Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка ДСК

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка ДСК

    Здравейте! Може ли с дебитна карта Visa Electron на Банка ДСК и дебитна карта Maestro на Банка ДСК да плащам в Германия, Австрия, Унгария и Сърбия по хотели, магазини и бензиносттанции? Мога ли да тегля от банкомати в тези страни със същите карти?

  • #2
    От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

    Ако мястото откъдето ще пазаруваш има знак VISA ELECTRON и MAESTRO би трябвало да нямаш проблем.
    Разбира се е добре да имаш резервен вариант (включително кеш).
    Дори с кредитни карти на някои места съм имал проблем - в дадения момент явно няма връзка с дадена банка и отказва дадена транзакция.
    На една далечна дестинация в един и същ град в някои магазини работеше една карта, а в други - карта на друга банка...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

      Жоро, а ти лично пазарувал ли си с дебитна карта Visa Electron на Банка ДСК и дебитна карта Maestro на Банка ДСК в посочените държави?

      Коментар


      • #4
        От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Ако мястото откъдето ще пазаруваш има знак VISA ELECTRON и MAESTRO би трябвало да нямаш проблем.
        Разбира се е добре да имаш резервен вариант (включително кеш).
        Дори с кредитни карти на някои места съм имал проблем - в дадения момент явно няма връзка с дадена банка и отказва дадена транзакция.
        На една далечна дестинация в един и същ град в някои магазини работеше една карта, а в други - карта на друга банка...
        +1

        Ако носенето на пари в брой не е опция (или носи твърде много тревоги), тогава може сметка в друга банка (за диверсификация) и към сметката - дебитна Visa или MasterCard (за Visa една от банките в БГ нарича продукта "кредитна карта с неснижаем остатък", а MasterCard-а си е "debit MasterCard").

        Коментар


        • #5
          От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

          Въпроса ми е за точно определени карти към определена банка?!!!
          Моля, ако някой знае отговора да пише!
          Не се интересувам от други карти на други банки, пари в КЕШ и подобни неща!!!

          Коментар


          • #6
            От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

            Първоначално публикуван от didodido Преглед на мнение
            Въпроса ми е за точно определени карти към определена банка?!!!
            Моля, ако някой знае отговора да пише!
            Не се интересувам от други карти на други банки, пари в КЕШ и подобни неща!!!
            Имам един гаечен ключ. Мога ли с него да завивам и да отвивам гайки по автомобили в сервизите в България? Ама конкретно, моля, без да ми обяснявате, че гайките могат да са шестостенни, ама могат и да не са, че могат да са размер 10, ама и размер 20, и да са на лесни или трудно достъпни места...

            Такъв Ви е въпроса, такива отговори получавате. Няма нужда от арогантност и нерви. На банковите карти им е нужна инфраструктура, която да свърже търговеца / банкомата с банката "издател", и работоспособността на тази инфраструктура зависи от банката, вида карта, марката карта, самия търговец, сумата за разплащане, и още 20 други фактора. В общия случай - работят. Понякога - не. В Германия конкретно понякога Visa Electron не ми работи, с Maestro съм нямал проблеми. Ама не значи, че няма да имам никога...

            Коментар


            • #7
              От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

              Първоначално публикуван от sdg Преглед на мнение
              ... понякога Visa Electron не ми работи, с Maestro съм нямал проблеми...
              Аз пък из Европа съм имал проблем с Маестро, а с Виза не! А сега де...

              За съжаление ще трябва да разбереш на място.
              Затова сега само АмЕкс нямам като тръгвам на някъде.

              Коментар


              • #8
                От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

                Ми точно определените карти от определената банка явно никой не е ползвал в определените държави. И щом не те интересуват други начини явно ти ще си първият, който да сподели челен опит. И си носи пари в брой! Е така да си имаш. Че чужбината далече!
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #9
                  От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

                  Точно на ДСК карти не бих разчитал в Европа.
                  Намери си банка разпознаваема там. Не е да няма. И си я питай за условията за теглене, за плащанията е ясно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

                    Повечето банкомати в Европа НЕ работят с Visa.Това лято бях луднал да обикалям по банките в населените места за да търся на коя банка автомата работи с Visa.За Maestroto по се намират,но най добре е с Master card.Нямаш проблеми с тегленето и плащането.С ДСК си е добре по Европа,че е малък комисиона при теглене на кеш-по спомени около 1%,за сравнение Булбанк ми взеха 36 евро за теглене на сума 700 евро.Но ВИНАГИ трябва да си имаш и малко кеш.
                    Успех.
                    Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                    Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                    0885 660 613

                    Коментар


                    • #11
                      От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

                      В Сърбия, Австрия, Италия и Франция съм ползвал на ДСК Маестро-то по бензиностанции и магазини. В Сърбия съм и теглил пари от банкомат, ама нито курса, нито таксите ми харесаха в последствие.

                      Обади се на ДСК и ги попитай директно. Т'ва не е тайна информация и ще ти я дадат.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

                        Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                        Повечето банкомати в Европа НЕ работят с Visa
                        Глупости!
                        Румъния, Унгария, Австрия, Германия, Дания, Норвегия, Франция, Италия и Испания - лично пробвано, неведнъж. Visa работи!
                        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

                          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                          Глупости!
                          Румъния, Унгария, Австрия, Германия, Дания, Норвегия, Франция, Италия и Испания - лично пробвано, неведнъж. Visa работи!
                          Глупости,ама друг път.Има знака на Visa и като поискаш да теглиш изписва,в момента транзакция на Visa не може да бъде извършена-(по бензиностанциите),това за теглене кеш.За плащане на касата е друго-няма проблеми.
                          Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                          Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                          0885 660 613

                          Коментар


                          • #14
                            От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

                            Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                            Повечето банкомати в Европа НЕ работят с Visa.Това лято бях луднал да обикалям по банките в населените места за да търся на коя банка автомата работи с Visa.За Maestroto по се намират,но най добре е с Master card.Нямаш проблеми с тегленето и плащането.С ДСК си е добре по Европа,че е малък комисиона при теглене на кеш-по спомени около 1%,за сравнение Булбанк ми взеха 36 евро за теглене на сума 700 евро.Но ВИНАГИ трябва да си имаш и малко кеш.
                            Успех.
                            Ако е за теглене кеш от банкомат-може и да е така, ама в магазините не е. Навсякъде където приемат пластмасите, Виза няма как да не фигурира.
                            А за комисионните е добре да се прегледат договорите които сте подписали при издаването на картите.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

                              Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                              Глупости,ама друг път.Има знака на Visa и като поискаш да теглиш изписва,в момента транзакция на Visa не може да бъде извършена-(по бензиностанциите),това за теглене кеш.За плащане на касата е друго-няма проблеми.
                              Както каза Пенчо, търси проблема в собствената си банка и условията.
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X