Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СПИРАЧКИТЕ ЗАДЪРЖАТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • СПИРАЧКИТЕ ЗАДЪРЖАТ

    Спирачките задържа и то сериозно.След като разбрах това, се насочих към задницата защото отпред бяха сменени гумички на цилиндрите и единият маркуч.Първо смених маркуча от задният мост към шасито.Подобрение никакво.Свалих барабаните и се оказа че дясното цилиндърче от едната страна е блокирало-смених го.Резултат нула.Левият цилиндър ми се видя че не отваря и затваря много гладко,почистих и го раздвижих.Но имах ново и го смених.Ефект пак нямаше.След всяка намеса изкарва час два най много ден и проблемът се повтаря.Ще бъда благодарен ако някой е имал същият проблем или знае за него и го сподели.

  • #2
    От: СПИРАЧКИТЕ ЗАДЪРЖАТ

    Аз бих проверил точно ремонтираните места. При пипане на джантите с ръка как е жегата? Сменените гумички може да са менте.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: СПИРАЧКИТЕ ЗАДЪРЖАТ

      Аз имах същия проблем с Паджерото преди години. Карах го в един слънчев ден, оставих го за няма и час, след това се качвам, потеглям и бум - спирачките задържат. Търсих решение на проблема къде ли не и в моя случай се оказа проблем в спирачната помпа. Имало някакъв ръб от вътрешната й страна и ми казаха, че ще се наложи смяна. Взех друга (втора употреба), сложихме я и беше се оправило за няколко месеца, след това пак същата история. След това вече ми беше писнало и мислех да го оставям, но реших да обезвъздуша системата. Отворих капачката, наливам течност, обезвъздушавам, наливам-обезвъздушавам и накрая затварям капачката и на предно ляво колело пак обезвъздуших и си викам край - каквото стане. Карах го така ден, два, три и не задържаха. След тази процедура нямам проблеми до момента. Разбира се, след тази процедура съм сменял задни дискове с накладки, предните дискове отново смених, заедно с едно цилиндърче. И още същия онзи ден, в който обезвъздушавах системата, се замислихме с баща ми какво може да е станало, че от едно обезвъздушаване да се оправи. В моя случай, на капака на спирачната помпа имаше една гума, която явно уплътнява или й е друга функцията, не знам. Но последното обезвъздушаване беше на предно ляво колело (от страната на шофьора), което след "размисли и страсти" се оказа най-малкия кръг и явно като сме обезвъздушавали, се е образувал вакуум и спирачките не задържат, поне така си го обясняваме и до ден днешен, защото не видяхме друго логично обяснение. Не знам при теб, дали след смяната на спирачната помпа ще се реши проблема, но ако ти се занимава, първо може да пробваш да обезвъздушиш системата по този начин, като последното обезвъздушаване е при затворена спирачна помпа, за да се образува вакуум. Ако и това не помогне, тогава може да се замислиш за евентуална смяна на спирачната помпа. Късмет и дано решиш проблема, защото е много досаден!

      Коментар


      • #4
        От: СПИРАЧКИТЕ ЗАДЪРЖАТ

        според мен или е задното сп. маркуче или помпата

        Коментар


        • #5
          От: СПИРАЧКИТЕ ЗАДЪРЖАТ

          Ако са само задните колелета, провери проходимостта на стом. тръбичка назад.

          Коментар


          • #6
            От: СПИРАЧКИТЕ ЗАДЪРЖАТ

            Първият път ми се стори че задържат задните,после предните.Поради простата причина че не го мъча много за да загрее барабани че и джанти.Затова го вдигнах целия и се оказа че задържат всички-еднакво затегнати.Просто не може да се кара тормози се здраво машината.

            Коментар


            • #7
              От: СПИРАЧКИТЕ ЗАДЪРЖАТ

              Помпата ти е проблема, имал съм същия случай.Вътре в нея под пружината има един клапан така и не разбрах какво не му е наред но като го смених проблема изчезна.

              Коментар


              • #8
                От: СПИРАЧКИТЕ ЗАДЪРЖАТ

                Обикновено за половин час може да се локализира причината за задържане на спирачните цилиндри. Възможните причини- спирачна помпа,маркучи,изпълнителни спирачни цилиндри.
                -Ако,сами ще решавате "задачката"-вдигнете и смъкнете гумите . Започнете от задно дясно-охлабете обезвъздушителния "щуцер" и поставете прозрачен маркуч повдигнат на 20-50 см. и наблюдавайте за запълването със спирачна течност (принципа на скачените съдове). Трябва да има нормален теч към всеки спирачен цилиндър и докато е отворен щуцера не трябва да има затягане на главината. Наличието на затягане при отворен щуцер е резултат на блокирал цилиндър (стара спирачна течност с висок процент вода и ръждясване).Липсата на теч-запушен маркуч или компенсационен отвор на спирачната помпа.
                Докато правите пробите с щуцерите наглеждайте нивото на спирачната течност.
                Ако не се променя в някой от двете секции-имате проблем с помпата (запушен компенсационен отвор).
                Успех с домашната диагностика!

                Коментар


                • #9
                  От: СПИРАЧКИТЕ ЗАДЪРЖАТ

                  Така е и при ГАЗ53 докато не изхвърлиш гадното клапанче от помпата само ядове
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • #10
                    От: СПИРАЧКИТЕ ЗАДЪРЖАТ

                    Благодаря за съветите и коментарите на всички.Но както писах от самото начало,1 смених маркуч.2 десен заден цилиндър.3 заден ляв цилиндър.След всяка намеса изкарва час два максимум ден и пак се повтаря затягането.Затова си мисля приятелю Петков че от всеки щуцер ще протече спокойно течност.Но ще сменя течността въпреки че е сигурно 50-50 нова и стара но не е идеално бистра.Ще проверя и клапънчето,това мисля е едно отворче на самата капачка на помпата.И ще пиша за резултата но това ще стане като се добера до джипката че е на село.
                    Последно редактирано от pirinchot; 01-02-15, 19:54.

                    Коментар


                    • #11
                      От: СПИРАЧКИТЕ ЗАДЪРЖАТ

                      Клапана за който аз писах се намира вътре в самата помпа зад пружината.Друга причина за задържане на спирачките е прекалено удължена щанга (тази която натиска буталото на помпата) така дори и при отпуснат и напълно вдигнат педал помпата пак остава леко натисната и неможе да освободи налягането.


                      П.П. Ако ще отваряш помпата подготви си комплект гумички.

                      Коментар


                      • #12
                        От: СПИРАЧКИТЕ ЗАДЪРЖАТ

                        Az mahnah klapan4eto i vsi4ko se opravi.

                        Коментар


                        • #13
                          От: СПИРАЧКИТЕ ЗАДЪРЖАТ

                          С коя спирачна помпа е,и с кои педали,горни,долни? С горните,износена пласмасова втулка на оста на педалите, слаба пружина,не връщаше педала и стопа светеше постоянно.

                          Коментар


                          • #14
                            От: СПИРАЧКИТЕ ЗАДЪРЖАТ

                            Ако е с долна помпа 99 процента е сигурно че клапана на помпата е виновен.Ама като цяло тея спирачки за нищо не стават.
                            Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                            Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                            Съдействие на закъсали автомобили

                            Коментар


                            • #15
                              От: СПИРАЧКИТЕ ЗАДЪРЖАТ

                              Става въпрос за по-старият ми УАЗ. Педалите и помпата са долу.Относно това че не стават мисля че не е вярно,имам я 7-8 години проблеми до сега не съм имал.Е вярно трябва да си по здрав в краката,спускал съм сериозни наклони с изключен мотор-проблеми никакви.После сложих газ и още по лесно,спирам газта и с минимално натискане на педала си крета.Проблема се появи последната година и ми се струва че причината е че не се кара по 3-4 месеца.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X