Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на електрожен-инверторен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Избор на електрожен-инверторен

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Казва му се динамичен пазар.
    Абеее да ХХЛ на този пазар. Сигурно не повече от 10 човека реално знаят какво се случва останалите разчитат, че като бръкнат в чувала няма да извадят oIo.
    Никога , ама никога не съм се чувствал толкова тъп.

    Коментар


    • #77
      От: Избор на електрожен-инверторен

      Добре де не си тръгнал да купуваш самолетоносач,а елекрожен.Разумните варианти са два:
      -Отиваш при един от доказаните (поне във форума) търговци-АИГ,Пансим и тн...
      -Отиваш в РЕДКО,Харко,Аметист и тн и според бюджета пазаруваш.
      Лично препоръчвам първия вариант.Търси машина 140-160А с 2х4м 16мм2 кабели.
      Кое точно му е сложното?
      "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
      Mark Twain
      СтоЕнчA

      Коментар


      • #78
        От: Избор на електрожен-инверторен

        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
        Абеее да ХХЛ на този пазар. Сигурно не повече от 10 човека реално знаят какво се случва останалите разчитат, че като бръкнат в чувала няма да извадят oIo.
        Никога , ама никога не съм се чувствал толкова тъп.
        По какъв повод се чустваш тъп? То човек не може да разбира от всичко. Отиваш при соказано читав търговец, опитваш машината в режимите, в които ще я ползваш, и си правиш преценката на база впечатление от машината, цената и и търговеца. Като със всяко друго нещо дето се купува.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          От: Избор на електрожен-инверторен

          Обикновено за всяко нещо мога да си създам поне малка представа какво искам?

          Сериозно се зачетох за инверторите, и имам един въпрос
          Защо заваръчно напрежение е толкова различно при различните марки.
          Какво показва? Забелязах че есаб е около 20-25, докато при китайци 60- 92В

          Коментар


          • #80
            От: Избор на електрожен-инверторен

            А колко щеше да е лесно, ако беше набелязал няколко въпроса и ми се бе обадил по телефона. Ама...щом така повече ти харесва...
            Панайот Бърдарски
            0887 60 77 22

            Коментар


            • #81
              От: Избор на електрожен-инверторен

              20-25 е напрежението по време на заваряване. 60-90 е напрежението на празен ход. Последното не показва нищо съществено - евентуално по-високо напрежение на празен ход значи по-лесно палене, ама само евентуално. Лесното палене не зависи само от това.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #82
                От: Избор на електрожен-инверторен

                Понеже темата е за инверторни електрожени, имам един тъп въпрос от човек, който с тоците не е много на "ти".
                Предполагам се споменава изходния ампераж, за тези които говорите.
                Не съм видял на нито един да се споменава консумацията в киловати. Тази от мрежата.
                Имам на разположение един Телвин в момента, не особено мощен. около 120 А по спомен. Баща ми, успял да прецака агрегата с него, като не е заварявал кой знае колко. Та, колко аджеба харчи такъв електрожен, че да озори 3,5 кВ агрегат, който има почти 4кВ пикова мощност.
                Сега не мога да разбера четките ли е прецакал, щото едната изглежда счупена, или AVR-a.
                И инвертор с какви показатели за лозници да търся, че агрегата да си го кара?
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #83
                  От: Избор на електрожен-инверторен

                  Щом са четките не е от електрожена.

                  Иначе работното напрежение на заваръчната дъга е нещо между 20 и 40 волта при ръчно заваряване. Ако не бъркам нещо.

                  Тъй че 3 киловата генератор няма как да изпукаш по мощност.

                  По друго може.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Избор на електрожен-инверторен

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Много просто - казва му се лакомия.
                    Не е това! Не е и хич просто !
                    До преди около може би две години, евтини електрожени на цени до 300лв. предлагаха само хасковските фирми , и ги плюехте че не били убави ! Сега електрожени на цени до около 300лв. предлагат ДОКАЗАНО читави търговци и производители ,и електрожените им са убави,... а пък хасковските - не са?!Интересно????
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Избор на електрожен-инверторен

                      Благодаря!
                      Нямам идея как се е еслучило, но преди това е пробвано с друг инверторен и не е имало проблеми. На мен ми върши работа и само с до 2,5 електроди да работи. За елементарни спорадични заварки на вилата. Там нямам толкова силни токове, освен двата генератора.
                      В момента генератора е разхвърлян и е възможно едната четка да се е счупила, щото е много по-къса. Ще сменям и ако не е от това, АВР-а ще е .
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Избор на електрожен-инверторен

                        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                        Не е това! Не е и хич просто !
                        До преди около може би две години, евтини електрожени на цени до 300лв. предлагаха само хасковските фирми , и ги плюехте че не били убави ! Сега електрожени на цени до около 300лв. предлагат ДОКАЗАНО читави търговци и производители ,и електрожените им са убави,... а пък хасковските - не са?!Интересно????
                        Това има някакво обяснение...пробват различни модели от различни места. Наблюденията ми са че купуват най-евтините машини, въобще не говоря само за електрожени, в нашия сервиз идват много от творенията им, помпи, двигатели, генератори....двутактовите резачки и косачки пък въобще отказваме да ги гледаме. Инвертори от хасковските нося периодично на Данчо, мнението му е лошо като цяло, неотговарящи характеристики, кофти елементи, лоши спойки, все предпоставки да ти скъсат нервите. Обикновено купуват най-евтините машини, крият се като мишоци и продават без ДДС по пазарите или през интернет, като подателя на товарителниците е все различен. Така ти се виждат евтини машините. Аз познавам хората в две от фирмите, Булпауър и Витолукс. Самия факт, че имат инвертори от 6 различни цвята говори сам. И не, машините не са еднакви. Това е моето мнение, който иска да ходи на битака и да си купи инвертор, да знаете че ги ремонтираме, понякога и без да са работили или след като са работили малко. Ремонта не струва много, но обезмисля евтината покупка.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Избор на електрожен-инверторен

                          Иначе казано съвсем си е това и е съвсем просто. Казано още по-просто - хасковци са просто търгаши, които със сигурност продават на максималната цена, на която е възможно да продават, и са съвсем наясно какво продават. Точно на тяхна машина съм бил свидетел как през месец е при Данчо на ремонт. Сменя се каквото дефектира, мерят се сигнали, всичко изглежда наред, като я отвориш изглежда досущ като друга от друг търговец, ама едната работи, а другата е през месец на ремонт. Което говори едно-друго за това от какви части е правена, нищо че като я гледаш на снимка е еднаква отвътре. Един бракуван или нефелен траф например, купен за жълти стотинки от бунището на няколкото читави фирми като Jasic например, е достатъчен за да имаш много трудно поправим дефект.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Избор на електрожен-инверторен

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            - хасковци са просто търгаши, които със сигурност продават на максималната цена, на която е възможно да продават...
                            Е щом казваш.......!Само че на мен точно това ми беше интересно ,как така честните търговци успяха да достигнат техните,... та дори и по ниски от техните цени и то с включено ДДС и електрожените им да са по-качествени?!Наистина ,ама наистина ми е много интересно кво ли има в тия елктрожени че да са хем евтини хем пък и убави???
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Избор на електрожен-инверторен

                              От събота с нова придобивка.
                              ДЕЛ 250 амп. трифазно.С 10 метра кабел и дистанционно управление.
                              Днес изгорих един пакет четворка.
                              Обещавам пълен тормоз.
                              ........................
                              Иван Маринов
                              CRF 250 X
                              Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Избор на електрожен-инверторен

                                Машината е създадена за тормоз. Предназначена е и да ти изкарва пари.
                                Имаш регулируем Arc Force. Нагласи го така както ти е удобно.
                                Карай го като с чужда кола, жена и т.н. Само го продухвай вътре от време на време от металните стружки и газ колкото издържиш....
                                АИГ-Заваряване ООД
                                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                                http://www.aigwelding.com
                                0889 522 036

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X