Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GPS с bluetooth

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: GPS с bluetooth

    Ползва ли го вече по истинско предназначение?
    Хайде, идните празници предразполагат към тестове в реални условия
    Враг усраине

    Коментар


    • #47
      От: GPS с bluetooth

      Аз съм пред същата дилема, купих миналото лято хубав калъф на Givi и пъхах в него Galaxy S4 и едно автомобилно нуви 255w.
      С galaxy-то беше много удобно, голям ярък дисплей, гласова навигация връзка с телефонията...но телефона загряваше прекалено в този калъф и на няколко пъти се случи да е включен в зарядно, но да не зарежда и батерията се изтощаваше критично.
      Говоря за експлоатация по над 10ч на ден.
      Автомобилното nuvi 255w пък нямаше връзка с каската и беше мъка да зяпаш по красиви неща по пътя и него да гледаш...
      Бях се нагледал на nuvi 3597, което има блутут , нов модел е с доста възможности, но пробвах в един магазин да го вържа с блутута на каската и не стана.

      И сега се двоумя между zumo 390 и zumo 590.

      Коментар


      • #48
        От: GPS с bluetooth

        590 има проблем с отключени карти...
        "Новата" защита на Гармин.
        В началото на годината аха-аха да продам 390 точно за да го сменя с 590.
        Усетих се навреме и го спрях от продажба точно по тази причина!
        Екстрите му не са ми толкова важни, колкото свободата да ползвам при нужда всички карти, налични в нет-а!
        Враг усраине

        Коментар


        • #49
          От: GPS с bluetooth

          Има решения за "новата защита". Иначе 590-ката е супер, ноо малко скъпичка ми се струва.
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #50
            От: GPS с bluetooth

            Има ама не за всичко, или поне преди 6 месеца беше така.
            А и не ми се занимава да си усложнявам живота.
            390 работи като слънце.
            Ако проблемът е на 100% решен с картите вече - бива.
            Но е наистина много, много скъп.
            Враг усраине

            Коментар


            • #51
              От: GPS с bluetooth

              Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
              Има решения за "новата защита". Иначе 590-ката е супер, ноо малко скъпичка ми се струва.
              Има за NT картите решение, но за NTU няма. А и не се знае какъв софтуер ще налеят с някой ъпдейт, който ще затвори и тази врата.
              Ако си го купите с доживотно обновяване - какво ви пука за картите?
              Nothing comes from nothing...

              Коментар


              • #52
                От: GPS с bluetooth

                За CN Europe - да, то дори не мисля, че има вариант без "LM" тоест лайф тайм абонамент.
                Проблема е по-скоро за останалите UNICODE карти в нет-а.
                Ако човек прецени, че не му трябва нещо повече от CN Europe - няма проблем.
                Също така и ако си плаща картите...
                Враг усраине

                Коментар


                • #53
                  От: GPS с bluetooth

                  Аз доколкото знам, извън многоезичният континент Европа, май други NTU карти няма.
                  Австралия, Русия, Африка, Азия, Северна Америка, Южна Америка - все са NT.
                  За тези проверих - последните им версии са NT, но може да съм изтървал някоя.
                  Nothing comes from nothing...

                  Коментар


                  • #54
                    От: GPS с bluetooth

                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                    ...В началото на годината аха-аха да продам 390 точно за да го сменя с 590...
                    А пък аз за една бройка да ти го купя, щото видях обявата в пр*давалник и ми се видя изгодно, но обявата изчезна бързо и ...пропуснах.
                    Да те питам, мисля, че беше писал, че е с активна стойка т.е. с захранване. Щото гледам тук го продават със стойка без захранване.
                    И още един въпрос: Когато уреда е свързан с блутута на каската и същевременно и с телефона и постъпи входящо повикване, на дисплея на GPSа има ли информация за повикващия?

                    Коментар


                    • #55
                      От: GPS с bluetooth

                      Не може да не е активна стойката.
                      В сми към самата стойка се закрепва неподвижно един конектор с 2 пина за захранване от адаптора за 5V.
                      Ама и стойката и адаптера са си в комплекта.

                      За вторият въпрос не съм сигурен.
                      Знам, че като е вързан с телефона показва адресната книга, би трябвало и да показва номера/името при позвъняване.
                      Ако те интересува сериозно ще пробвам и ще ти кажа.
                      Аз ако закачам телефона го закачам за каската.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #56
                        От: GPS с bluetooth

                        Показва името на повикващият, както и предпопагах.
                        Обаче не знам с какво е атрактивно това.
                        Рядко имам възможност да цъкам по дисплея докато карам мотор и съм активирал автоматичен отговор.
                        Това да не е ламаринозавър, егаси... Ако ставаше да правя нещо друго бих предпочел да запаля цигара [emoji4] Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1432377708525.jpg
Прегледи:1
Размер:152.6 КБ
ID:5661964
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #57
                          От: GPS с bluetooth

                          Благодаря ти за отговора. Атрактивно е с това, че ако не желая да приема входящото повикване просто ще го отхвърля от дисплея на gpsа преди да се е отговорило автоматично както съм го настроил и аз.
                          За 590 бях прочел някъде, че го подържа, но за 390 не намерих информация.

                          Коментар


                          • #58
                            От: GPS с bluetooth

                            Да, досетих са но то си е индивидуално, явно.
                            Аз не съм имал необходимост да отхвърлям или поне не се сещам [emoji6]
                            Между другото достъпа до адресната книга на телефона и респективно достъпа на БТ устройство до нея е отделна фунция и трябва да се разреши в телефона.
                            Като се разреши си показва името както се вижда.
                            Иначе предполагам ще показва само номер.

                            Стойката е ето това:
                            http://www.doomshell.net/gall/main.php?g2_itemId=13219
                            С нея си има и RAM Mount, с ябълка за монтаж на тръба.
                            Аз обаче не ползвам този начин на закрепване и правих стойка.

                            Различна е тотално от тази на 590 и монтана но все пак си е активна.
                            Освен нея в комплекта има и допълнителна стойка за кола с вакумче като на зумо.
                            В нея обаче няма никакви кабели и трабва да се захранва ако се налага през USB порта.
                            Последно редактирано от Esper; 23-05-15, 14:36. Причина: Допълване
                            Враг усраине

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X