Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Просторен семеен автомобил с добър клиренс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Просторен семеен автомобил с добър клиренс

    Здравейте,

    Търся просторен семеен автомобил в промеждутъка 10-12 хил., който ще ползвам малко в града и повече на дълъг път, а просвета отдолу ми е нужен заради последния участък от пътя до вилата – около 500 метра стръмно и изровено, които се качват и с лека кола, но с доста зор (без пътници, без багаж). На година навъртам под 10 хил. км., затова предпочитам нещо което да не ме изненадва с безобразно скъпи ремонти, защото просто няма как да ги избия с каране.

    За да добиете по-добра представа, ще кажа, че притежавах доскоро CR-V 1 ген., която се справяше безпроблемно, но принудително се разделихме с нея и сега реших направо да търся нещо по-ново и по-комфортно:

    1. Nissan X-trail 136 к.с. DCI – доскоро само това гледах, но имам някакви колебания относно модела, а и запазени бройка видях само една, но я изтървах.
    2. Honda CR-V II след 2005 г. – не знам дали си заслужава цената, предвид че вътре е като 1-ва генерация, а дизела (които са масовата опция след фейслифта) имал проблемен съединител

    Гледах още:

    3. Subaru Outback III (след 2004) – плаши ме скъпата поддръжка
    4. Toyota RAV4 – пробвах дългата база, но определено ми е тясна
    5. Hyndai Tucson/KIA Sportage – сториха ми се много „дървени“ отвътре
    6. Honda CR-V III - определено ми е над бюджета, но по-скоро се чудя дали предлага нещо повече от 2-ра ген., за да си заслужава разликата в цената (и чакането, за да ги събера)

    Изчел съм всичко възможно за посочените фаворити и доста за останалите марки, а въпросът ми е пропускам ли нещо като модел или да продължавам да търся?

    Благодаря!

  • #2
    От: Просторен семеен автомобил с добър клиренс

    Дачия Дъстер?

    Коментар


    • #3
      От: Просторен семеен автомобил с добър клиренс

      Преди 2 месеца и аз се разделих с второто ми CR-V I-ва генерация и минах на II-ра, само че бензин. Определено комфорта е по-добър, а за рентабилност няма да ти казвам, трябва да си се убедил сам. Съединителят на дизела не е проблемен, просто е скъп консуматив, както на всеки дизел с демпферен маховик. Не знам, какво повече може да предложи III-та генерация, освен автоматичната ск.кутия за дизела след 2009-а година. В този ред на мисли, каквато и марка да избереш, препоръчвам автоматик.

      X-trail, на практика е идентичен със CR-V-то - размери, разход на гориво, подобна концепция на задвижването ... Нямам представа как е откъм комфорт и поведение на и извън пътя и поддръжка.
      Последно редактирано от krasi-mir; 01-02-15, 11:29.
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • #4
        От: Просторен семеен автомобил с добър клиренс

        Диско 2 не се ли вписва? Много по-просторна от изброените, евтини части, приличен разход и макар и дървено на външен вид, изключително комфортно. За тоя бюджет може да се намери перфектен екземпляр.
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #5
          От: Просторен семеен автомобил с добър клиренс

          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
          Диско 2 не се ли вписва? Много по-просторна от изброените, евтини части, приличен разход и макар и дървено на външен вид, изключително комфортно. За тоя бюджет може да се намери перфектен екземпляр.
          Не е моята кола това, просто визуално ме отблъсква, колкото и тъпо да звучи.

          Иначе дъстъри гледах по обяви, но не съм карал, не знам освен годината други плюсове има ли?

          Коментар


          • #6
            От: Просторен семеен автомобил с добър клиренс

            Сетих се да уточня нещо важно - шума в купето при скорост от 140 км/ч, понеже това е малко по-трудно да го тествам с всеки автомобил, ще съм благодарен който има опит с посочените или друго предложение да сподели и по този показател как се справят.

            Коментар


            • #7
              От: Просторен семеен автомобил с добър клиренс

              Първоначално публикуван от stalimirov Преглед на мнение
              Сетих се да уточня нещо важно - шума в купето при скорост от 140 км/ч, понеже това е малко по-трудно да го тествам с всеки автомобил, ще съм благодарен който има опит с посочените или друго предложение да сподели и по този показател как се справят.
              По показател "шум",Дъстер-а отпада... .

              Коментар


              • #8
                От: Просторен семеен автомобил с добър клиренс

                Първоначално публикуван от hhris08 Преглед на мнение
                По показател "шум",Дъстер-а отпада... .
                И не само - багажника му е 1/2 от този на CR-V 1, а и вътре е по-тясно.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #9
                  От: Просторен семеен автомобил с добър клиренс

                  Привет, колега.
                  Скъпата поддръжка при Субару Аутбек след 2004 е мит - поне за него мога да говоря с право, защото 5-та година карам такъв. Вярно, че за тези пари трябва да си голям късметлия да намериш кола на малко километри, но не е изключено. За шума в купето над и около 140 км в час няма да останеш доволен, защото не е от най-безшумните. За сметка на това обаче е сигурна, надеждна, прилично комфортна и ако не си търсиш белята няма да те остави никъде извън и на пътя. Това ми е 8 или 9 лек автомобил и с никой от предишните не съм се чувствал така сигурен и удовлетворен.
                  Късмет и успех в търсенето.
                  Поздрави.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Просторен семеен автомобил с добър клиренс

                    Първоначално публикуван от pj Преглед на мнение
                    Привет, колега.
                    Скъпата поддръжка при Субару Аутбек след 2004 е мит - поне за него мога да говоря с право, защото 5-та година карам такъв. Вярно, че за тези пари трябва да си голям късметлия да намериш кола на малко километри, но не е изключено. За шума в купето над и около 140 км в час няма да останеш доволен, защото не е от най-безшумните. За сметка на това обаче е сигурна, надеждна, прилично комфортна и ако не си търсиш белята няма да те остави никъде извън и на пътя. Това ми е 8 или 9 лек автомобил и с никой от предишните не съм се чувствал така сигурен и удовлетворен.
                    Късмет и успех в търсенето.
                    Поздрави.
                    Благодаря, колеги, за отзивите. Лично покарах онзи ден за сефте аутбек като от подписа ти. Сега, може и от бройката да е, но не ми допадна - като возия ми се стори твърда, на задните седалки тесничко (аз съм 186 и главата трябваше да ми килната настрани, да събера), а автоматикът ми се стори муден, но друг автомат не съм карал, така че може и в мене да е проблемът. Но заради твоя отзив ще го върна обратно в списъка, поне докато не тествам още една бройка. Иначе за субару само хубави неща съм чувал от собственици.

                    За Kia Sorento някой да сподели впечатления как се справя с возията и шума?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Просторен семеен автомобил с добър клиренс

                      огледай след 2006г Хюндай Санта Фе бензин голям, здрав, безшумен или Форд Маверик /Мазда Трибют една и съща кола със различни имена - 2i или 2.3i също здрави и широки е малко шумни над 130км и са икономични ,стават за газификация !!! Хюндай имат добра сервизна мрежа и персонал

                      Коментар


                      • #12
                        От: Просторен семеен автомобил с добър клиренс

                        Първоначално публикуван от tatii Преглед на мнение
                        огледай след 2006г Хюндай Санта Фе бензин голям, здрав, безшумен или Форд Маверик /Мазда Трибют една и съща кола със различни имена - 2i или 2.3i също здрави и широки е малко шумни над 130км и са икономични ,стават за газификация !!! Хюндай имат добра сервизна мрежа и персонал
                        Колега, визираш последната ревизия на първа генерация (с 2.7 л. v6) или 2-рата генерация... ето на това попаднах и няма да крия, че изглежда доста добре http://goo.gl/Kf8jTs

                        Коментар


                        • #13
                          От: Просторен семеен автомобил с добър клиренс

                          Гледам една статия за препоръчвани коли 4x4. За този бюджет ще се вземе доста читаво волво XC 70 с голям мотор . Може да останат 4-5 хиляди за гориво .
                          Land Rover Discovery
                          Където е текло пак ще тече ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Просторен семеен автомобил с добър клиренс

                            Киа Соренто определено вози твърдо, или по-точно - стегнато, защото е със шаси. Иначе има място колкото искаш, не е чак толкова шумна при 140 км./час, но много зависи и от гумите. Ако си с гуми за офроуд, няма как да не са шумни. Доста комфортен джип е, или поне на мен си ми харесва. Частите са евтини и ако уцелиш читав екземпляр няма да има нужда от ремонти. Аз, лично, препоръчвам Соренто от 2002-2003 г. защото са по здрави и по-евтини за поддръжка. От сервиз на КИА ми казаха същото и не мисля че са ме излъгали. Успех!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Просторен семеен автомобил с добър клиренс

                              RAV4- предпоследния модел - 2008-13 не е тесен и е достатъчно безшумен

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X