Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с парктроник на Jeep Grand Cherokee WK 3.0 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с парктроник на Jeep Grand Cherokee WK 3.0 CRD

    Здравейте Колеги,имам следният проблем:джипа беше в сервиз за смяна на хромираната лайсна ,на която са монтирани сензорите ( беше леко огъната,но парктроника винаги е работел безпроблемно). След смяната и изписва грешка с парктроника - съобщение "Service Park assist system" и след звуков сигнал отзад светват няколко червени лампички. Въпросът ми е- според вас интервенцията по смяната ли е най-вероятният причинител на проблема или някой от сензорите просто е здал? От сервиза твърдят,че не са пипали нищо и си се появява грешка,но на мен това никога не ми се е случвало преди. Благодаря Ви предварително!

  • #2
    От: Проблем с парктроник на Jeep Grand Cherokee WK 3.0 CRD

    От 3 смени на брони в 2 от случаите имах същия проблем. Върни им я в сервиза да си закачат жиците както трябва. Единия кабел в ляво (по спомени) идва малко къс и при леко усукване на бронята при поставяне, измъква кабела от куплунга. При една от смените се появих малко по-рано в сервиза и с ужас установих, че мърлявата паплач я е домързяло да донесе маса и бронята ми виси на кабелите.
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с парктроник на Jeep Grand Cherokee WK 3.0 CRD

      Благодаря ти много колега за споделеният опит.Утре съм там,дано си го оправят мърлячите!Поздрави!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с парктроник на Jeep Grand Cherokee WK 3.0 CRD

        Също може да има разместен сензор ( излязъл от гнездото ) , но това се вижда !
        Еди Рангелов : 0885 088 444
        Няма незаменими има незабравими хора !!!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с парктроник на Jeep Grand Cherokee WK 3.0 CRD

          Здрвейте!
          Имам малко по различен проблем с парктроника. Моят директно отказа. Бутонът за включване/ изключване не реагира, парктроника не се активира при ниска скорост или при включване на задна предавка. Просто изведнъж умря!
          Бушонът който по книжка е за парктроника е проверен и здрав.
          Релето чието наименование е PARC LIGHTS заменях с друго (по презумция здраво) и резултат няма.
          По мое му е заминал и трябва да се замени с нов, но преди това исках да попитам дали не е възможно да има друг проблем. Например друго реле, защита, модул накъкъв, или каквото и да било..?
          Благодаря предарително за вниманието!

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с парктроник на Jeep Grand Cherokee WK 3.0 CRD

            При диагностика се вижда точно кой сензор е проблемен не рядко след боядисване или демонтаж на бронята има зле закопчани букси и други неща , така че първо трябва да се уточни кой после проверка визуална и т.н. .....!
            Успех !!!
            Еди Рангелов : 0885 088 444
            Няма незаменими има незабравими хора !!!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X