Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С лодка в Гърция, но каква ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: С лодка в Гърция, но каква ?

    Според мен за каяк или малка лодка без мотор няма да ви търсят регистрация...
    Това за 15фута и 20кс, че не подлежат на регистрация е за БГ, а не за Гърция! Там е задължителна, но пък не се изисква капитанско до 30кс (при надуваемите до 15кс).
    Не съм чул за конфискувана бг лодка, но пък знам поне трима колеги с откраднати лодки в София... Сами си правете изводите
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #32
      От: С лодка в Гърция, но каква ?

      Проблема с каяка е когато има въдица на него. Проверено е лименарията на Галаксиди. Дали е надуваем или не все тая щом се ползва за улов на риба..

      Коментар


      • #33
        От: С лодка в Гърция ,но каква ?

        Първоначално публикуван от Сергей Янков Преглед на мнение
        А капитанско?
        Иска се правоспособност за управление, за всички съдове с двигател над 30 к.с. Включително джетове. Миналата година бреговата охрана блокира залива в който бях с лодката, два катера в морето и два джипа откъм брега, за да проверят всички. На тези с джетове, естествено без права, им съставиха актове, не знам после какво се е случило. Застраховката е също задължителна.
        Show must go on!
        LZ1VES

        Коментар


        • #34
          От: С лодка в Гърция ,но каква ?

          Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
          ... Застраховката е също задължителна.
          Дай инфо - каква застраховка: ГО на лодкаря, каско на лодката или ...?
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #35
            От: С лодка в Гърция, но каква ?

            Закон 425 ФЕК 92/14-4-2014 ....Задължителна застраховка на плавателни съдове регистрирани като малки/до 7 м /с изключение на гребните...

            В закона има недоуточнени подробности които се очакват да се Уточнят! Дотогава всеки си го тълкува според това как се е събудил
            Grand Vitra ddis 2008
            SEAT Althea XL tsi 2010
            Mitsubishi Canter

            Коментар


            • #36
              От: С лодка в Гърция ,но каква ?

              Регистрирането/декларирането на всички плавателни съдове над 2 м е здължителна ....

              Κανονισμοσ Λιμενασ 23&26. Това е на Гръцки,ако някой иска да се консултира!.
              Grand Vitra ddis 2008
              SEAT Althea XL tsi 2010
              Mitsubishi Canter

              Коментар


              • #37
                От: С лодка в Гърция, но каква ?

                Ей тия гърци!
                Според ЕС плавателни съдове под 250см дори не е нужно да се сертифицират от произв., а те искат 2-метровите да регистрират
                Ще минаваме на "проходилки"
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #38
                  От: С лодка в Гърция ,но каква ?

                  Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                  Дай инфо - каква застраховка: ГО на лодкаря, каско на лодката или ...?
                  Задължителната застраховка в Гърция е за ГО към трети лица, специално за Гръцки води: Смърт или трайни телесни повреди, имуществени повреди, замърсяване на околната среда, отговорности за засядане.
                  Ако се прави в Гърция е по-евтино, но трябва да имате местен данъчен номер (на човек или фирма на който се води лодката)
                  В България само Булстрад прави такива застраховки, може да питате колко струва за конкретен съд.
                  Застраховката, ако е правена в България, трябва да има легализиран превод на Гръцки език.

                  The new insurance limits were defined in law 4256/2014 which came into effect on 14th April 2014. The relevant section is Chapter G, Article 14, subsection 4bb (as follows).

                  bb. Ships of total tonnage smaller than 300 gt are obliged to have insurance for:

                  i) civil liability for bodily harm or death of the passengers and third parties because of collision, crash, sinking or any other cause. The insurance sum is fixed to fifty thousand (50.000) euros per passenger and cannot be less than five hundred thousand (500.000) euros per event.

                  ii) civil liability for material damage of the passengers and third parties because of collision, crash, sinking or any other cause. The insurance sum is fixed to one hundred and fifty thousand (150.000) euros.

                  iii) Cause of sea pollution. The insurance sum is fixed to one hundred and fifty thousand (150.000) euros.

                  b. The insurance contract is drawn up in Greek or English.
                  Последно редактирано от Веско; 04-03-15, 13:50.
                  Show must go on!
                  LZ1VES

                  Коментар


                  • #39
                    От: С лодка в Гърция, но каква ?

                    Според точка b. от горният пост, застрахователната полица може да бъде и на английски език.

                    А къде в София може да си регистрираме лодките, за да нямаме проблеми в Гърция?

                    Коментар


                    • #40
                      От: С лодка в Гърция, но каква ?

                      И още нещо. Тук хубаво се дискутира за Гърция, обаче някой знае ли как стоят тези въпроси за Хърватска? Питах и в един друг(рибарски) форум, писах и до посолството тук в София, обаче отвсякъде пълно затъмнение и никакъв отговор. А там е много красиво и мисля, че ще бъде полезно за всички тук, да са наясно с нещата. Мен специално ме интересува положението за малка надуваема 3.5 м. с 20к.с. двигател.

                      Коментар


                      • #41
                        От: С лодка в Гърция, но каква ?

                        Първоначално публикуван от uniqaudio Преглед на мнение
                        Според точка b. от горният пост, застрахователната полица може да бъде и на английски език.

                        А къде в София може да си регистрираме лодките, за да нямаме проблеми в Гърция?
                        Превода струва еднакво, но понеже застраховката важи само за Гърция, по-добре е да е на гръцки език, не всички знаят там английски...
                        Регистрацията става за София от Изпълнителна агенция "Морска администрация"(ИАМА). Намира се в Министерство на транспорта - ул. ген. Гурко и ул. Дякон Игнатий.
                        Show must go on!
                        LZ1VES

                        Коментар


                        • #42
                          От: С лодка в Гърция, но каква ?

                          Или към сектор, административно към Столична Община. Аз я регистрирах в "Пристанище София" към СО. Отговорно длъжностно лице - Бойко Чардаков. Имам вече две поредни регистрации там. С международна валидност.

                          Коментар


                          • #43
                            От: С лодка в Гърция, но каква ?

                            А с толкова обикаляне из островите, досега проверявали ли са те?
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #44
                              От: С лодка в Гърция, но каква ?

                              Здравейте!
                              Запален риболовец съм, а от тази година мисля да се пробвам в гръцки води и въпросът относно разрешителното/те за риболов от лодка живо ме интересува. Планирам семейна почивка, по време на която мисля да риболовствам от собствена лодка и ще е неприятно още в началото на летуването да ме сюрпризират гръцките власти с " ама така не става без разрешително " и с лодката само на разходки.

                              Та изчел съм доста наши и чужди форуми по въпроса и всеобщото мнение е, че от средата на миналата година лиценз за любителски риболов от лодка не се изисква, при спазване на останалите изисквания на гръцкото законодателство - регистрация, застраховки, капитанско ако е необходимо, минимални допустими размери на рибата и т.н. Но в разговори с приятели, а и от нета разбирам, че в някой райони в северна Гърция местните власти твърдят, че риболовен лиценз за лодката е необходим и задължителен. Като запитването е направено на о-в Тасос и още някъде на север в местното лименархио. Повечето колеги, които риболовстват от лодки в Гърция ( по - скоро северна Гърция ) твърдят, че лиценз не се изисква и никой не им прави проблем, но 99 процента от тях не са проверявани.

                              Притежавам лодка 4,50 м, оборудвана с 30 к.с. извънбордов двигател, с българска регистрация - регистрирана е в МА Варна, с редовни свидетелство за регистрация и контролен талон за извършен преглед през 2015г., валидна за 2015г. гражданска отговорност направена в Гърция, капитанско разрешително, и цялото необходимо оборудване - спасителен кръг, димки, ракети, пожарогасител и т.н. ( с необходимите сертификати за тези, за които е необходимо).

                              Та въпросът ми към запознатите колеги е - ще ми правят ли проблеми или не? И дали е нужно да ги информирам, че ще пребивавам в района. Смятам да риболовствам в района на Лефкада и Превеза.
                              Пуснал съм запитвания и до някои пристанища, като ако благоволят да ми отговорят ще ви информирам за отговорът им.
                              Предварително благодаря.

                              П.с. ако е необходим риболовен лиценз може ли да се извади за лодка с българска регистрация?

                              Коментар


                              • #45
                                От: С лодка в Гърция, но каква ?

                                Общинската регистрация е само за България. За Гърция и ЕС няма юридическа стойност.
                                Show must go on!
                                LZ1VES

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X