Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С лодка в Гърция, но каква ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: С лодка в Гърция, но каква ?

    Годишен престой в общинска Марина /примерно Кавала/ 800 евро за 40 фута, престой на общинско пристанище /примерноТасос/ безплатно, вадене пускане и зимен престой на стапел около 30 евро на фут, регистрация Холандия или Англия около 200 евро на година /регистрацията е за съд за собствена употреба и изключва чартиране/ , застраховка годишна за 40 фута 180 евро.
    Базирано на личен опит

    Коментар


    • От: С лодка в Гърция, но каква ?

      Аз засега се застраховам при Пентениус и имам само задължителната застраховка към 3-ти лица. За моята лодка цената е около 180 Евро на година. Така и не разбрах, на базата на какво я формират тази застраховка, защото доста мои познати плащат по-малко пари, макар и лодките им да са по-големи. Флагът ми е холандски и тази година мисля да се пробвам при един холандски застраховател. Относно регистрацията - тук във форума има тема посветена на това, където има цитирани и цени.

      Иначе останалите разходи могат да варират ужасно много, в зависимост от това - доколко съвестно и как човек смята да си поддържа лодката. Разходите по поддръжка обикновено са по-високи от пристанищните такси и застраховката. Като добавим и разходи за обновяване (модернизиране) на оборудването (навигационно, спасително, подвижен/неподвижен такелаж, ветрила и т.н.) - всико това разделено на годишна база - тогава пристанищните такси наистина са нищожно перо, особено ако човек е съгласен да си държи лодката на някое общинско гръцко пристанище, където обикновено не се плаща.
      There's someone in my head but it's not me...

      Коментар


      • От: С лодка в Гърция, но каква ?

        Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
        ...
        Нито съм рибар, нито имам желания да ставам такъв.
        Но да се возя/карам лодка ми е отколешна мечта...

        ...
        Сега разбрах за какво беше тоя зор с "капитанското" ...
        Чинела се е пазарил за Капитан лятоска:



        Централен кокпит явно няма да му трябва

        Коментар


        • От: С лодка в Гърция, но каква ?

          ..........или спортна лодка,че виж една да е седнала както се полага.Това ми напомня ареста ни пред Евсиноград от кораба който пазеше там по Тошово време,на Петерсон 25 бяхме натоварили 19 бройки,3 водни колела едвам ги сьбраха.........а бяхме млади
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: С лодка в Гърция, но каква ?

            Гърция е малко разтегливо понятие, даже доста. Ако ще ползваш лодката на ръкавите, където са повечето българи, си купи моторетка с кабинка за преспиване,че там вятър рядко има а и да не плащаш хотели. Ако имаш идея за другите острови да обикаляш вземи ветроходна, но не по-голяма от 35-6 фута, че да можеш и сам да се оправяш с нея.

            Коментар


            • От: С лодка в Гърция, но каква ?

              Някой с наблюдения върху полските ветроходи Delphia, а моторите Lombardini

              Коментар


              • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                Никакви,признавам си без бой,уникат е това за мен
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                  Ето една статия http://www.cruisingworld.com/sailboa...estuous-baltic

                  Коментар


                  • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                    Тия сядат и си ги пишат разни капитанчета или брокерчета та не му вярвай много,търси кой го ползва това душманската на чартър или кой го е тормозил по северно море,а това че някой моторясвал с такова 4 часа из залива на Чесапик голяма работа,това го мога с дюшек руски зелен
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                      В статията Делфията я дават с Волво. Защо питаш за Ломбардини?
                      Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                      Коментар


                      • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                        Първоначално публикуван от capt_morgan Преглед на мнение
                        В статията Делфията я дават с Волво. Защо питаш за Ломбардини?

                        Тази която заглеждам е с Ломбардини.

                        Коментар


                        • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                          Ломбардини ги купиха Колер, преди 2-3 години, сега ги слагат на новите генератори. Май Янмар им излизат скъпички. Ами нямам мнение, като всяка италианска машина работата е малко на късмет, предполагам .
                          За лодката не знам, не съм разглеждал такава. По принцип поляците имат традиции в лодкостроенето и ако се мъчат да пробият на пазара, може и да са се постарали да направят нещо здраво. Лично аз бих заложил на нещо по-старо и изпитано.
                          Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                          Коментар


                          • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                            Италианско в морето? НЕ! /ако не броим дрехи и слънчеви очила/
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                              Вече съм се оборудвал с всичко необходимо за морски риболов.
                              Ако някои колеги благоволят да ме вземат през август, ще съм благодарен.
                              Транспорт, имам собствен, квартира ще намеря, не съм претенциозен.
                              Ще заплатя и всички необходими разходи, няма да съм в тежест по никакъв начин.
                              Просто искам да отида първите няколко пъти с по-опитни колеги.

                              Става въпрос за Гърция, къде там, за мен е без значение.

                              Само да добавя, става въпрос за риболов от ЛОДКА.

                              Коментар


                              • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                                Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                                Вече съм се оборудвал с всичко необходимо за морски риболов.
                                Ако някои колеги благоволят да ме вземат през август, ще съм благодарен.
                                Транспорт, имам собствен, квартира ще намеря, не съм претенциозен.
                                Ще заплатя и всички необходими разходи, няма да съм в тежест по никакъв начин.
                                Просто искам да отида първите няколко пъти с по-опитни колеги.

                                Става въпрос за Гърция, къде там, за мен е без значение.

                                Само да добавя, става въпрос за риболов от ЛОДКА.
                                Аз ще мога да те взема но не по рано от октомври. До тогава просто избягвам заради не съвсем подходящите/ за мен конкретно/ условия за риболов. Доста колеги се канят за август и вероятно бързо ще те включат в някоя групичка. Днес дори рисувах по карти и картинки рифове и подводни плата за една група.
                                Успех и да не забравиш да разкажеш после как е минало.
                                GPS системи https://www.easytracking.bg/
                                Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X