Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на маншони на полуоските

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на маншони на полуоските

    Здравейте колеги,вчера след като чух едно неприятно къркорене някъде отпред отляво спрях легнах под джипа да го огледам и хопааааааааааааа грозна гледка маншон от ляво почти липсва а от дясно тръгнал по стъпките на левия. Та да си дойдем на думата- как се сменят теси серсеми,знам че някъде някой е писал ,ама не го намирам. Ако не с напътствия то поне с линк към темата моля някои да помогне. Поздрави и лек ден. пп. а как се натягат лагерите отпред?

  • #2
    От: Смяна на маншони на полуоските

    Ма к'ъв е джипа?Терано 1,2,Екстрейл,Навара,Екстера...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на маншони на полуоските

      Щом са стигнали до фаза ''къркорене'' каретата, само с маншони няма да се оправят.
      Силата е нищо без контрол.

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на маншони на полуоските

        Извинявам се терано 2 97 тди четириочка.несъм сигурен че са каретата защото после изчезна къркоренето/шумът ама маншоните си останаха в същият вид. та те така чакам помощ и ще съм благодарен за отзивите ви.

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на маншони на полуоските

          От глупост да не сменя единия маншон,миналата седмица смених външно каре и мога да ти кажа как става от там не знам дали може да се смени само ако извадиш вътрешното каре.Няма да съм подробен. Отвиваш болтовете на капачката на хъба,вижда се карето на което има зегерка която трябва да извадиш за да го осводиш, да избуташ карето назад.При мен разкачихме горния и долния носач,за да освободи целия шенкел,че да вкараме вече здравото каре, но с полуоската.Вържи си шенкела с нещо за горния носач за да не скъсаш маркуча на спирачките.Ако карето ти е здраво ще остане на полуоската,ако не сам ще разбереш Със скоба трябва да извадиш карето от полуоската има една зегерка (тел) като тази която е отпред за хъба за задъражане на карето към полуоската-тя не се вижда и със скобата почти няма начин да я счупиш като вадиш карето(майстор ми го каза)следва маншона.После обратно,но си мисля,че ще е 100 пъти по-лесно ако се извади вътрешното.Успех

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на маншони на полуоските

            Къркоренето най-вероятно е от ограничителите.Сменят се лесно маншоните особено ако си купиш от ,,разтегливите,, и не е нужно да разглобяваш почти нищо освен хъбовете и една зегерка.Съжалявам че не съм по-подробен но наистина има писано някъде из форума.Ако си сменял каре на каквато и кола да е смятам че вече се досещаш как става.За стягане на лагерите виж сервизното-мисля че беше около килограм-без да се оставя луфт.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X