Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое-що за стрелбата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Кое-що за стрелбата

    Колеги един такъв въпрос за лов на диво прасе на пусия с видимост до 200 метра, с Карабина полуавтомат , Калибър 3006 , кои са за предпочитане по леки или по тежки патрони .

    Коментар


    • #47
      От: Кое-що за стрелбата

      http://www.barnesbullets.com/wp-cont...gfieldWeb1.pdf

      на 200 метра по–тежките,160 и горница,че си пази енергията.

      Не съм ловец,да не се объркаш.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #48
        От: Кое-що за стрелбата

        Първоначално публикуван от mario_sofia Преглед на мнение
        Колеги един такъв въпрос за лов на диво прасе на пусия с видимост до 200 метра, с Карабина полуавтомат , Калибър 3006 , кои са за предпочитане по леки или по тежки патрони .
        По-леки,по-експанзивни и с по-висока скорост!
        Разгледай GECO!
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #49
          От: Кое-що за стрелбата

          Напротив, аз ти препоръчвам тежки куршуми. До 200м падът им не е голям, но затова пък са по-устойчиви на храсти и вятър. Простреляй пушката с втора нула на 150м и си готов.
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • #50
            От: Кое-що за стрелбата

            Аз пък ще препоръчам да се купят поне една-две кутии патрони и да се постреля доволно по мишена на зададената дистанция, за да може после успешно да се уцели действителна жива цел. Щото като не уцелиш целта кел файда, че ползваш тежки/леки куршуми, скъпи или евтини патрони, с червени или сини върхове. 200м са си 200м. Не е малко ей!
            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

            Коментар


            • #51
              От: Кое-що за стрелбата

              Аз стрелям с 30-06 с 11.7гр. От 15 до 150 м. капачка от буркан целиш център удряш център на 200 м. целиш в горния край удряш около център.Смятам че за лов в БГ това екстра или по точно мен ме устройва.
              Последно редактирано от derhunter; 23-02-15, 22:46.
              0888 50 13 35

              Коментар


              • #52
                От: Кое-що за стрелбата

                Пропуснах да кажа ,че патроните с които съм прострелял са от една марка и еднакъв грамаж.Винаги купувам по 5 кутии /правят ми отстъпка/ , а и да са от една серия изстрелвам един два патрона и съм готов за бойни действия.До сега не ми се е налагало да правя корекции.
                0888 50 13 35

                Коментар


                • #53
                  От: Кое-що за стрелбата

                  Това ще да е 180 грейн или тежък с една дума.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #54
                    От: Кое-що за стрелбата

                    Точно.Смятам/лично мнение/ че за този калибър за БГ е универсален.
                    0888 50 13 35

                    Коментар


                    • #55
                      От: Кое-що за стрелбата

                      При мен, само че в калибър 308., прострелката е на 100 м, но 4 см над центъра с патрон Геко Таргет 170 gr. и оптика 1-4х24. Пушката, Тика Т3 Лайт Батю, както и оптиката, е насочено към лов на гонка в средно гориста местност, т.е. максималната дистанция на която може да се опита изстрел, не надвишава 150 м. При тази прострелка, на споменатата дистанция ползвам основно 170 gr. Геко Плюс за тренировки по хартия, което ми позволява при лов спокойно да стрелям както с по-тежките 180 gr. Sako Super Hammerhead и Норма Орикс, така и по-леките 165 gr. Геко Ексрес и Хорнади InterLock BTSP. Разликата между СТП на групите с различните патрони на споменатата дистанция са незначителни и пренебрежими за ловни цели.
                      Последно редактирано от emil5koff; 23-02-15, 20:35.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Кое-що за стрелбата

                        170 грейн в 308-сравнително тежък,аз имам и 140,145,150 грейн и нищо над 170,един куфар 168 за е така да има.

                        Какво биеш с това?Прасенца?
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #57
                          От: Кое-що за стрелбата

                          Да, става въпрос за лов на диво прасе на гонка.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X