Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Органично земеделие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Органично земеделие

    Здравейте, отдавна съм фен на форума, но никога не съм се включвала.Затова днес реших да ви разкажа за нашата градина.
    Аз и моето семейство се занимаваме с органично зеленчукопроизводство-не използваме химически торове при производството на нашите зеленчуци и плодове. Отглеждаме домат, краставици, тиквички, пипер, зеле, моркови, дини, пъпеши, лешник, праскови и много други. Всяка година в градината си подреждаме наша колекция от интересни и необичайни сортове домат от цял свят. За този сезон сме приготвили за нашите гости над 220 сорта домат.Ако някой от Вас почива в района на Балчик нека бъде наш гост.Градината се намира на главен път Варна-Каварна на кръговото кръстовище на входа за гр.Балчик.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:119 нова.JPG
Прегледи:1
Размер:102.1 КБ
ID:6078218Натиснете снимката за да я уголемите

Име:125 нова.JPG
Прегледи:1
Размер:86.9 КБ
ID:6078220Натиснете снимката за да я уголемите

Име:116 нова.JPG
Прегледи:1
Размер:109.8 КБ
ID:6078219
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Органично земеделие

    За торовете- използвате органични(оборски, компост)?
    А пестициди използвате ли и ако не как се борите с неприятелите и болестите? Ако можете да споделите опит и практики, разбира се в степен и обем който Вие прецените. Не съм конкурент, просто в двора се опитваме да отглеждаме доколкото е възможно чисти зеленчуци за лично ползване.
    Поздрави!

    Коментар


    • #3
      От: Органично земеделие

      Прекрасно стопанство. Моето семейство също се занимава със земеделие, но конвенционално. Лично аз не съм почитател на органичното земеделие в пълният му смисъл, но за всеки влак си има пътници. Успех! С удоволствие лятото бих наминал, ако имам ходене към северното черноморие.
      П.П. Ако искате разкарайте мулчиращото фолио от оранжерията, или поне това в пътека (там поне трева никога няма), тъй като при тази и без това висока влажност е развъдник за гъбички. Просто си изпатихме една година така.
      Кольо Динев

      Коментар


      • #4
        От: Органично земеделие

        Много пъти съм минавал покрай градината, но така и не се отбих поне веднъж. Искам да попитам, ще предлагате ли семе или разсад за домати? Трудно е вече да намериш от, как да кажа, старите сортове домат, или да се довериш на тия, които се предлагат на пазара за семена. А за начинанието пожелавам все по големи и по големи успехи! Прекрасна е градината!
        Не важно кто напротив, важно кто рядом.

        Коментар


        • #5
          От: Органично земеделие

          Определено ще спра, аз сьм сьщо от Балчик

          Коментар


          • #6
            От: Органично земеделие

            Браво идеална градина
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #7
              От: Органично земеделие

              Отговарям с надеждата да не изпусна нещо. Пестициди не използваме - за тази цел природата е измислила страшно много неща - чесън , лук , коприва , лайка , кокуряк , тагетис. За това как се ползуват и против какво ще Ви напиша отделно и дано е от полза на много хора. Торим със преработена от червен калифорнийски червей оборска тор. Относно мулчиращото фолио във оранжерията - за да са се появили гъби във Вашата леха сте си виновни Вие самите като не сте регулирали поливките съобразно нуждата на растенията - приполивали сте.Фолиото е само върху лехите. На пътеките пръскаме талаш - дървени стърготини.Когато са в оранжерия с домат те помагат като обират излишната влага от въздуха - домата вирее при ниска въздушна влажност. При краставицата обратно- по-голямата нужда от въздушна влага се постига не с повече поливане на растението , а като на няколко дни просто намокрите пътеките с талаш.На въпроса с разсадите - от средата на април започваме да предлагаме готов пикиран и кален разсад на оранжериен и градински домат - поне 15 сорта , краставици , тиквички , подправки и др.За тази пролет имаме и наличен разсад от праскови - сорт Халей.За всичко това ще има и снимков материал - само да разбера как става.

              Коментар


              • #8
                От: Органично земеделие

                Малко снимки от нашата дейност Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150123_140414.jpg
Прегледи:1
Размер:104.1 КБ
ID:5638295Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150201_104248.jpg
Прегледи:1
Размер:137.6 КБ
ID:5638296Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150201_104313.jpg
Прегледи:1
Размер:128.7 КБ
ID:5638297Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150201_104437.jpg
Прегледи:1
Размер:122.2 КБ
ID:5638298Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150201_104509.jpg
Прегледи:1
Размер:108.1 КБ
ID:5638299

                Коментар


                • #9
                  От: Органично земеделие

                  На пролет сме при вас значи . Поне ще знаем, че каквото посеем това ще излезе.
                  Не важно кто напротив, важно кто рядом.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Органично земеделие

                    Доре ,
                    я подай малко GPS координати - да се ориентираме .
                    Може и да станем постоянни клиенти.
                    Както се пише във ФЕИСА - ХАРЕСВАМ !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Органично земеделие

                      Колежке, сорта праскови се казва "Хале".
                      Халей е астроном...

                      Иначе браво за добрата градина, това се постига с много труд, знам...

                      Но да ме извинявате за копривата и чесъна, ама сте в дълбоко(макар и много модерно) заблуждение. Тези растения си имат антибактериални и другите модерно звучащи свойства, но не вършат работа в растителната защита.
                      То ако ставало с тях-цял свят щеше да пръска с чай от чесън, ама не става...

                      Извинявам се за критиката, ама то си е истината, истинската. Това,ч е сега е модерно да не се ползва химия не означава,ч е тя непременно е вредна, и че чесъна и лютите чушки ще уморят белокрилката.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Органично земеделие

                        Относно настройките от различни видове растения и билки-определено вършат работа. А конкретно за белокрилката биологична борба успешно се води с Typhlodromips swirskii- хищен акар който се храни с яйцата и ларвите на белокрилката. От няколко години в зелищата на Каварна и Шабла биологичната борба с белокрилката и подобни неприятели се осъществява чрез разпръскване на яйца на въпросния акар с помоща на делтапланери.От фирмата извършител на тази услуга ние закопуваме тези яйца.В оранжерията ги разпръскваме със солница.Градината се намира на главен път Е-87и е първия земеделски парцел на входа за гр.Балчик от Варна и Добрич в посока Каварна. за повече подробности https://www.facebook.com/pages/%D0%9...5047?pnref=lhc. Ето с какво се занимаваме сегаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:143  нов.JPG
Прегледи:1
Размер:153.7 КБ
ID:5638769Натиснете снимката за да я уголемите

Име:144нова.jpg
Прегледи:1
Размер:169.4 КБ
ID:5638770Натиснете снимката за да я уголемите

Име:145     нова.jpg
Прегледи:1
Размер:161.0 КБ
ID:5638772Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 029.jpg
Прегледи:1
Размер:257.6 КБ
ID:5638774

                        Коментар


                        • #13
                          От: Органично земеделие

                          Нека патриотизма ни не се изчерпва само като се сетим за Ботев и Левски Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10460783_809358792428488_5343536750817370288_n.jpg
Прегледи:1
Размер:32.1 КБ
ID:5639934Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10523226_805663056131395_6444278476463153514_n.png
Прегледи:1
Размер:824.4 КБ
ID:5639935

                          Коментар


                          • #14
                            От: Органично земеделие

                            Много лоша постъпка!!! Така ми се прияде доматки с моцарела и босилек полети със зехтин... ама в таз дъждовна зима, къде ще открия биволско сърце, което едвам задържа фронта ЕС да не го забрани. Тя и ракията... Ама така си е по добре с вкус на тиква и диня да е домата а и пълен с ''полезни'' хим. елементи, онкологиите се нуждаят от пациенти.
                            Не важно кто напротив, важно кто рядом.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Органично земеделие

                              Няма как да не похваля такова старание и трудолюбие!
                              Браво!
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X