Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое-що за стрелбата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Продавам болтова карабина Бърно 98 в калибър .270 Уин

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    И на мен ми е интересно кога се ползва трети истрел и какво се бие на 200 метра с тоя калибьр и какво значение ще имат едни 2.5 см. долу.
    Трети изстрел при лов се ползва сравнително рядко. Когато се вдигне сюрията с прасета и започнат да минават в галоп през твоята пусия например. Аз лично съм стрелял пет поредни пъти по бягащ сръндак в кална нива. Разстоянието беше около 250-300м и лошото беше, че попаденията не вдигаха прах за да си коригирам предварението. Така и не уцелих правилното предварение.
    А при лов на хищници чрез примамване 150-200м си е нормално разстояние за изстрел.
    Моята карабина има много дълъг прав изстрел- на 300м падът на куршума е 15см. Практически по голяма цел- дива свиня, сръндак, елен до 300м не се правят никакви корекции и се стреля без да се мисли за падове на куршуми и пр. , което и е нужно за ловни цели. Отделно високата скорост на куршума- 960-990м/с начална скорост води то това, че до 100м на практика не е необходимо да се дава предварение по бягащо животно. Това също много улеснява стрелбата.
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • #32
      От: Продавам болтова карабина Бърно 98 в калибър .270 Уин

      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
      Трети изстрел при лов се ползва сравнително рядко. Когато се вдигне сюрията с прасета и започнат да минават в галоп през твоята пусия например. Аз лично съм стрелял пет поредни пъти по бягащ сръндак в кална нива. Разстоянието беше около 250-300м и лошото беше, че попаденията не вдигаха прах за да си коригирам предварението. Така и не уцелих правилното предварение.
      А при лов на хищници чрез примамване 150-200м си е нормално разстояние за изстрел.
      Моята карабина има много дълъг прав изстрел- на 300м падът на куршума е 15см. Практически по голяма цел- дива свиня, сръндак, елен до 300м не се правят никакви корекции и се стреля без да се мисли за падове на куршуми и пр. , което и е нужно за ловни цели. Отделно високата скорост на куршума- 960-990м/с начална скорост води то това, че до 100м на практика не е необходимо да се дава предварение по бягащо животно. Това също много улеснява стрелбата.
      Личи си че не стреляш виртуално....от клавиатурата,рано сабахлен!/ей-й-й изтървах още една българска дума!сори!
      Последно редактирано от mihov_1969; 07-02-15, 16:27. Причина: Беден речник!!!
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #33
        От: Продавам болтова карабина Бърно 98 в калибър .270 Уин

        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
        Личи си че не стреляш виртуално....от клавиатурата,рано сабахлен!/ей-й-й изтървах още една българска дума!сори!

        Михооооов Михов,то си личи кой стреля и си го е написал човека,а ти с джаулите и 2000 лисици до кога да те чакам да обясниш?Или да задавам само на стрелящи правилните вьпроси?


        А е още един - тия оптики от обявата ти един и сьщ монтаж ли ползват или имаш различни рингове за всяка една оптика?Причината да е на втора нула простреляна?


        И питам Георги Василев,че тебе те виждам колко си
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #34
          От: Кое-що за стрелбата

          Двата мерника естествено, че си вървят с монтажите! Просто ползват една и съща база- Уивър, релса Пикантини или, както още я наричат. Навремето имах и бързомер за тази база, но го смених с гонкаджийската оптика, за да мога да ползвам потенциала на пушката, ако излезе нещо над 100м.
          То при монтиране на оптика най-трудното(поне за мен) е да монтирам кръста строго вертикално. Останалото е песен.
          А се прострелват на втора нула, за да имат най-далечен прав изстрел, което е важно при лов. Ако погледнеш графиката, която си качил по-нагоре за кал .308 ще видиш, че ако за теб удовлетворителна точност е +-10см. от точката на прицелване, то ако си прострелял втора нула на 100м правия изстрел е до към 150м. Ако си прострелял на 180м(200ярда) правия изстрел е до към 250м. тоест до 250м. си сигурен че си 10см отгоре или отдолу от точката на прицелване и не му мислиш много. Сега, ако целиш лисицата не в тялото а в главата е друг въпрос....
          То за всеки калибър(или група калибри) се дава от производителите на патрони оптимално разстояние за прострелка на втората нула. Например за .270 е 200м или 200ярда(зависи откъде е производителя и вида на куршума), за 7,62х54R е 150м, за .22 е 70-80м.
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • #35
            От: Продавам болтова карабина Бърно 98 в калибър .270 Уин

            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            Отделно високата скорост на куршума- 960-990м/с начална скорост води то това, че до 100м на практика не е необходимо да се дава предварение по бягащо животно. Това също много улеснява стрелбата.
            За това трудно ще ме кандърдисаш , освен ако не си свил някакъв лазерен пищак от заспал войник на "федерацията" .
            ‎По 2 литра са само млякото и сока !
            WJ 4.7

            Коментар


            • #36
              От: Кое-що за стрелбата

              То зависи и колко бяга........ 3 м/с е около 12 км/ч за 0.1 сек. е 30 см. предварение............

              Коментар


              • #37
                От: Кое-що за стрелбата

                Първоначално публикуван от krras Преглед на мнение
                То зависи и колко бяга........ 3 м/с е около 12 км/ч за 0.1 сек. е 30 см. предварение............
                Така е. Ако целя прасето в ухото ще го ударя в белия дроб. Шокът на този калибър(.270) е такъв, че каквото съм ударил пада, като отсечено. Вярно, че един 150кг глиган се опитваше да стане след попадение в белия дроб, но имах време спокойно да го повторя.
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #38
                  От: Кое-що за стрелбата

                  Одавна подозирах, че оръжейния комплекс- патрон 7,62х54R и винтовка Мосин-Наган е изключително добър. Скоро попаднах на реални тестове на едни американци на оригинални снайперски пушки от ВСВ. Оказва се, че СССР е разполагал с най-добрия снайперски комплекс и класацията на снайперистите го потвърждава. http://www.snipercentral.com/snipers.htm#WWII
                  WWII Sniper Rifles Test.pdf
                  ВСВ_тест_снайперови_пушки.pdf
                  Забележете- група 16инча(колкото джанта) от 4 изстрела, на 900м, с пушка произведена през 1944г. и български патрони, произведени през 1956г!!
                  Последно редактирано от Георги Василев; 08-02-15, 18:12.
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кое-що за стрелбата

                    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                    Така е. Ако целя прасето в ухото ще го ударя в белия дроб. Шокът на този калибър(.270) е такъв, че каквото съм ударил пада, като отсечено. Вярно, че един 150кг глиган се опитваше да стане след попадение в белия дроб, но имах време спокойно да го повторя.
                    Тук има едно анимирано калкулаторче... http://hegering-schwelm.de/diejagd/v...hner/index.php

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кое-що за стрелбата

                      Много хубаво е анимирано това калкулаторче - ма едва ли може да каже нещо различно от аритметиката на krras и свеждането ѝ до практически измерения на Георги Василев.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кое-що за стрелбата

                        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                        Одавна подозирах, че оръжейния комплекс- патрон 7,62х54R и винтовка Мосин-Наган е изключително добър. Скоро попаднах на реални тестове на едни американци на оригинални снайперски пушки от ВСВ. Оказва се, че СССР е разполагал с най-добрия снайперски комплекс и класацията на снайперистите го потвърждава. http://www.snipercentral.com/snipers.htm#WWII
                        [ATTACH]776366[/ATTACH]
                        [ATTACH]776367[/ATTACH]

                        Забележете- група 16инча(колкото джанта) от 4 изстрела, на 900м, с пушка произведена през 1944г. и български патрони, произведени през 1956г!!
                        Според мен пушките са на едно ниво с останалите. Няма с какво да са по-добри, или по-лоши, що се отнася до точност. По това време, на прострелката са отсявали особено точните оръжия, из между хиляди други.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кое-що за стрелбата

                          Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                          Според мен пушките са на едно ниво с останалите. Няма с какво да са по-добри, или по-лоши, що се отнася до точност. По това време, на прострелката са отсявали особено точните оръжия, из между хиляди други.
                          Може и така да е(въпреки, че не съм убеден), но аз не случайно съм написал КОМПЛЕКС-патрон, пушка, оптически прицел. Какво, като пушката е добре направена, когато патрона не е (американски, английски) или оптическия прицел (нищо, че е Цаис) е с недостатъчно увеличение за възможностите на пушката и театъра на бойните действия(немски)?
                          Резултатите са красноречиви.
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кое-що за стрелбата

                            Не ми се търси в момента, но съм сигурен, че патроните за тези пушки /снайпери/ са специални, а не ширпотреба. Освен това значение има броя на снайперистите и 'големината' на пропагандата.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Кое-що за стрелбата

                              Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                              Не ми се търси в момента, но съм сигурен, че патроните за тези пушки /снайпери/ са специални, а не ширпотреба. Освен това значение има броя на снайперистите и 'големината' на пропагандата.
                              Има и специални/ много по ново време/. Това което прави снайпериста при масовите производства е да записва характеристиките при стрелба на отделни партиди боеприпаси! Така може да подобри попаденията си. От военните времена просто са използвали серийни оръжия / и сега го правят за някои модели/ които на тестовете са показали отлични качества.
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Кое-що за стрелбата

                                Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                                Не ми се търси в момента, но съм сигурен, че патроните за тези пушки /снайпери/ са специални, а не ширпотреба. Освен това значение има броя на снайперистите и 'големината' на пропагандата.
                                Специални са след ВСВ. Тогава не са били специални. Тези тестващите американци се е наложило да презаредят американските и британските патрони с еднакви куршуми и съвременни барути, защото са били трагични. Ти май не си прочел статията. Качил съм я и на български.
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X