Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на електрожен-инверторен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на електрожен-инверторен

    Та колегата драгозов е представителя на тея гизмита
    А за обратно включените кабели е правилно в зависимост от електрода,на кутията си пише.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #32
      От: Избор на електрожен-инверторен

      Отдавна не съм, но още ги продаваме. Зарядните са хубави, но заваръчните са слабички и със скъпи ремонти.

      Коментар


      • #33
        От: Избор на електрожен-инверторен

        Първоначално публикуван от azzaro Преглед на мнение
        Както казах със машината няма да правя монтажни заварки или нещо от този сорт, а като изляза във отпуска ще слизам до мазичката и ще изхабявам няколко електрода. Целта ми е да се усъвършенствам.

        И, да когато става въпрос за пари трябва да си по-скромен особено когато не валят С най-голямо удоволствие бих си взел някоя скъпа машина (след няколко години може би!), но на този етап мога да се задоволя единствено с това. Въпроса беше дали си струва!

        Колко и каква гаранция му дават? На сайта не пише.
        АИГ-Заваряване ООД
        Производител на заваръчни апарати "DEL"
        http://www.aigwelding.com
        0889 522 036

        Коментар


        • #34
          От: Избор на електрожен-инверторен

          Гледах една друга машинка за 250лв а ако искаш и маска 280лв гаранцията беше за 2 години, а тук щом не пише явно няма такава което е кофти в случая.

          Коментар


          • #35
            От: Избор на електрожен-инверторен

            Първоначално публикуван от azzaro Преглед на мнение
            Както казах със машината няма да правя монтажни заварки или нещо от този сорт, а като изляза във отпуска ще слизам до мазичката и ще изхабявам няколко електрода. Целта ми е да се усъвършенствам.

            И, да когато става въпрос за пари трябва да си по-скромен особено когато не валят С най-голямо удоволствие бих си взел някоя скъпа машина (след няколко години може би!), но на този етап мога да се задоволя единствено с това. Въпроса беше дали си струва!

            Колега въпроса ти е дали си струва.Лично според мен не си струва да се копува.
            1.С парите наистина трябва да си скромен когато не валят и това е една от причините заради което ти казвам че не си струва,защото евтиното в този случай ще ти излезе скъпо.
            2.Казваш да се усъвършенстваш и след това по яка машина,да ама усвършенстването става с базични електроди и така на татък а на евтините китайчета базичните са им мъка от всякъде/казвам ти го от личен опит/
            3.Когато купуваш такава машина винаги си проучи сервиза има ли няма ли и за какво иде реч с две думи каква им е подръжката,защото не се знае кога какво ще стане,може да я изтървеш да счупиш нещо и така на татък
            4.Не искам да правя реклама на никой но ще го кажа така,имам купени две машини от колеги от този форум занимаващи се с продажби на такава техника и съм адски доволен и от двете машини.
            Всички написани от мен неща са си лично мое мнение изградено с времето и доста често научено по трудния начин,не искам да ангажирам никой с мнението си.Всеки преценя сам за себе си какво да направи и колко му са ценни труда и парите

            Коментар


            • #36
              От: Избор на електрожен-инверторен

              Малко извън темата,но какво е ПВ,какво зависи от него,при какви условия?
              Yamaha Yz450F
              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
              Всичко с ''рошави''гуми!

              Коментар


              • #37
                От: Избор на електрожен-инверторен

                ПВ е времето през което една машина може да работи за 10 минути при определена стойност на тока. Колкото е по-високо, толкова повече държи на натоварване машината. 30% пв при 160А е 3 минути работа и 7 минути почивка за машината. 60% пв е 6 минути работа и 4 минути почивка. Като си на обект и слънцето пече яко машината, то тя прегрява по-бързо и ако е от евтините трябва да я чакаш да се охлади, защото сработва защитата и изключва.

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на електрожен-инверторен

                  Благодаря за разяснението!От много време като чета,тук във форума го срещам,и сега вече знам за какво става въпрос.
                  Yamaha Yz450F
                  Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                  Всичко с ''рошави''гуми!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на електрожен-инверторен

                    Първоначално публикуван от azzaro Преглед на мнение
                    Пичове, така и така има вече направена тема:

                    Смятам да направя също като автора и да закупя електрожен който да ползвам за вкъщи, най вече тренировки.

                    Какво мислите за тази машинка, струва ли си? (Цената е 290лв)

                    Електрожен инверторен-TIG MMA 200 + АРГОН

                    Могат да се използват както за ръчно електродъгово заваряване така и за заваряване с нетопим електрод в защитна газова среда ”АРГОН”. Електрожените са изключително олекотени, притежават отлични заваръчни характеристики, позволяват използването на всички видове електроди (рутил стандартен, неръждаем, чугунен и стоманен) с диаметър от 1мм до 4мм.включително
                    Вградени функции:
                    HOT START - за облекчено запалване на заваръчната дъга.
                    ANTISTICK - против залепване на електрода.
                    ARC FORCE - за стабилизиране на дъгата по време на заваряването.
                    Гарантирано заваряване с всички видове електроди с дебелина до 4mm., включително и с волфрамов електрод в защитена среда (TIG). Изключително високо качество на заварката както при черни, така и при цветни метали алуминии.
                    Моделите ”VIKI TIG MMA-200” са апарати за ММА и ТИГ- електродъгово заваряване и заваряване с волфрамов електрод в защитна газова среда. Превключването между двата режима става много лесно, посредством ключе на лицевия панел
                    СПЕЦИФИКАЦИЯ:.
                    Автоматично охлаждане с вентилатори.
                    Захранващо напрежение AC V 220/50Hz.
                    Обхват на заваръчния ток /А/: 10-180А
                    Тегло: 7кг.
                    Размери: височина 28см.,широчина 17см.,дължина 37см.
                    Степен на защита IP 21
                    Входяща мощност (KVA) MMA/TIG- 6,6/4,5
                    Консумирана мощност при 100% натоварване/200А/: ММА-28V/TIG-18V
                    Окомплектовка: кабел за маса, кабел с ръкохватка за електроди, аргонова ръкохватка /шланг за TIG



                    А иначе като визия е такъв
                    Колега, имам същия, но 250 амперовия модел. По съвет на вносителя взех него понеже разликата в качеството между двата била доста осезаема. Имам го от няколко месеца и за това време съм изгорил няколко килограма базични електроди EVB50 3,20мм. Пробвал съм го и с 4,00мм рутилови като не срещнах трудности. Режима му на работа е електрод след електрод до към 10 броя последователно. Никога не е светвала лампата за термозащита или да е сработвала защита. Нарочно съм залепвал електрод и съм го чакал 15-20 секунди, работил съм с разменени кабели, къде нарочно за различна полярност, къде по грешка и все още си работи машинката. От скоро ползвам и аргона. Изпълнението на ръкохватката си е доста китайско, но за учудване върши работа. Проблем са наистина консумативите към нея, а именно чашки и цангодържачите, не съвпадат с тези които съм пробвал 2 магазина, но за сега тези вършат работа.
                    ПС. функциите hot start и antistick ми се струва че ги има само в описанието, особенно при работата с базични електроди и то с FOX EV50. Разбира се след няколко електрода му хващаш прищявките.
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-06-15, 07:29.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на електрожен-инверторен

                      Привет на всички,
                      От днес имам ДЕЛ ММА 160. Уникално добре работи,допреди малко с брат ми се занимавахме с него в гаража. Много благодарности и на Георги, изключително добро отношение към клиентите. Заварявах с два вида електроди- Райдер 2,5 мм и Ейнхел 1,6. Ръкохватката с електрода бе включена на + електрод.
                      Направи ми впечатление че електродите на Райдер се палят една идея по-лошо , а също така оставят една шуплеста шлака, която се изчуква мноого трудно.
                      С електродите на Ейнхел нямаше подобен проблем. Палеха с едно драсване а шлаката се отстранява изключително лесно. Засега впечатленията ми са това, но машината е уникална...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на електрожен-инверторен

                        Райдер са по добре и от вежен
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на електрожен-инверторен

                          Какви електроди Райдер сравняваш с Вежена. Аз си му намирам приложение на Вежена, дори го предпочитам пред марковите му събратя за специфични случаи.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на електрожен-инверторен

                            Бачкам преди три години я Чехия в ТЕЦ-Мелник и един цървул ми вика - Т'ва е Есаб, моето момче, не е като Веженчето.
                            Викам му - А, бе, цървул, чети какво пише на кутията преди да лалджийстваш.
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на електрожен-инверторен

                              Ха.....там съм сега, сменяме един котел. Мистъра Хонза /ако е същата фирма/ е много смотан. Ама малко плащат и ще ги зарязвам. Държи на ОК 121.....бил супер за него.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на електрожен-инверторен

                                Първоначално публикуван от TTsekov Преглед на мнение
                                Привет на всички,
                                Ръкохватката с електрода бе включена на + електрод.
                                Това защо ?
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X