Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В това съм бил уверен без да съм чел учените

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • В това съм бил уверен без да съм чел учените

    Учени откриха, че ракията е изключително полезна за здравето


    СПОДЕЛИ





    Учени от БАН и медицинския университет в София, съвместно с учени от Копенхаген и Берн, откриха, че ракията е изключително полезна за здравето.Българската напитка, която има десетки хиляди почитатели, съдържала редица полезни съставки, които се отразяват отлично на нашето здраве.
    На първо място, ракията се оказва особено полезна за метаболизма. Съставките на напитката забързват храносмилането и стимулират отделянето на храносмилателни сокове и ензими, които спомагат за по-добро усвояване на хранителните съставки.
    Ако пиете по 50-70 грама ракия всяка вечер, ще забравите за всякакви стомашни проблеми и ще можете да поддържате оптимално тегло. Освен това, нашенското питие лекува успешно главоболие и мигрена, болки в гърба и врата, стимулира кръвообращението и помага на сърцето.
    Трябва обаче да знаем, че като всяко лекарство, и ракията има своя препоръчителна доза. Учените и медиците препоръчват да не се надвишава консумация от 100 грама дневно. Ако в един ден пиете повече, можете да компенсирате, като на следващия ден не консумирате от напитката. Не прекалявайте, защото в този случай вместо да се радвате на благоприятно действие, може да си докарате неприятности.



    Източник: bulevard ...Къде е Ясен да го питам що е толкоз блед а лекарството на една ръка растояние


    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

  • #2
    От: В това съм бил уверен без да съм чел учените

    Тва е много старо откритие като съда по дедко ми /лека му пръст/ и по вуйчо ми /да мие жив и здрав! А тея от БАН си приписват сега заслуги.

    НЕ НА ПЛАГИАТСТВОТО!!!!

    Коментар


    • #3
      От: В това съм бил уверен без да съм чел учените

      Хвала, хвала на таквизи учени.

      Коментар


      • #4
        От: В това съм бил уверен без да съм чел учените

        Е ако признаят и всеки хоремаг за лечебно заведение, направо са Нобелисти...

        Коментар


        • #5
          От: В това съм бил уверен без да съм чел учените

          Абе друго си е да е и нАучно доказано (Трудовете на Академик Неделчев съм ги чел, ама не знам дали се броят).
          Иначе и аз като едно доброволно морско свинче - при стомашни болежки сЪ лИкувам с ракия. Жената не вярва, ама пък като ми помага ...

          Коментар


          • #6
            От: В това съм бил уверен без да съм чел учените

            Ако тия учЕни са открили това нечувано откритие по емпиричен път - хвала им.
            Ако са го открили с помощта на други хора - хвала и тям.
            Ако продължават с откриването - па може да се обадят, да участваме в откритието и ний, като едни доброволци..

            Учени от БАН и медицинския университет в София, съвместно с учени от Копенхаген и Берн..
            Предпочитам да си викам наздраве с учЕните от БАН и медиците, щото тия от Копенхабен и Берн кво разбират от ракия, мезе, моабет, шкембе, зелева чорба и прочее!

            Ако пиете по 50-70 грама ракия всяка вечер...
            Много е вредно за психиката, ако се пие в чаша, по-голяма от нормираната горе.

            Освен това, се разрежда възможността да се вика "наздраве" с необходимата за правилното пиене честота и интензивност. Сиреч - трябва да се пие точно в такава чаша - 50-70 ml.

            За да се сипва по-често, естествено!!!

            В притурката към описанието на откритието пише, че не бива да се потребяват повече от десетина такива дози на вечер, и не повече от двадесетина сумарно за деня.

            Това е от емпириката на учЕните бански.

            Един особено активен такъв учЕн скоро го даваха по тв, че нещо, вместо да се задълбава само и единствено в изучаването на здравословния феномен, беше тръгнал да се разсейва по време на придобиването на познание с каране на автомобил..
            Та му бяха взели тапията, ама кво от това...

            Потвърждението на това откритие, се извършва от повечето здравомислещи и здравотелесни българи ката вечер.

            Та ги поздравявам с едно плавно и равномерно академично "Наздраве"!!!!

            професор VII разряд

            Коментар


            • #7
              От: В това съм бил уверен без да съм чел учените

              Мдааа друго си е да чуеш потвърждение от професор Вени
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #8
                От: В това съм бил уверен без да съм чел учените

                Както се говори в тия среди - колега, моля Ви се... отнасяйте се по-сериозно съм спесификата на материала..
                И Вие сте професионалист, и Вие знаете кое-как..

                С уважение - наздраве!





                Сиреч, я наздраве, Тони - нАучното пиене не е довело до нищо по-различно..

                Коментар


                • #9
                  От: В това съм бил уверен без да съм чел учените

                  Не стана ясно с къф матрял са правени пробите! Първак, купешка или нещо друго. Сливи, грозде или какво.
                  Та променливите в уравнението стават доста...

                  Коментар


                  • #10
                    От: В това съм бил уверен без да съм чел учените

                    И сливи и грозде стават, а кайсии или круши са премиум! Само едно не мога да разбера - що за хора са тези, дето успяват след 70-тия грам да спрат? То все едно след първото пъхване да го извадиш и прибереш(да ме извиняват дамите, ако четат...).
                    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                    Коментар


                    • #11
                      От: В това съм бил уверен без да съм чел учените

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Не стана ясно с къф матрял са правени пробите! Първак, купешка или нещо друго. Сливи, грозде или какво.
                      Та променливите в уравнението стават доста...
                      Ако са ползувАли купешка, са натъкмявали резултатите !
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: В това съм бил уверен без да съм чел учените

                        Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                        И сливи и грозде стават, а кайсии или круши са премиум! Само едно не мога да разбера - що за хора са тези, дето успяват след 70-тия грам да спрат? То все едно след първото пъхване да го извадиш и прибереш(да ме извиняват дамите, ако четат...).
                        Не са хора, чуждоземски учЕни.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: В това съм бил уверен без да съм чел учените

                          За почти всякакви чужденЕци .. един заслужил авер ползваше общознаменателното:
                          -Абе мАни ги гия, нЕмат хигиена на пиене. (щот мешали напитките в неправилна градация ..разбираш ли начи)

                          Коментар


                          • #14
                            От: В това съм бил уверен без да съм чел учените

                            Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                            .... Ако в един ден пиете повече, можете да компенсирате, като на следващия ден не консумирате от напитката. ....
                            Апсолютно невЕрно твърдение! Станалото - станало. Да го върнеш не може , просто трябва да се гледа напред

                            Е, ако ти е дошло много може, ма не е хубаво.

                            Коментар


                            • #15
                              От: В това съм бил уверен без да съм чел учените

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение


                              Много е вредно за психиката, ако се пие в чаша, по-голяма от нормираната горе.

                              Освен това, се разрежда възможността да се вика "наздраве" с необходимата за правилното пиене честота и интензивност. Сиреч - трябва да се пие точно в такава чаша - 50-70 ml.

                              За да се сипва по-често, естествено!!!




                              Абсолютно подкрепям
                              Тъй като нАуката не стои на едно място опитно съм установил, че за ежедневно/ежевечерно/ пиене е полезно да пълня моята и на жената такива чашки до половината /за другарски срещи, банкети и коктейли не важи/ след което минаваме на бяло или червено според настроението.

                              chris_vicom
                              От: В това съм бил уверен без да съм чел учените
                              Само едно не мога да разбера - що за хора са тези, дето успяват след 70-тия грам да спрат? То все едно след първото пъхване да го извадиш и прибереш(да ме извиняват дамите, ако четат...).
                              Ами с предчувствието за сутрешния махмурлък, хора разни, всеки различно го "изкарва" на другия ден
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X