Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пловдивски мотоблок

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пловдивски мотоблок

    Здравейте колеги имам такъв проблем. Наскоро си купих пловдивски мотоблок на старо, сложихму нов дигател ломбардини дизел.Блока се справя олично но проблема е че трудно завива.Дори и без ремъркето.Постоянно са зацепени и двете колела.Някой ако е имал подобен проблем моля да помогне.

  • #2
    От: Пловдивски мотоблок

    Ако няма диференциал и двете колела са зацепени постоянно няма как да завива лесно, те обикновенно мотоблоковете са с диф.+блокаж. Дай повече инфо, винаги ли е завивал така има ли блокаж,диф. и тн..


    Коментар


    • #3
      От: Пловдивски мотоблок

      Провери данеби да има блокаж и да е зацепен постоянно!
      Най-добре е да имаш богати приятели!!!
      Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

      Коментар


      • #4
        От: Пловдивски мотоблок

        Имам 2 такива мотоблока и на двата съм махнал муфата за блокажа. Има една вилка ексцентрична, която държи муфата разделена, но се износва и изтърва муфата и тя се зацепва. Първия път правих нова вилка, но понеже не ползвам блокаж я махнах изцяло. След това стана същото на новия мотоблок. По същия начин го излекувах.

        Коментар


        • #5
          От: Пловдивски мотоблок

          Вилката която отцепва муфата е също износена и колелетата са постоянно зацепени. Въпроса ми е дали ако махна муфата ще може да се движи и без блокаж. Трудно ли се маха муфата.

          Коментар


          • #6
            От: Пловдивски мотоблок

            Здравейте колеги. Някой знаели къде се намира завода в Пловдив където се произвеждат скоростни кутии за Болгар Акме.Търся нова да си закупя.

            Коментар


            • #7
              От: Пловдивски мотоблок

              Здрасти колега. За съжаление завода го няма вече. Казваше се "Антон Иванов", в по-ново време "Финтехмаш" и се намираше на "Кукленско шосе" № 11,

              Коментар


              • #8
                От: Пловдивски мотоблок

                Без да искам изпратих отговора преди да го довърша. Та завода го няма вече, фалира разпродадоха имуществото и машините, една транспортна фирма го купи, заравни целият терен и започна да отдава складове под наем. Има един магазин за части за тези машинки в Пловдив, намира са до автогара Родопи, на улицата южно от Билла. Там имат много части.

                Коментар


                • #9
                  От: Пловдивски мотоблок

                  Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                  Имам 2 такива мотоблока и на двата съм махнал муфата за блокажа. Има една вилка ексцентрична, която държи муфата разделена, но се износва и изтърва муфата и тя се зацепва. Първия път правих нова вилка, но понеже не ползвам блокаж я махнах изцяло. След това стана същото на новия мотоблок. По същия начин го излекувах.
                  Колега дали случайно пазиш частите за блокажа ако може да спазарим тъй като при мен са премахнати а имам желание да го възстановя понеже ми е необходим.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пловдивски мотоблок

                    Със сигурност не съм ги изхвърлил, но не знам къде съм ги сложил. Трябва да ги потърся. Вилката не съм я махал, а си стои на капака за тапа. Премахнал съм само муфата и пружинката. Само че има два варианта на шлиците. По-старите са италианско производство, а по-късно започват и при нас да ги произвеждат. Научих го това, след като ми се счупи диференциала и при търсенето на нов установих разликите.
                    Да знаеш че на тази машина, от блокажа голяма полза няма. За да ти ги няма частите, най-вероятно вилката е износена и някой като мене ги е премахнал. С блокаж не може да се завие.
                    ПП Много е як мотоблока. Карал съм тон и половина баластра. В един голям баир започна да боксува, понеже няма тежест на предницата. Обърнах на задна и без никакви проблеми качих баира.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пловдивски мотоблок

                      Какво масло сипвате на двигателя че на моя ALN 330 му налях elf 10w40 да не съм направил голяма грешка.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пловдивски мотоблок

                        Възстанових блокажа и е хубаво да го има човек но това с вилката е много недомислено и се износва бързо.
                        С какво масло карате че аз на двигател ALN 330 му налях 10w40 полусинтетика от колата което ми остана и ме е
                        страх да не го съсипя.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пловдивски мотоблок

                          Няма да го съсипеш но по принцип тези и други подобни двигатели се карат с 10w30 продава се в магазините в които продават косачки, водни помпи и др. то си е специално за двигатели с въздушно охлаждане.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X