Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за парно на Санта Фе

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за парно на Санта Фе

    Става дума за автомобила от подписа ми. Случва се нещо интересно, за което нямам обяснение. На магистрала, т.е. когато карам по-бързо парното не ми духа топло. В града обаче, като си загрее колата духа както трябва. И в двата случая температурата на двигателя си е една и съща, та се чудя защо се получава така. Уикенда пътувах, докато изляза от София си духаше топло и после на магистралата започна по-студено. На връщане същата работа-междуградското и магистрала-студен въздух. 3 дена вече си карам в София и всичко си е ок. В ситуацията която описвам, пробвах при висока температура с климатроник и без климатроник. Все студено си беше. На 25 градуса увеличих, щото си казах, да не би времето като е топло да не усещам парното, ама нъцки. И сега е топло, но при 22 % предварително настроени и изключен климатроник, в града си духа топло.
    Не съм пробвал на възможно най-високите градуси на магистрала, защото счетох, че нещо не е наред.
    SUV

  • #2
    От: Въпрос за парно на Санта Фе

    Пробвай следващия път на магистрала да пуснеш да върти въздуха само в купето дали ще духа по-топло ! Всъщност нямам идея защо ти го предлагам ,ама смътно ми се върти за позапушен радиатор на парното , през който не преминава достатъчно охладителна течност ,че да загрее въздуха както трябва !

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за парно на Санта Фе

      А погледна ли стрелката за Т дали пада, когато караш бързо? Ако е така, термостатът не затваря /и понеже радиаторът се обдухва силно, антифризът изстива и парното отслабва/...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за парно на Санта Фе

        Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
        И в двата случая температурата на двигателя си е една и съща, ...
        Някой май чете по диагонал !

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за парно на Санта Фе

          Тя добре е една, температура, но колко е? На Санта фето има две, като точици на уреда, там ли застава стрелката, м/у тях, малко под средата на уреда?? Да не би да не е обезвъздушена системата и да прави въздушен джоб/възглавница в парното, да ти пропусна по-малко антифриз и на магистрала, да не може да стопли въздуха?
          Или пък малко количество антифриз и да идва по-малко до радиатора?
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за парно на Санта Фе

            Не питам за температурата изписана на климатроника
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за парно на Санта Фе

              Така:
              1. Обикновено аз като си карам в града си го настройвам на 21 градуса, но с изключен климатроник. Топлото е все същото, само дето при климатроник по-бързо издухва запотяването на предното стъкло. Тъй като аз карам в позиция винаги да духа на предното стъкло и краката. Даже когато паля и е по-топло времето (примерно 3-5 градуса над нулата) климатроника на тази позиция си се включва автоматично. Аз го гася разбира се, за какво ми е зимата освен за издухване на запотено предно стъкло, при необходимост.
              2. При каране на магистрала, даже на 25 градуса не ни бе достатъчно, както и да въртяхме посоката на духане-срещу нас, в стъклото, в краката, в стъклото и краката и т.н. В града и на 21 градуса си е екстра топличко. И днес също бе така.
              3. Мисля, че опитах на магистрала да пусна да върти само вътре в купето, ама ефект нямаше.
              4. Стрелката на температурата, след като колата загрее отива милиметър под средата на скалата. Така си стои независимо къде, как и колко карам. В града, на магистрала, на задръстване, на незадръстване и т.н. Стрелката е като залепена.
              5. Антифриза си е почти до максимума.
              SUV

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за парно на Санта Фе

                Едно въпросченце- а сменяна ли е водната помпа на този самолет?
                Че имат един лош навик- да им позаминават перките с годините?
                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за парно на Санта Фе

                  На магистрала на мах топло какво духа ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за парно на Санта Фе

                    На макс на магистрала така и не опитах, тъй като си казах, че дори да задуха топло, щом като на 22-25 градуса не духа, значи нещо не е наред, при положение, че в града си е топъл въздуха. Също така, температурата на двигателя не реагира (не спада) при пускане дори и на 25 градуса да духа. Поне аз не съм забелязал.
                    Нищо не е сменяно от сорта на перки, термостати и т.н. Колата я имаме от няма и година и всичко си е било ток и жици. В момента изникнаха разни неща-скоростомера не работи и брояча на километрите също, задните накладки са за смяна-почти накрая са вече, биалетите потропват, едно тампонче се бе напукало, а сигурно скоро и маслото с филтрите (вече и колко пробег съм минал не знам, но няма 10 000 от както я взех), но това е друга тема. Ще ги правя малко като се позатопли.
                    SUV

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за парно на Санта Фе

                      по принцип климатрониците имат тая особеност, че като достигнат зададената температура, спират вентилатора /намаляват степента/, освен това започват и да духат по-хладен въздух. Сложи го на мах следващия път да видим какво ще духа... СФ-то може и да си е здраво, само климатроника да не е много прецизен... Мойто СФ 1 беше с обикновен климатик/парно...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за парно на Санта Фе

                        Боба надмина цената на свинското и не ми се мята така !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за парно на Санта Фе

                          Т.е. само при увеличаване температурата на макс с едновременно каране по магистрала можеш да дадеш някакво мнение, от какво би било това. Явно има значение Но иначе фактологията е ясна-дори и на макс да духа топло на магистрала, то явно има нещо, макар дори да е дребно, щом като при едно и също увеличение на врътката до към 25 градуса, на магистралата духа студено, а в града топло. При положение, че карам на една и съща температура на мотора, какво значение има скоростта. Може би скоростта на студения въздух който влиза през решетката при различната скорост на каране, ама пък пробвах и само вътрешна вентилация и 2-3 минути, до колкото помня (дано не бъркам, че съм пробвал и това, ама имам спомен точно такъв опит да направих) и пак същото-духаше си студено.
                          Иначе моята кола си има някакви магии Имах преди едно ритане между втора и трета на автомата и сега в студеното време почти не се усеща. През лятото и есента си риташе при повече газ, независимо дали колата вече е загряла. Смених маслото с опресняване, но ритането не се оправи. Сега зимата, както когато е студена, така и като вече загрее почти не рита. А и няма значение според мен, какво е времето вън, след като маслото на скоростната кутия и на двигателя вече са загряли и достигнали оптимална температура. Дали е лято или зима, все са загряли и двете масла и принципа следва да е един. Защото някои имат проблеми с ритане или при студено или при загряло. При мен сега зимата, както казах изчезна почти...........ей тая зима бре. Викам си, чак пък сега опресненото масло да се е омешало с другото както трябва и просто да е съвпадение със зимата Както и да е, то пък без никакви проблеми не може.
                          Последно редактирано от Dydo; 29-01-15, 15:02.
                          SUV

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за парно на Санта Фе

                            На мен, без да съм запознат с конкретния модел, ми прилича на незатварящи клапи.Съчетано с оплакванията за неработещи уреди по таблото - намирисва на електро/електронен проблем.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за парно на Санта Фе

                              Здравейте колеги, понеже и аз имам подобен проблем си позволявам да пиша в темата, а да не правим нова. Започвам с това , че преди около месец сменях антифриза в системата. Карам Санта Фе 2007г. 155к.с. дизел с двузонов климатроник. По бутоните и врътките на климатроника всичко работи и свети, проблема е, че когато е настроен за топло на макс от лявата зона духа топло, а от дясната зона духа доста по-хладко. Настройвам за най-студено, духа студено и от двете зони. Дали е свързано със обезвъздушаване от смяната на антифриза или е нещо с клапите??? Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно - нека сподели.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X