Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем при 3500 оборота ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем при 3500 оборота ...

    Здравейте, колеги. От скоро съм собственик на Frontera 1999-та 2.2 D 116коня.
    Изчетох доста от форума - знам какви масла да сменя в РК и СК както и в диференциалите.
    Затапих вакуума към вихровите клапи. Като цяло колата е добра и запазена и работи добре НО
    Вчера реших да направя маалко по-скоростно каране и при 140км/ч - около 3500 оборота на 5-та изведнъж колата изгуби мощност, като можех да развия дооо около 90км/ч. Притесних се и се прибрах вкъщи кротичко / беше тъмно и нямаше как да огледам каквото и да е/
    Днес сутринта запалих и всичко беше на 6. Колата си върви и ускорява както си трябва, но не посмях да вдигам по-високи обороти.
    Решил съм да я карам при кики.т за да прегледат повечкото неща по колата, но ми е далеч и ще бъде след време /финансов проблем /
    Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем или има някаква идея ще съм благодарен.
    /проверихме клапана управляващ турбината и той е ок/
    Благодаря Предварително !

  • #2
    От: Проблем при 3500 оборота ...

    Колега, светна ли check лампата? Най-добре е да се закачи на диагностика. Това, че вакум клапанът е добре, не означава, че нямаш проблем с вакум маркучите или вакум помпа и т.н. Компютъра би трябвало да си каже какъв е проблема преди това всичко е само догадки

    Коментар


    • #3
      От: Проблем при 3500 оборота ...

      Ще ти се наложи да си почистиш EGR -а . Клапана , капака под клапана и самите вихрови клапи. Купи си гарнитури нови.
      Като свалиш и капака на вихровите клапи ,ще разбереш за какво ти говоря.
      Напред и нагоре
      Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
      0886769809-Юлиян
      kiko00@abv.bg

      Коментар


      • #4
        От: Проблем при 3500 оборота ...

        Колега Панчев,
        Вакумите ги премерихме и прегледахме и са добре /имах база за сравнение с един колега със същата Фронтерка : ) /; тая лампа за чек - УПОРИТО не иска да светне; Диагностика с район Козлодуй е мааалко трудна работа - тук всеки 3-ти е специалист, диагностик и майстор - в кавички ! ! !
        Колега Кико,
        Благодаря за съвета. Да попитам обаче - след като почистя вихровите да им възстановя ли вакума към тях /защото в момента е затиснато маркучето както вече написах - или да пробвам и според резултата да преценя ?
        Тези дни ще гледам да я извърша тая манипулация и ще пиша за резултата.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем при 3500 оборота ...

          Първоначално публикуван от vanko12002 Преглед на мнение
          Колега Кико,
          Благодаря за съвета. Да попитам обаче - след като почистя вихровите да им възстановя ли вакума към тях /защото в момента е затиснато маркучето както вече написах - или да пробвам и според резултата да преценя ?
          Тези дни ще гледам да я извърша тая манипулация и ще пиша за резултата.
          Ако искаш пак да светнеш лампата изкарай я на пътя и я издуй на 3 или 4 колко може и ,ще светне
          Вихровите клапи в случай ,че не ти правят проблем ги остави да си работят ,ако имаш притрисане на мотора между 2000-2500 оборота запушвай и карай .
          Напред и нагоре
          Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
          0886769809-Юлиян
          kiko00@abv.bg

          Коментар


          • #6
            От: Проблем при 3500 оборота ...

            Имахме същата служебна от чисто нова. След няколко месеца отпочна да върти същия номер и се отпочна едно безкрайно ходене до фирмения сервиз, но резултат йок! Понеже колата се караше доста из страната със скорост до 150-160км./ч. неволята ни научи какво да правим-разкача се акумулатора за 1-2 минути, закачаш и всичко е ток и жица...за известно време...
            На 200х. км. я купи колега, който е много кротък шофьор и при него този проблем не се е появявал нито веднъж.
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем при 3500 оборота ...

              Първоначално публикуван от kiko00 Преглед на мнение
              Ако искаш пак да светнеш лампата изкарай я на пътя и я издуй на 3 или 4 колко може и ,ще светне
              Освен ако не е свързана вместо с компютъра с датчика за налягане на маслото както е масова практика по Горубляне
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                От: Проблем при 3500 оборота ...

                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                Освен ако не е свързана вместо с компютъра с датчика за налягане на маслото както е масова практика по Горубляне
                Е тогава вече само силен финансов гръб ,ще му е от полза
                Напред и нагоре
                Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                0886769809-Юлиян
                kiko00@abv.bg

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем при 3500 оборота ...

                  Мнение на fanatic
                  Освен ако не е свързана вместо с компютъра с датчика за налягане на маслото както е масова практика по Горубляне Тоя номер не го знаех. Благодаря.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем при 3500 оборота ...

                    Виж да не ти е изгоряла чек-лампата,щото не спомена дали светва на контакт.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем при 3500 оборота ...

                      Kiko,
                      Може би ще пропусна варианта с издуването "колкото може" - знам ли какво може да стане. Вихровите ги запуших защото имаше неравномерна работа на двигателя, НО не при оборотите, за които ти пишеш, а при 1300-1400 до към 1700. След това двигателя "замърка"
                      Днес отново бях с нея и с около 90-95км/ч (загрят двигател) леко позагуби мощност, ноо след 10-15 секунди се оправи и всичко отново на 6 /сигурно това е момента, в който трябваше да видя ЧЕК, нооо отново нищо не светна!/. Имам вариант за аматьорска диагностика - ще видим какво ще покаже и ще питам тук /докато ме отсвирите де /
                      А ако ЕГР-а е прецакан и му извадя вакумного маркуче - няма ли да се подобри ситуацията, АКО проблема е в него ???

                      tomil,
                      Лампата не светва на контакт /а и не знаех, че трябва / Явно или е изгоряла или просто са я махнали с цел успешна продажба.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем при 3500 оборота ...

                        Като начало си провери чек лампата . Ако е изгоряла я смени .
                        Все си мисля ,че при четенето на грешките ,ще присъства и номер-- Р 1220 (А) Fuel quantity adjustment control-malfunction
                        Ама провери и пиши.
                        Напред и нагоре
                        Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                        0886769809-Юлиян
                        kiko00@abv.bg

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем при 3500 оборота ...

                          Благодаря за идеите и мненията. Веднага като свършим работа ще пиша
                          Поздрави !

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X