Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Комисия Офроуд 2015

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Комисия Офроуд 2015

    Във връзка с подготовката за Офроуд сезон 2015, пускам новата наредба и бланките за членство на клубовете и лицензиране на състезатели (към съответните клубове, членуващи в БФАС). От тази година се позволяват отново еднократни лицензи. Припомням мейла на Комисията: offroad@bfas.bg
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от rocky; 05-02-15, 11:22.
    BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

  • #2
    От: Комисия Офроуд 2015

    Едно уточнение за Еднократните лицензи. Те струват 60 лева, но е необходимо да си направите и еднократна годишна застраховка в размер на 50 лева, или общо 110 лева на състезател първоначално. Ако желаете още един еднократен лиценз се плаща вече само 60 лева. За сравнение, постоянният лиценз /тип А/ за България, струва 170 лева с включена застраховка и на практика се избива за 2 състезания. Участията с еднократни лицензи важат точки и класиране в шампионата.
    Последно редактирано от rocky; 05-02-15, 14:20.
    BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

    Коментар


    • #3
      От: Комисия Офроуд 2015

      Календар към БФАС за 2015 година:

      Дата Кръг Състезание
      1 28.02-02.03 1 Баха България 2015 – Кърджали
      2 07.05-09.05 2 Варна Офф-роуд 2015
      3 24.07-26.07 3 Велико Търново Офф-роуд
      4
      5
      06.09-13.09
      11.09-13.09
      Открито
      4
      Балкан Маратон Рали
      Баха България 2015 – Самоков
      6 19.09-26.09 Открито Балкан Бреслау Рали
      7
      8
      16.10-18.10
      06.11-08.11
      5
      6
      Рали Добруджа 4х4
      Нетуъркс Офф-роад Рали - Русе
      Това е след малко допълнения.

      Коментар


      • #4
        От: Комисия Офроуд 2015

        Изключително и придължително съм обезпокоен от високите такси за визи за състезанията от рали рейда. Едно неаргументирано решение на бфас и си плащаме за 15 участника 1500 лв. Каква е методиката за определяне на тази такса . Плащаме си допълнително всичко с изключение на времеизмерването благодатение на Маринов и каква е технологията да има състезания проведени от други дисциплини без платена виза.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • #5
          От: Комисия Офроуд 2015

          Пламене прав си виж какво е положението до момента.
          Ето писмото на комисията след публикуване на наредбата:

          До УС на БФАС

          ПИСМО
          От
          Комисията за Офф-роуд
          Уважаеми Господа
          Във връзка с годишната наредба на БФАС за 2015 имаме един малък проблем. Надяваме се това да е техническа грешка, защото иначе ще изглежда като подигравка с нашата дисциплина. Това в момент когато се опитваме да мотивираме различни организатори да си включат традиционните състезания в шампионата е като удар под-кръста и към нашата комисия. Става дума за таксата от 1200 лв. за провеждане на състезание по Офф-роуд. Тази сума на фона на останалите спортове е най-високата за национален шампионат, дори Ралито и Пистата са по 1000лв., където се подпомагат от Министерството на спорта. От друга страна като се гледа мястото където е поставена нашата дисциплина между раликроса, автокроса, драга и дрифта, логичната такса за организиране би била 400-500лв. По добре е по-малки суми но редовно, защото пред никой организатор няма да можем да защитим сегашното положение и пак ще имаме или отказване на състезания от шампионата или неплатени такси към БФАС. Надявам се това недоразумение да бъде коригирано в логичните и приемливите граници.
          Във връзка с Календара за 2015 имаме две корекции:
          1. Да се коригира началната дата на „Балкан Офроуд Рали” (19-26.09.2015)
          2. Да се добави 7-ми кръг от Националния шампионат „Нетуъркс Офроуд Рали – Русе” с дати 06-08.11.2015
          Благодаря Ви предварително за корекциите, които ще направите за нас.
          Гр.София С уважение:/Ивайло Върбанов/ 12-12-2014г.

          Коментар


          • #6
            От: Комисия Офроуд 2015

            Ето отговора на УС на БФАС

            Изх.168
            София,19.12.2014

            ДО
            Г-н ИВАЙЛО ВЪРБАНОВ
            ПРЕДСЕДАТЕЛ НА
            КОМИСИЯ ОФФРОУД

            ГОСПОДИН ВЪРБАНОВ,
            По единодушно мнение на членовете на УС на БФАС, писмото Ви е написано в доста неприемлив стил за кореспонденция. Без да коментираме начина на излагане на “проблема“ и правотата на искането Ви, Ви уведомяваме за взетото решение:
            1.Таксата за АСК-та, организаторите на състезания по Оффроуд се променя:
            Такса по Годишна наредба-2015 г. - 1200 (хиляда и двеста) лева
            Решение на УС на БФАС от 17.12.2014 - 1000 (хиляда) лева
            2. Началната дата на “ Балкан Оффроуд рали“ ще се коригира :
            от 16.09.2015 както е записано
            на 19.09.2015 г.
            3.Оффроуд Рали-Русе с дати 06-08.11.2015 г. се приема като резервен кръг от Националния шампионат
            .
            ПРЕДСЕДАТЕЛ:
            РАДОСЛАВ КОЗЛЕКОВ

            Коментар


            • #7
              От: Комисия Офроуд 2015

              Аз лично не съм приключил темата, доколкото разбрах Христов е платил тази такса, но аз бих подкрепил всеки организатор, който не се поддаде на това изнудване от управляващите.
              Искам да видя как ще откажат организирането на състезание и ще им поискам обяснения на първото общо събрание.
              В момента в който приключим лицензирането ще видим какво може да се направи по въпроса, но мисля че кой прав кой крив няма място да се делим и да видим дали ще могат да ни спрат.

              Коментар


              • #8
                От: Комисия Офроуд 2015

                Жалка работа е този отговор. Не би следвало в официална кореспонденция да се коментира стила на кореспонденция с бфас има ли наредба за начина, по които да се отнасяме към началника. 400-500 лв е нормално и приемливо за състезание от нашия мижав калибър. Въпроса е защо настояват за това, а не приемат нормалното. Явно юрисконсутанта им е много пекан. Искаме дебат с федерацията и не се сещам кой от нашата черга наяма да се яви, а на Тодор, ще му връщата, ако стане.
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #9
                  От: Комисия Офроуд 2015

                  Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                  Аз лично не съм приключил темата, доколкото разбрах Христов е платил тази такса, но аз бих подкрепил всеки организатор, който не се поддаде на това изнудване от управляващите.
                  Иво ми се обади и аз му казах, че подкрепям писмото и искането, но понеже имах да прихващам една сума, трябваше да платя и да ми върнат после парите, че с прихващане беше трудно....
                  Аз също писах писмо, че ми е голяма сумата и че в Кърджали са две състезания с почти идентични длъжностни лица и да платя поне само едната такса, но не става...
                  Ето писмото и отговора...

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:БФАС 81214.jpg
Прегледи:1
Размер:92.4 КБ
ID:5642795

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard01.jpg
Прегледи:1
Размер:83.2 КБ
ID:5642796

                  Коментар


                  • #10
                    От: Комисия Офроуд 2015

                    Вчера говорих с председателя на БФАС, и той каза, че е информирал всички организатори, да си представят резултатите от веригата, за 2015г. Мисля, че има срокове и затова ви подсещам!
                    0887 526 564/ 0897 933 755 /

                    Коментар


                    • #11
                      От: Комисия Офроуд 2015

                      Коя верига?
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • #12
                        От: Комисия Офроуд 2015

                        Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
                        Вчера говорих с председателя на БФАС, и той каза, че е информирал всички организатори, да си представят резултатите от веригата, за 2015г. Мисля, че има срокове и затова ви подсещам!
                        Кой председател!?.....
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Комисия Офроуд 2015

                          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                          Коя верига?
                          Bulgaria Trophy Challenge

                          0887 526 564/ 0897 933 755 /

                          Коментар


                          • #14
                            От: Комисия Офроуд 2015

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            Кой председател!?.....
                            Радослав Козлеков!
                            0887 526 564/ 0897 933 755 /

                            Коментар


                            • #15
                              От: Комисия Офроуд 2015

                              Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
                              Вчера говорих с председателя на БФАС, и той каза, че е информирал всички организатори, да си представят резултатите от веригата, за 2015г. Мисля, че има срокове и затова ви подсещам!
                              Любо, за наша всеобща радост веригата от трофи състезания все още не е окупирана от БФСА и се надявам никога да не бъде.Както и траялния шампионат.
                              ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                              ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                              0896 846 246

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X