Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HEMI 5.7 - експлоатация, обслужване, консумативи, проблеми.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: HEMI 5.7 - експлоатация, обслужване, консумативи, проблеми.

    Сигурно е от високооктановия бензин
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #17
      От: HEMI 5.7 - експлоатация, обслужване, консумативи, проблеми.

      Ха ха ха , аз се вързах, сериозно

      Коментар


      • #18
        От: HEMI 5.7 - експлоатация, обслужване, консумативи, проблеми.

        Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
        Ха ха ха , аз се вързах, сериозно
        Сериозното е, че "Хемито" не ще да пали (да върти стартера). Ще видим утре от какво е. Не е от реле, клеми на акумулатора, предпазител. Остават (да се надявам) други по-дребни причини - там оксидирали кабели и букси по самия стартер, изгоряла намотка и пр. За другото ме е страх да си помисля, щото едни ужасиЙ по щатските форуми пишат - там PCM, TCM, FDCM, ECU => $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ = резултат
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #19
          От: HEMI 5.7 - експлоатация, обслужване, консумативи, проблеми.

          Може да са четки на стартера или някоя оксидирала клема на стартера.

          Коментар


          • #20
            От: HEMI 5.7 - експлоатация, обслужване, консумативи, проблеми.

            Освен вискозитет има и други изисквания към маслото - производителя препоръчва ето това http://www.pennzoil.com/motor-oil/pe...ntional/#About или със същата спецификация.

            MDS_operation.rar
            Най ме е страх от хора без мечти...

            Коментар


            • #21
              От: HEMI 5.7 - експлоатация, обслужване, консумативи, проблеми.

              Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
              Освен вискозитет има и други изисквания към маслото - производителя препоръчва ето това http://www.pennzoil.com/motor-oil/pe...ntional/#About или със същата спецификация.
              Е, то няма никаква спецификация, само рекламни писания в линка. Такова, но 5w30 сипвах на "Либито" си два пъти, ама после изчезна от "Балканстар". Производителят не препоръчва ли собственото бутилиране - това тук например ?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #22
                От: HEMI 5.7 - експлоатация, обслужване, консумативи, проблеми.

                Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                Може да са четки на стартера или някоя оксидирала клема на стартера.
                "ХемВиито" е оправено - ремонт на стартера при Еди. Дано да се разминем само с това. Другото, може би е за темата "масла и течности":
                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                При Дядо Владо сложихме някакъв "Mannol" 75w-140 но сипахме и "Мопар" добавка за LSD независимо, че "Майстор Mannol" твърдеше на етикета си, че било точно за такива.
                Висейки с отворен прозорец в едно огро-о-о-о-о-омно задръстване и ба-а-а-а-авно потегляйки, ми се причу виене при всяко потегляне откъм предния диференциал Налегна ме авто-хипохондрията, зачетох се в нета за "Майстор Mannol" - много хвалебствия и съответно много ругатни: че бил немско-украински опаковчик на някакви белгийски рециклатори на употребявани масла, че тази марка се срещала само на изток от р.Одер и т.н. и така и така наближавам пробега за смяна на маслата в диференциалите, можете ли да препоръчате място, откъдето да си взема истински Castrol Syntrax Limited Slip 75W140 ?
                По принцип планирахме смяна на семеринг на заден кардан при диференциала. Еди каза, че маслото в диференциала било с ужасен цвят - черно като от дизелов двигател. При предишната смяна от диференциалите изтече прозрачно кафяво масълце. Та и него го сменихме. Така, че имайте едно наум за "Майстор Mannol".
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #23
                  От: HEMI 5.7 - експлоатация, обслужване, консумативи, проблеми.

                  Радвам се, че е бил "малкия дявол" и се е разминало само с това. В мен обаче възникнаха редица терзания да го бъде ли хемито или не. Оказва се, че си има слаби страни, оправянето на които струва доста, а и спецовете в БГ, дето могат да ги оправят са направо кът. Май не повече от трима - четирима /поне аз толкова се сещам/ признати и уважавани колеги от този форум.
                  BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                  LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                  Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                  Коментар


                  • #24
                    От: HEMI 5.7 - експлоатация, обслужване, консумативи, проблеми.

                    Нищо специфично няма в ремонта на 5.7. 200лв е смяна на пружинка на клапан, 1000 на повдигач. А колко често се случва можеш да прецениш по това колко от фирмите които продават части за американски автомобили в България имат нещо за Хеми. Аз мога да ти кажа. НУЛА. Нищо нямат. Обади се и питай и ще чуеш въпроса "Как пък успяхте да го счупите това? До сега никой не го е търсил."
                    На фона на 3.0CRD, ремонтите на 5.7 минават за консумативи. Щото от мерцедесовия направо ще ти побелее косата. Блокове, клапи, датчици и клапани горят като изоглавени. Следи темата на маднес дето му светват всички лампи на таблото и виж цифрата под черта.

                    Коментар


                    • #25
                      От: HEMI 5.7 - експлоатация, обслужване, консумативи, проблеми.

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Е, то няма никаква спецификация, само рекламни писания в линка. ...

                      Има, не четеш!
                      Третия бутон е спецификация:
                      http://www.pennzoil.com/motor-oil/pe...Specifications

                      Обикновенно след спецификацията има допълнителна буква, определяща качествата по ILSAC: http://www.oilspecifications.org/ilsac.php
                      Мисля 5w20 със спец. MS-6395 от буква Q и от ILSAC GF4 нагоре e добре за този мотор (с MDS).

                      Има и други масла покриващи нормите: http://www.mil-specproducts.com/Docu...SAE%205W20.pdf
                      Най ме е страх от хора без мечти...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X