Обява

Свий
Няма добавени обяви.

vw Touareg няма мощност и прекъсва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • vw Touareg няма мощност и прекъсва

    Колеги имам проблем със VW Touareg 2.5tdi 174 к.с.-колата започна да прекъсва след 2000 оборота и няма мощност,като изключа от скорост и дам газ до долу не иска да вдигне повече от 4000 оборота,започнах да ходя по сервизи и ....правиха ми диагностика,на която не излязоха грешки и ми смениха дебитомер,вакумна помпичка и вакумни маркучи,БЕЗ НИКАКЪВ ЕФЕКТ!Моля за предположения къде може да е проблема,вече 2 месеца ходя по мъките и никои не може да ми реши проблема!Благодаря предварително.

  • #2
    От: vw Touareg няма мощност и прекъсва

    Не е лошо да опишеш кога и как е започнало всичко (след зареждане на кофти нафта например ..)
    Това да не покаже никакви грешки ... и да не върви колата .. меко казано странно. Правено ли е побългаряване нещо ?
    А да, и да вземеш да напишеш откъде си.

    Коментар


    • #3
      От: vw Touareg няма мощност и прекъсва

      от монтана съм,купих колата преди 6 месеца,проблемите започнаха с постепенна загуба на мощност от около месец,карам само с нафта от лукоил,преди 2 месеца ми изписа BRAKE ASSIST WORK SHOP закарах я в сервиз и отстраниха тазо грешка от таблото,2 седмици след това пътувах и се опитах да изпреваря друга кола и колата започна да прекъсва след 2300-400 оборота,спрях и и дадох газ до долу и от тогава не иска да вдигне повече от 4000 оборота на празен ход,а при изпреварване започва да прекасва след 2300 оборота,на диагностиката присъствах не излезе никъква грешка,само че незнам колко им качествена диагностиката,казаха ми че имат съмнения за турбината,смениха дебитомер,вакумна помпичка и вакумни маркучи,започна да има и разход на масло за 2000 км сам долял близо 2 литра?мисля да отида до сервиз на VW в софия,тъи като маисторите само предполагат и ми сменят здрави части БЕЗ ЕФЕКТ.Според вас вас турбината може ли да създаде пободни проблеми,засега не е сваляна,моля за мнения?Забравих да кажа че колата е без катализатор ако това има значение.

      Коментар


      • #4
        От: vw Touareg няма мощност и прекъсва

        Първоначално публикуван от dilqn_simeonov Преглед на мнение
        от монтана съм,купих колата преди 6 месеца,проблемите започнаха с постепенна загуба на мощност от около месец,карам само с нафта от лукоил,преди 2 месеца ми изписа BRAKE ASSIST WORK SHOP закарах я в сервиз и отстраниха тазо грешка от таблото,2 седмици след това пътувах и се опитах да изпреваря друга кола и колата започна да прекъсва след 2300-400 оборота,спрях и и дадох газ до долу и от тогава не иска да вдигне повече от 4000 оборота на празен ход,а при изпреварване започва да прекасва след 2300 оборота,на диагностиката присъствах не излезе никъква грешка,само че незнам колко им качествена диагностиката,казаха ми че имат съмнения за турбината,смениха дебитомер,вакумна помпичка и вакумни маркучи,започна да има и разход на масло за 2000 км сам долял близо 2 литра?мисля да отида до сервиз на VW в софия,тъи като маисторите само предполагат и ми сменят здрави части БЕЗ ЕФЕКТ.Според вас вас турбината може ли да създаде пободни проблеми,засега не е сваляна,моля за мнения?Забравих да кажа че колата е без катализатор ако това има значение.
        Аз лично бих започнал със смяна на горивния филтър и диагностика на дюзите. Не за друго, но може би е най-евтино и бързо. Оглед на маркучите за развакумиране също не е лоша идея. Може би и промивка на резервоара/горивопроводите. Много коли(автоматици) имат ограничение до 4к оборота на място при P и N позиция на скоростите, така че незнам това дали е проблем или винаги е било така при теб. А тубината мисля, че първо трябва да почне да свисти поне, както и да припушва повече отзад при проблем с нея. Но да прекъсва двигателя едва ли.
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • #5
          От: vw Touareg няма мощност и прекъсва

          Закарай я някъде да изчистят геометрията на турбото.

          Коментар


          • #6
            От: vw Touareg няма мощност и прекъсва

            Първоначално публикуван от dilqn_simeonov Преглед на мнение
            ,..... ... има и разход на масло за 2000 км сам долял близо 2 литра?.... ... .
            Това е основното!
            Търси причината.
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #7
              От: vw Touareg няма мощност и прекъсва

              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
              Закарай я някъде да изчистят геометрията на турбото.
              Под геометрията по-скоро имаш предивд акутатора(вакумното управление) или самите подвижни лопатки на ротора в топлата част?

              И идея къде ги правят тези работи без да искат да ми вземат пари като за рециклиране на цялото турбо и ориентировъчна цена?
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • #8
                От: vw Touareg няма мощност и прекъсва

                В сервизите сваляне слагане и почистване от 80 лв нагоре
                vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
                Suzuki GSR600 98 hp
                Nissan Pathfinder 174 hp
                0878222 три 3 шест

                Коментар


                • #9
                  От: vw Touareg няма мощност и прекъсва

                  Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                  Под геометрията по-скоро имаш предивд акутатора(вакумното управление) или самите подвижни лопатки на ротора в топлата част?

                  И идея къде ги правят тези работи без да искат да ми вземат пари като за рециклиране на цялото турбо и ориентировъчна цена?
                  На вакумния актуатор няма какво да му направиш освен смяна и реглаж с помпа.За лопатките говоря, те блокират.Цената всеки сервиз си определя ,но е около 100лв не повече!!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X