Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Четкодържател за генератор СГ 20-4 от 1966г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Четкодържател за генератор СГ 20-4 от 1966г

    Здравейте, колеги! Не знам дали мястото на темата е тук или в раздел "Купувам", но моля модераторите да решат. Спешно търся да закупя четкодържатели за синхронен ел. генератор тип "СГ 20-4" произведен в далечната 1966 г. Ако някой има някаква идея, имам всички останали данни на генератора. Благодаря предварително
    Последно редактирано от Ясен; 12-02-15, 12:18.

  • #2
    От: Четкодържател за генератор СГ 20-4 от 1966г

    Позволих си да променя заглавието на нещо по-смислено.

    Както аз разбирам нещата, ключовата ти грешка е в думата "закупя". Не е изключено и да има такова нещо някъде останало на склад ама е според мен по-добре да пуснеш няколко снимки - повредената част, табелката на "електромотора" и тн

    Коментар


    • #3
      От: Четкодържател за генератор СГ 20-4 от 1966г

      Благодаря ти за корекцията . Ще се постарая да кача снимки.

      Коментар


      • #4
        От: Четкодържател за генератор СГ 20-4 от 1966г

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10961977_1577004749212568_801288192_n (2).jpg
Прегледи:1
Размер:90.9 КБ
ID:5641515Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10961977_1577004749212568_801288192_n (2).jpg
Прегледи:1
Размер:90.9 КБ
ID:5641515
        Извинявам се за качеството.

        Коментар


        • #5
          От: Четкодържател за генератор СГ 20-4 от 1966г

          Хитра работа - нискооборотен дизелов трифазен генератор, при това - синхронен и с регулация.

          Тъй както аз разбирам нещата - вземаш всичко това и бегом при най-близкия стругар. Ако не е достатъчно трезвен - при следващия.
          Друга вариация по темата е да се вземат четки с все четкодържатели от нещо с подобни токове в четките (перална машина примерно или по-юнашки автомобилен алтернатор) и да се направи една по-дебела ламарина или текстолитова плоча която да обхване колектора и на нея да се завинтят четкодържателите.

          Иначе заводът Васил Коларов в момента се казва Хюндай-нещоси и още работи, но от поне 20 години не произвежда мотори и генератори.

          Коментар


          • #6
            От: Четкодържател за генератор СГ 20-4 от 1966г

            Това на доста места съм го виждал .
            Има доста генератори из вторични - със различен стадий на разложение .
            при някой автокранове - съвместна разработка СССР/Бг - има подобни дивотии.
            Общото е , че е правено да издържа на ядрен взрив(дали?) , и е достатъчно лесно възпроизводимо.
            Провери ликвидираните военни летища - те винаги имат неща които никой не знае за какво служат и НИКОГА не са работили.

            Коментар


            • #7
              От: Четкодържател за генератор СГ 20-4 от 1966г

              Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
              Това на доста места съм го виждал...
              ...има подобни дивотии.
              .... и е достатъчно лесно възпроизводимо.
              Подобни-да, трябва същото, поне диаметри и присъединителен размер на тенекетата. То не е само, нито само едно. Да направи за начало при трезвия стръгар един болт, да го подкара, пък после ще се търси решение.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                От: Четкодържател за генератор СГ 20-4 от 1966г

                Колега, този и той уж НЕ беше работил(на 15 моточаса) . А не остана нещо което,да не е направило проблем. За сега работи. Ще видим до кога.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X