Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на пропан инжекцион Заволи във Варна - къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на пропан инжекцион Заволи във Варна - къде?

    Имам тежък проблем с пропан инжекцион Заволи. Във Варна ссамо в 1 единствен сервиз се занимават със Заволи - Еврогаз 3000 и не могат да ми оправят проблема с гасненето на колата на студен мотор. Смениха и газовия компютър и мап сензор и продължават мъките с гасненето в синята зона на темп.
    Обиколих всички сервизи за газови инжекциони тук и никъде не поглеждат дори Заволи!
    Голяма трагедия. Ако знаех че е такава супер екзотика Заволи пропан инжекцион във Варна и само в 1 единствен сервиз Еврогаз 3000 в Кайсиева градина от 85 ще го ремонтират некъдърно нямаше да погледна тази марка.

    Моля някой ако знае къде във Варна да ремонтират Заволи пропан инжекцион - да пише.

    Сменил съм и датчик колянов вал. Почистен стъпков мотор. Все така си гасне на студен мотор.
    Нещо е объркано в настройките на пропана и двата компютъра на BMW-то и Заволито Алисей не се разбират някъде...никой газаджия обаче не му се занимава със Заволи
    BMW E 46 Sedan,

  • #2
    От: Ремонт на пропан инжекцион Заволи във Варна - къде?

    Ивинявам се ако съм объркал раздела. Много рядко посещавам форума.
    Такова чудо не бях срещал. Никъде не искат да погледнат болното ми Заволи.
    Последно редактирано от Демирев; 30-01-15, 14:32.
    BMW E 46 Sedan,

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на пропан инжекцион Заволи във Варна - къде?

      За заволи знам, че редукторите са капризни на замърсяване. Освен да проявиш креативност и да го отвориш, но после ще ти трябва компютър с кабел за настройка.

      Коментар


      • #4
        Нищо не пипам - ннямам представа какво и къде е редуктора. Търся майстор с опит върху Заволи инжекцион.

        Нямам софтуер за Заволи.
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-01-15, 13:11.
        BMW E 46 Sedan,

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на пропан инжекцион Заволи във Варна - къде?

          Аз пък имам,ма съм в София.А БМВ-то на бензин как е?Дай инфо,че това което си описал определено не е достатъчно.
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на пропан инжекцион Заволи във Варна - къде?

            Докато не излезе от синята зона температурата на антифриза гасне колата много - по 7-8 пъти.
            Като е изключено газовото - извадя му бушона не гасне никога.
            Колата си пали уж на бензин и по-късно на 45 градуса прехвърля газовия инжекцион на пропан. Но може би подава и пропан още от паленете и затова гасне адски много.
            А като е изключено газовото напълно с изваден бушон...не гасне!
            BMW E 46 Sedan,

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на пропан инжекцион Заволи във Варна - къде?

              Голям ужас - никой никъде не помага!
              BMW E 46 Sedan,

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на пропан инжекцион Заволи във Варна - къде?

                Първоначално публикуван от Демирев Преглед на мнение
                Докато не излезе от синята зона температурата на антифриза гасне колата много - по 7-8 пъти.
                Като е изключено газовото - извадя му бушона не гасне никога.
                Колата си пали уж на бензин и по-късно на 45 градуса прехвърля газовия инжекцион на пропан. Но може би подава и пропан още от паленете и затова гасне адски много.
                А като е изключено газовото напълно с изваден бушон...не гасне!
                Или имаш пикаеща дюза.Няма да стане пред монитора...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на пропан инжекцион Заволи във Варна - къде?

                  Вероятно имаш предвид пикаещ пропан инжектор?
                  BMW E 46 Sedan,

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на пропан инжекцион Заволи във Варна - къде?

                    Или бензинов.И в двата случая някой цилиндър ще работи на 2 горива преобогатен и електрониката е възможно да реже запалването-защита...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт на пропан инжекцион Заволи във Варна - къде?

                      Пробвай в Младост срещу бл. 108. Зад бара сервиза. Мирослав се казва човека,но не помня дали работи и със Заволи.
                      ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                      Е250 1998-продаден
                      Субару Пустош

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт на пропан инжекцион Заволи във Варна - къде?

                        Тамън щях да попитам какви са точно модела и двигателя на БМВ-то и ти видях подписа... Почти съм сигурен, че газовата не е виновна за гасненето на студено. По принцип М43ТУБ19 е доста здрав и надежден агрегат, обаче като станат на по 15 години и започват да се обаждат разни дреболии . Обикновено излиза датчик за положение на разпределителния вал. Провери ли елементите, свързани с прословутата "промяна на оборотите на празен ход"? Това са: стъпковия мотор (ти хубаво си го чистил, ама понякога корпуса му се пука и клапана започва да задира вътре и оттам оборотите започват да се държат идиотски); клапанът за картените газове; маркучът към него (от годините и температурата той просто се дематериализира). Тези възли могат тотално да разстроят нормалната работа на ДВГ. Хубаво е да се провери състоянието на горивната помпа - обикновено се поврежда от каране с малко количество бензин. Има някаква вероятност и тя да изгустира цялата работа. Дръж я заредена до средата на скалата на прибора, за да нямаш ядове.

                        Закарай колата при някой читав диагностик първо, да ги провери тия работи, преди да се върнеш при газаджиите.

                        Беемвето има ли катализатор? Ако да - защо?
                        Последно редактирано от м20_маниак; 02-02-15, 04:00.
                        С "Фармахим" - непобедим
                        Дизел - само дънки!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт на пропан инжекцион Заволи във Варна - къде?

                          Човека не знае какво и къде е редуктора, вие му обяснявате какво да провери! По добре го насочете към добър диагностик във Варна!
                          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт на пропан инжекцион Заволи във Варна - къде?

                            Ами, аз това съм писал - да се търси читав диагностик. Не съм запознат с майсторите във Варна, предвид това, че съм роден и живея в София, но пък практически и технически (карам същата, един от образователните ми цензове е релевантен на темата, едно от хобитата ми се припокрива и т.н.) бих могъл доста точно да насоча колегата. В горното мнение съм описал проблеми, които компютърната диагностика не може да установи, а болшинството монтьори недоглеждат и не осмислят.

                            Съвет от мен - махни катализатора задължително, ако вече не е направено. Каталитичният преобазувател е един голям тумор при кола на такива години и такъв пробег. Да не говорим, че е безсмислен при LPG и животът му е нищожен при такива условия.

                            Другото нещо, което горещо ти препоръчвам да изхвърлиш е демпферния маховик, който така или иначе се обажда в един момент и разбива цялата трансмисия. Слага се едномасов такъв от М43Б18, от М20Б20 или друг стар двигател на БМВ, разбира се заедно със целия съединител. Струва 20 лева по моргите, съединителят е доста по-евтин от този за двумасов (демпферен) маховик. Целият комплект олеква с няколко килограма, Бембевето тръгва повече, разхода намалява...

                            Ако ги направиш горните 2 интервенции, ще останеш приятно изненадан от вървежа и разхода, който пада с литри
                            С "Фармахим" - непобедим
                            Дизел - само дънки!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонт на пропан инжекцион Заволи във Варна - къде?

                              Много точно си описал всичко. Очевидно си перфектно запознат с Е46 318и М43ТУБ19. Лошото е че си ми на 520+520 км.
                              Излиза на диагностика точно датчик разпрл.вал - но той е нов. Ходих на няколко диагностики и все той изкача...провери ги единия майстор даже и двата датчика с осцилоскоп. Заключението му е че компа на колата умира и затова дава такива грешки на датчии които работят. И друг път съм ходил при него и пак е давало така грешки свети чека пък закачва се обд-то дава някой датчик-сензор за смяна пък след проверка е наред. След 7-8 такива случки този майстор вика май наисина вече ти е за смяна компа на колата.
                              Комповете от обяви гледам са по 100-110-120 лв...но проблемът ще е свързването на "новия" комп с абц - асц/дсц и ключа....така разбрах поне от майстори.

                              Катализаторът ми работи идеално и колата е бензинова - а бензиновите катализатори били доста по-евтини от дизеловите и няма смисъл.
                              Доколкото разбрах цената на тръбата/гърнето където е катализатора да се запълни с труда ще струва колкото бензиновия катализатор и смисъл няма.
                              BMW E 46 Sedan,

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X