Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Състезателен джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Състезателен джип

    Здравейте на всички! Имам една идея ,която искам да осъществя ,но до момента все не ми стигаше времето,но ентусиазма вместо да отпадне ,все повече се засилваше! Та идеята ми е за състезателен джип на базата на ГАЗ 69 с двигател и кутия от някакво бусче на Toyota с двигател 2,4D ,където е предвидено място за турбо.Турбото ще е от Фиат Браво 1,9 TDI ,а за мотора на Тойотата ми казаха ,че го слагали и на по старите Ланд Круйзери и бил 76 коня,с турбото отивали към 96! Дифовете на газчето са от бавните и мисълта ми е дали ще издържат на такъв мотор с турбо или да сложа редикторни мостове от УАЗ 469! Приемам всякакви съвети и препоръки ,понеже ще се опитам джипа да е готов за Нова Черна,бях там като зрител преди 2 години и се влюбих в това предизвикателство!Отделно имам двигател от 123-ка на Мерцедес 3,0 Дизел 5 цилиндров и 2,4Д четирицилиндров,както и Перкинс 3-ка 2,5Д ,но е много тежък иначе е корав двигател! Освновно ще участвам на трофи състезание от по тежките ,джипа ще е с клетка ,изнесени радиатори отзад,лебедка и всичко останало! Поздрави и мерси предварително!
    Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
    Уаз 469
    Nissan Patrol Y160

  • #2
    От: Състезателен джип

    Колко смяташ че ще тежи в краен и готов вариянт?
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: Състезателен джип

      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
      Колко смяташ че ще тежи в краен и готов вариянт?
      Доста повече от сега. Аз моя го смятам някъде към 1800+ (100+кг лебедка, 70л гориво, 50кг клетка, 30+ кг мостове ....) И аз правя подобно нещо ще следя темата. Само ще ти кажа, че списъкът на нещата, които ще трябва да направиш е много много дълъг ... личен опит
      Газ 69 2.4i
      Густо майна, пътят свърши !!!
      GSM: О895 7О6О59

      Коментар


      • #4
        От: Състезателен джип

        Много.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          От: Състезателен джип

          купи си готов направен,хем по малко нерви и пари а виждаш какво купуваш може да го пробваш а инак не е ясно какво ще сътвориш! И най вероятно ще го купиш на цена далеч по ниска от парите вложени в него. ......Продавам такъв!.
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • #6
            От: Състезателен джип

            То май наистина да взема някое Диско с десен волан 3,0 Дизелак и само изрязване на излишните неща и газ в гората!
            Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
            Уаз 469
            Nissan Patrol Y160

            Коментар


            • #7
              От: Състезателен джип

              Първоначално публикуван от PIT BULL Преглед на мнение
              То май наистина да взема някое Диско с десен волан 3,0 Дизелак и само изрязване на излишните неща и газ в гората!
              Пак се обърка ама айде и ти да минеш по трудния път....виждам че си от Варна ако минаваш покрай Шумен ми се обади да ти покажа джип.....http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=190704
              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

              Коментар


              • #8
                От: Състезателен джип

                А пък ако искаш още един двигател от Тойота-имам такъв-3B. 3400к.см. 96к.с. без турбина.
                Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                0885 660 613

                Коментар


                • #9
                  От: Състезателен джип

                  Говорх с бъдещия навигатор ,няма свободен лев за нова машина ,а така или иначе всичко е налично и трябва просто да го сглобим ,та мислим да се захванем в края на месеца с проекта за да успеем за Нова Черна евентуално !
                  Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
                  Уаз 469
                  Nissan Patrol Y160

                  Коментар


                  • #10
                    От: Състезателен джип

                    Интересно ми е колега PIT BULL да разбера, защо си се спрял на дизел мотори даже не са и вентилирани Иначе-успех.
                    0877 877 297

                    Коментар


                    • #11
                      От: Състезателен джип

                      Първоначално публикуван от PIT BULL Преглед на мнение
                      Говорх с бъдещия навигатор ,няма свободен лев за нова машина ,а така или иначе всичко е налично и трябва просто да го сглобим ,та мислим да се захванем в края на месеца с проекта за да успеем за Нова Черна евентуално !
                      повярвай ми разходите които ще направиш надминават цената на готовата машина. говоря от личен опит със същата консерва
                      Газ 69 2.4i
                      Густо майна, пътят свърши !!!
                      GSM: О895 7О6О59

                      Коментар


                      • #12
                        От: Състезателен джип

                        Прави сте ,сметнахме нещата и с труда и се оказа прекалено много време и доста финанси ,макар на пръв поглед да звучи само слагаш и после караш! Затова се спряхме или да купим готова машина ,виждам ,че има сериозно подготвени машини,едно Паджеро 3,5 бензин и един Нисан Патрол около 5000-6000 и двата модела,а ако пак не успеем с парите ,ще вземем някой евтин стоков джип от рода на Паджеро 89-90 година без номера или Рейнд Класик 2,5 дизел или 3,5 осмака по около 2000-3000 лева са ,изрязваме да се олекоти колкото може ,слагам моята лебедка с гумите и газ ! Това е на първо време ,засега темата малко ще поспре ,но се надявам много скоро да я съживим със снимки ! Благодаря на всички за мненията,да сте живи и здрави! Знам ,че с пари се прави всичко ,но .....ще видим как е с по-малко пари и повече мерак
                        Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
                        Уаз 469
                        Nissan Patrol Y160

                        Коментар


                        • #13
                          От: Състезателен джип

                          Първоначално публикуван от PIT BULL Преглед на мнение
                          .....Знам ,че с пари се прави всичко ,но .....ще видим как е с по-малко пари и повече мерак
                          Пробвано е. Не става.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #14
                            От: Състезателен джип

                            Ако ти се ходи само на състезание,става и със стандартна газка,завари и задния диф.Намерии един мотор 402 от Волга(става без преправяне много) намира се за около 200-250 лв.,поорежи я малко да дойде на около 1400кг(стандартна е 1520) и карай ,важно е да си в играта,емоциите са незабравими.Успех.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Състезателен джип

                              Хубаво е че искаш да караш Трофи , но идеята ти е трудно осъществима . Работата по един състезателен джип е страшно много , а парите които си отделил за първоначално финансиране ги умножи по три - така горе долу ще имаш представа колко ще ти струва джипа за да го пуснеш на състезание и това е само началото . Освен всичко това тежкото трофи иска едни други неща дето струват още много пари и време ... Моят съвет е да си вземеш готов състезателен джип - този например си струва всеки един лев вложен в него / карали сме заедно най тежките трофи състезания в България и Сърбия и мога да ти кажа че е страхотна машина / . Ако нямаш възможност за готов джип взимай какво да е , слагай му едни кални гуми , трип и лебедка и почвай да караш по състезанията в клас Софт за да трупаш опит . През това време ще си избистриш концепцията и ще натрупаш инфо , взимаш някоя скрап и почваш от нулата да изграждаш бегачката . Това е горе долу начина да имаш състезателен джип , макар че факторите които влияят на това са много - информация , пари , време ...
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X