Обява

Свий
Няма добавени обяви.

терано 2.7 или 3.0 + и -

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • терано 2.7 или 3.0 + и -

    Доста теми прочетох ,но синтезирана информация не намерих за + и - и ако някои се чуди примерно 2003та кои дизелов двигател да избере?
    Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

  • #2
    От: терано 2.7 или 3.0 + и -

    Здравей Колега,
    Синтезирана информация няма да намери - четене му е майката.
    Аз съм с 2,7 2001г и съм много доволен.
    Друг е с 3.0 - и той е много доволен.
    Трети е с 2.7 - ама не е много доволен и така до безкрай.
    Жена, кола и диня са до късмет.
    Успех.
    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
    Opel Campo 3,1 TD '99
    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

    Коментар


    • #3
      От: терано 2.7 или 3.0 + и -

      Ако се гледа година на производство а не година на закупуване остава само единия вариант

      Коментар


      • #4
        От: терано 2.7 или 3.0 + и -

        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=99370
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #5
          От: терано 2.7 или 3.0 + и -

          тази тема съм я прочел цялата благодаря ти

          изводите които си направих до момента е 4е 3.0 по всичко превъзхожда 2.7 и гори по малко и е по пъргав пак е с верига-тоест обслужването му е същото,но пак остава при мен въпроса какви са - неможе да има само + в сравнение с 2.7?
          Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

          Коментар


          • #6
            От: терано 2.7 или 3.0 + и -

            Първоначално публикуван от eternityz Преглед на мнение
            тази тема съм я прочел цялата благодаря ти
            А ти си пуснал нова, а не си питал в старата кой въпрос не ти се е изяснил, защото:
            а) Искаш всички да си хабят времето да повтарят същите неща.
            б) Искаш да направиш специализирана тема специално за производство 2003-та година с тенденция други да разширят темите с други години на производство (кой за която се сети).
            в) Ни тъ кефи да пишеш в чужда тема. Друго си е в твоя лично.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: терано 2.7 или 3.0 + и -

              Накратко-3.0 -по икономичен ,по пъргав,по проблемен заради електрониката в него.Хубав докато не започне да прави проблеми.2.7 - от старото поколение двигатели -здрав и надежден-125 к.с /278 нютона въртящ момент,бих заложил на 2.7,а дори мисля да слагам такъв на 3.3 атмосферен Патрол.
              Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
              Уаз 469
              Nissan Patrol Y160

              Коментар


              • #8
                От: терано 2.7 или 3.0 + и -

                Писано е наистина, а да не говорим как темата 2,7тди или 3,0тди, започва да се получава като вечното дерби..бензин или дизел.
                С две думи...3,0тди е наистина по-пъргав и малко по-икономичен , но...с това се изчерпва всичко положително около него.Мотора е проблемен, след това ремонта му е или невъзможен или много скъп.ГНП-то му е също проблемно.
                Това , че е с верига въобще не означава, че там нищо не се сменя.Сменя се и още как...само където сумите са баснословни
                За мен лично има и още нещо.Тераното след 2002г. има козметични разлики спрямо това от 2000-2002г..Едната от тях е в ръкохватката на врата.Усещането че влизаш в друг джип след като си пробвал и двата модела и убийствено.Този след 2002г. е с видоизменена дръжка на която са сложени и бутоните на ел стъклата.Всичко е много хубаво, ама само на ...визия.След като седнеш вътре и особено ако си по-едър, веднага разбираш каква недомислица е тази промяна, защото изтеглената и вече хоризонтална дръжка с бутоните ти стеснява вътрешния обем не по-малко от 16-18см./то говорим от двете страни по 8-9см./общо и като седнеш коляното ти опира в нея и е доста некомфортно.
                Обратното...като седнеш на Терано 2000-2002г./споменавам този модел, защото си говорим де-факто за по-нова година на производство, а принципно и след 1996г. е пък същата вратата от вътре/, спокойно си изпъваш колената настрани и дори въпреки моите 100+кг. не успявам да докосна вратата.
                Тази на пръв поглед изглеждаща смешно разлика води до доста некомфорт при пътуване с повече километри, схващане и умора.
                Така...
                За разлика от 3,0тди мотора, при 2,7тди какво имаме.
                Имаме малко по-мудно държание при ускоряването и малко по-висок разход.С това обаче се изчерпват негативите/доколкото това може да са такива де/.Мотора е от старото поколение.Чугунен блок и глава, долен разпределителен вал, ангренажа му наистина е от тези на които..."нищо не пипаш", защото дори не е и с верига, а е със зъбни колела.
                Като цяло по моргите е пълно с ДВГ-та на Терано 2,7тди и нямат продаване, защото...просто мотора е толкова дурако-устойчив, че трябва да си наистина виртуоз за да го съсипеш.
                ГНП-то му е различно и всъщност доста безпроблемно спрямо това на 3,0тди.
                С две думи трябва да избереш...Малко повече пъргавина и малко по-малък разход,но всъщност много голям риск заради проблемния мотор и проблемното ГНП при 3,0тди, срещу малко по-малка пъргавина и малко по-голям разход, но много по-голяма надеждност, здравина и като цяло безпроблемност при 2,7тди.
                Моето лично мнение е, че макар и малко по-спънат с известни промени 2,7тди може да се изравни по пъргавина с 3,0тди/говорим за заводския вариант на последния/.Може примерно да се чипоса или пък нещо друго/аз например го обогатявам с метан и смело мога да твърдя, че след като седнах на 3,0тди на приятел да го изпробвам, НЕ намерих разлика...честно казано дори ми се струваше, че моя ускорява и малко по-бързичко/.
                Все пак като се докара по един или друг начин едно прилично ускорение и вървене на 2,7тди, не знам защо трябва да се залага на проблемния му събрат.Да...3,0тди може и той да се чипоса и да се обогати с метан и ще започне да върви още повече, ама...за какво ти е всичкото това.Ако ти трябва бегачка...купуваш си бегачка.Джипа не му е това предназначението.
                При мен след обогатяването с метан, мудността изчезна, ускорението е перфектно/като на лек автомобил/ и не ми е нужен по-големия, но и проблемен мотор!
                Та така...всеки си преценява, ама като гледах изражението на двамата клиенти отпреди няколко дни, които дойдоха да разпитат за цени на части по основен ремонт точно за Терано 3,0тди и си тръгнаха леко пребледнели...аз лично не искам да съм на тяхно място, защото най-малкото...въпросния 1л. надолу в разхода и то на дълъг път си отива вложен в сумите за ремонти, че и далеч не стига...а с това отпада и още едно от преимуществата на 3,0тди, наред и с по-високия данък например!
                Така, че...мислете хубаво...
                Поздрави!
                Последно редактирано от lubashki777; 09-06-15, 06:45.
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #9
                  От: терано 2.7 или 3.0 + и -

                  3.0 върви повече,гори по-малко има повече въртящ момент.2.7 е по-надежден (няма какво да счупи).Предкамерен дизел от старо поколение.Докато 3.0 е съвременен мотор с директно впръскване,капризен към качеството на маслото и горивото.Докато 2.7 е всеяден.
                  Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X