе не. Виж размерите - радиаторът е 75 на 25

              Мен повече ме притеснява как всичко направено в Русия капе и пропуща, а това е климатик все пак. Не пише и с какъв фреон работи.

              Коментар


              • #8
                От: Автономни охладители на вода

                Моделът е КТА-401. Ползва Фреон R12 - успех в търсенето. Дали може да се префасонира за друг не знам.

                Коментар


                • #9
                  От: Автономни охладители на вода

                  Това с овлажняването е тотална глупост, виждал съм в едно помещение такъв "климатик" и не върши никаква работа. Търси климатик от камион и ентусиаст да го присади.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Автономни охладители на вода

                    Лошото е че като чуят майсторите за присаждане на климатик ме гонят и не искат и да чуят.А този комплект дето е от Русия ми харесва понеже има всичко в него и трябва само една стойка за компресора да направя но пък е руски и както каза Ясен ту ще тече ту фреон ще изпуска.
                    0 8 76 36 8 542

                    Коментар


                    • #11
                      От: Автономни охладители на вода

                      Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                      Лошото е че като чуят майсторите за присаждане на климатик ме гонят и не искат и да чуят.А този комплект дето е от Русия ми харесва понеже има всичко в него и трябва само една стойка за компресора да направя но пък е руски и както каза Ясен ту ще тече ту фреон ще изпуска.
                      аз съм правил такива присаждания и наистина си е хурка ......Не искам да те отказвам ,просто за такова нещо трябва някои които наистина вдява поне малко ,а не само да навърже нещата .....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Автономни охладители на вода

                        Не знам какъв ти е камиона,но един съвет от мен намери си оригинален комплект от същия.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Автономни охладители на вода

                          Колега, мога ли да знам как си решихте охлаждането? Интересува ме и руския климатик от 500 лв. за вграждане във Форд Транзит. Ако ви е по- удобно позвънете ми на 0887 399 555 , аз ще ви набера.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Автономни охладители на вода

                            Не пишеш за какъв бус го искаш.Пътнически или за товарен.За да останеш доволен намери оригинален от съштият бус.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Автономни охладители на вода

                              Трябва ми за кемпер, но за Форд Транзит 93г. не намирам климатик втора употреба. Компресора трябва да е с шайба за клиновиден ремък.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X